Skocz do zawartości

Zestaw pionierr + kolumny


szczypior

Recommended Posts

Witam!
Jestem tutaj nowym użytkownikiem i mam nadzieje że znajde chętnego co udzieli mi paru dobryxch rad co do dobrego sprzętu grającego. Interesuje się zestawem pinieer-a A6,D6 i F3 i do tego szukam dobrych kolumn które będą grały ładnie a nawet bardzo łądnie. Pieniądze za wszystko w granicach około 5 tys...Czy wogóle pionieer nie wchodzi w gre bo coś tam.....Pisać proszę wszystkie za i przeci używania tego sprzętu....i na temat kolumn myślałem do tego JBL es100....

pozdrawiam i dzięki za dobre rady i propozycje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to słucham muzyki każdej że tak powiem......począwszy od niemena, bee geesów, skończywszy na niektórych kawałkach prodigy. icon_cool.gif .....naprawdę ciżko określić jakiej konkretnej muzyki słucham....
Odnośńie dzwięku to wydaje mi się że dość głęboki bas byl by wskazany, choć góra też by mogłą być dość miekka i słyszalna w dość dobrym wykonaniu....

Pokój wyłożony deską barlinecką, na scianie tylnej (za kolumnami) będzie płytka z piaskowca....pokój połączony z kuchnią-praktycznie na przeciw kolumn. Pokój nie mały bo około 4mx7m...Na scianie cztero metrowej będą na środku mniej więcej stały kolumny a pomiędzy nimi sprzęt CD, wzm i TV na ścianie.......Z pokojem też łączy się wejśćie z holu w któym będą płytki i tam jest też klatka schodowa....Ogólnie pokój gościnny wiec mebli za dużo nie będzie i może być troche echa - więc należało by coś dobrego dobrać -w szczególnośći kolumny.....

Nad wzm i cd oraz ampli sie nie zastanawiałem za długo bo od razu mi się spodoły parametry i przede wszystkim super wygląd...prosty ale ma coś w sobie..Chyba że polecacie w tej cenie coś dobrego innego albo lepszego to może się zdecyduje na takie coś- ale to wszystko i tak po dobrym odsłuchu sprzętu w sklepie......

w załączniku mniej więcej szybli rysunek poglądowy w paincie...hi hi

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wimey już coś więcej. Pioneer to na pewno dobry wybór, jednak mam wątpliowści czy nie powinieneś kupić czegoś z wydajniejszym zasialniem (pewnie styknie ci tak jak jest, ale wychodzę z założenia, że lepiej mieć zapas icon_wink.gif).
W kwestii elektorniki od siebie dodałbym do JBLi Harman Kardona HK980+HD980+TU... lub Marantza nie wiem co budżetowo ci pasuje musisz sam popatrzeć (swoją drogą możesz podać jeszcze ile wszystko razem ma kosztować maksymalnie).

Kolumny:
-JBL ES100; używam tych kolumn na 18m2 i moim zdaniem jest OK, więc jeśli lubisz dużo basu (niekoniecznie bardzo niskiego) to przy twoim pomieszczeniu powinny się śietnie sprawdzić
-Mission; w podanych przez ciebie zespołach (jak rozumiem to jest sporo wokalu, lekki rock, trochę elektorniki) powinno być dobrze, a nawet bradzo, przyjemna średnica, troszkę uwypuklony bas (znacznie mniej niż w JBL), góra też niczego sobie
-KEF; granie podobne do Missiona z tą różnicą, że bas jest słabszy, ale sam wokal i góra zyskują na detalach
-Magnat; uniwersalne kolumienki, pasmo raczej zrównoważone, "bez fajerwerków", bardzo poprawnie w każdym aspekcie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ogólnie pokój gościnny wiec mebli za dużo nie będzie i może być troche echa - więc należało by coś dobrego dobrać -w szczególnośći kolumny.....


Moim zdaniem w szczególności wymyśl coś miękkiego tu i tam, bo echa to nie będziesz miał trochę, ale głównie echo. Nie bardzo sobie wyobrażam, żeby w takim "twardym" pokoju cokolwiek zagrało ładnie, szczególnie, że dźwięk nie dość że ma się od czego odbić to jeszcze ma dużo miejsca, żeby się rozpędzić. Dodatkowo płytki w kuchni, klatka schodowa, mało mebli, piaskowiec vis a vis kolumn -> dudniąco to widzę.
Jak już trochę wytłumisz pokój (dywanik, makatka, obrazek (na płótnie, nie w antyramie)), to wtedy zabierz się do muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem ten pokoik nie będzie pusty...wiadomo że co nieco będzie wisiało gdzies na scianiem, na podłodze też będzie zapewne jakiś dywanik, w kuchni będa meble drewniane wiec wydaje mi się zę to nie będzie muzeum starodawne a kamienia...a piaskowiec chya lekko tłumi coś mi się wydaje a nie odbija dziwęk...to nie jest typowy kamień-ale może mi sie wydawać.....

