Skocz do zawartości

Zestaw głośników 5.0 do 2000zł Jaki?


Gość rafi6666

Recommended Posts

Mam wielki dylemat jakie głośniki kupić, zamierzam kupić amplituner PIONEER VSX-918 i szukam do niego zestawu głośników 5.0 lub 5.1 do 2000zł.

Obecnie posiadałem 2 x Tonsil Altus 75 ale niestety po 15 latach użytkowania basy i średnie rozsypały się i kolumny poszły do utylizacji.

Kino będzie ustawione w pokoju 17m2 tylko z zestawem wypoczynkowym 3-2-1 oraz telewizor. Potrzebuje głośników zarówno do słuchania muzyki stereo oraz filmów. Preferuje muzykę Rock (U2, Pink Floyd, itp).

Na razie wybrałem kilka propozycji:
Tonsil PREMIUM
Tonsil MAESTRO II (2xF180, 2xS, 1xC)
Ewentualnie Tonsil FENIX II (2xfront,2xsat,1xcenter,aktiv 100)
Jamo S606
Koda F-51F/C/S
Koda AV-707F/C/S V.2
Koda K-5300/F/C/S + SW5300
Koda AV-707F/C/S+ SW850
KODA AV-710

Mam ogromną prośbę o poradę co kupić.
Może macie inne propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze będą odsłuchy, bo trudno idealnie (a nawet dobrze, nie mówiąc o „idealnie”...) trafić w czyjeś upodobania.
Trudno jest powiedzieć, który dźwięk będzie najlepszy – np. niektórzy wolą mieć jak najwięcej basu kosztem neutralności całego pasma, inni wolą bas, który chodź nie schodzi tak nisko będzie szybszy – itd. Do tego dochodzi kwestia wielkości kolumn i- duże kolumny wymagają większych powierzchni i np. niektórzy stawiają na 10 czy 15m^2 modele które powinny grać na więcej niż 20m^2 (na mniejszych powierzchniach grają nienaturalnie i np. zniekształcają bas – wzmacniając go nieodpowiednio).
Poza tym kolumny powinny być rozmieszczone w pewnej odległości od ścian.

Z wymienionych przez Ciebie ciekawe do posłuchania mogą być zestawy Tonsil Maestro, JAMO S606 (z subem trzeba będzie wydać ok. 2200zł, bez suba zmieścisz się w 2 tysiącach).
Według mnie powinieneś zainteresować się jeszcze zestawem opartym na frontach KODA 702. Są niezbyt drogie, a z łatwością nagłośnią również większe pomieszczenia niż Twoje.
Kolejna propozycja to Tonsil Siesta - stosunkowo świeży model, niezbyt duże podłogówki i mogą się ładnie zgrać na 17m^2.

Pionner jest często sprzedawany z setem JAMO S606 i jest to niezłe rozwiązanie (chociaż niektórzy narzekają na zbyt słaby bas, mimo 20cm głośnika na bocznej ściance). Natomiast pod względem wyglądu i akceptacji przez płeć piękną jest to chyba numer 1 w swojej klasie cenowej ... Słabsze S506 mogą mieć za słaby dół.

Dużo zależy od tego, jakiego brzmienia oczekujesz w stereo, czy większy nacisk kładzież na słuchanie muzyki czy też na oglądanie filmów (w tym drugim przypadku warto kupić subwoofer).
Poza tym – gdzie mieszkasz i jakie masz możliwości odsłuchowe, bo najłatwiej będzie posłuchać kilku zestawów w jednym miejscu i porównać je między sobą (weź parę płyt z muzyką której słuchasz – i do dzieła...), a w mniejszych miastach może być z tym problem.

Kolumny tylko nowe – czy również używane?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...