Co do kosztó za sprzęt to ma być taki dość dobry w granicach za całość (radio, cd, wzm, kolumny) około 6-8 tyś PLN......I chodziło by mi tez jeszcze o to żeby był łądny zestawik (HK widze że jest) z tego wszystkiego. Pionieer np wyprodukował cały zestaw i złożone razem wygląda fajnie natomiast inne firmy nie wiem czy mają takie zestawy które montowane są rzem w jedną "wieże"

pzodrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tego Pionka i w konfrontacji z budżetowym Marantzem 5003 poległ , i to zdecydowanie . Także mimo ładnego wyglądu polecałbym zdecydowanie posłuchać . Możesz pomyśleć właśnie o Marantzu PM5003/CD5003/ST6003 , albo też o starszej wersji 6002 . W grę wchodzi też Denon 700. Poszukaj po allegro , bo często są gotowe zestawy , nawet z kolumnami . "Trochę" inaczej to wtedy liczą icon_smile.gif.
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie wiem dlaczego ale ja wychodze z załozenia ze zestawy niczego dobrego nie wróżą....ale musze najpierw zobaczyć jak to sie klasyfiluje w cenie a póxniej dopier oodsłuch...a co takie ma w sobie ten maranta że pionek poległ????Coś w nim lepszego???któ z dzwiekow zadziwił dość znacznie?????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz 5003 to nie zestaw icon_smile.gif To są osobne klocki , CD5003 , wzmak PM5003 i tuner . Zresztą Denon 700 to też seria, a nie zestaw.
Zresztą zobacz na to :
http://www.allegro.pl/item665845186_marant...klep_plock.html
do tego tunerek
http://www.allegro.pl/item656701114_marant..._bydgoszcz.html
i masz zestaw za 5800 , może jakiś rabat sie da utargować.Ewentualnie pogadać do Twojego pokoju o tym :
http://www.allegro.pl/item645157003_missio...alon_lubin.html zamiast m34. Tak w ogóle to jbl es 100 sobie odpuść , nie są zbyt popularne dp stereo , głównie z ppowodu dużej ilości basu ( ilości a nie jakości ) .
Takie zestawy są na allegro róznych firm ,Marantza , Denona,czy HK w miare bez problemów złożysz.
A Pionek poległ w bezpośrednim starciu z Marantzem pod względem dynamiki , muzykalności. Zagrał tak jakoś płasko , bez wyrazu . Odsłuch był w tym samym pomieszczeniu , na tych samych kolumnach ( Focale 716 i Triangle Altea).
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kiedyś do moich E100 próbowałem podłączyć elektronikę Marantza (niestety, nie pamiętam już modelu) ale zagrało to bardzo nieciekawie. Posłuchaj koniecznie przed zakupem.


Kolejny raz ujawnia się subiektywność naszych ocen icon_wink.gif Dla mnie zestaw Marantz + JBL jest super. Słuchałem bodaj 4002/6001 + ES90/E100.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
wiec na allegro są zestawiki marantz 5003 i do tego misiont 34...co sądzicie o takim zestawie???Będzie to łądnie grało???Harman jest troszke drogi i wydaje mi się że marantz jest tańszy apowinien grac podobnie...Niebawem chce jecha posłucha tego sp[rzętu do sklepu i coś już bym chciał miec mniej więcej wybrane żeby nie lata po wszystkich modelach....a troszke wyższy i nowszy model tego marantza 5003 to jaki jest????
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w zestawie harmana co polecasz???Jakie kolumny itd...jaki model tego harmana....mniej więcej chce wydac koło 5-6 tyś łącznie...jeżeli coś zagra łądnie to kolumny wezme sobie na raty a za wzmaka i cd załace 5 tys....nie ukrywam jednak że wolał bym amplituner jakieś i do tego cd bo kupowac sobno to tez koszty......jak coś możesz polecić to bym był wdzięczy....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz amplituner Harmana + CD to masz (w tym budżecie) w sumie jedną opcję (naginając budżet dwie), a mianowicie HK3490 + HD980 (w droższej wersji HD990).
Dobór kolumn to już indywidualna sprawa z H/K ładnie zagrają JBLe (w tańszej wersji elektorniki zostaje ci kasa na L890/L880/ES100/ES90) czy Missiony, ewentualnie CANTON, ale tutaj góra może być trochę natarczywa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten amplituner jest taki dość dobry czy takie byle co w tym przedziale cenowym????Bo jak ma być byle co to wole sobie dołożyć troche albo poczekać z miesiąc niż brać byle się nazywało.....i nie musi to być Harman może być też coś innego- ma łądnie po prostu grać i własnie byśle o jbl bo te misiony to sa dwudrożn kolumny i nie bardzi mi to na ręke....jbl wypada lepiej pod względem konstrukcyjnym- ale jak wiadomo to nie wszystko....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie Harman 3490 to jeden z lepszych obecnie amplitunerów stereo, zaryzykowałbym stwierdzenie, że najlepszy (za tą kasę). Ma świetne wyposażenie (prosta sekcja wideo, dwa wyjścia na subwoofer), wysoką moc, a przy tym jakościowo bez zarzutu, moim zdaniem warto go brać, a jak kupisz CD 990 to będzie łatwo upgrade'ować do wyższego zestawu (wzmak HK990).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
chyba zdecyduje sie na tego HK jednak dużo ludzi mi mówi że ES100 nie zagra zbyt łądnie z HK 3490 bo za mało mocy ma ten amplituner i es90 mogą zagrac lepiej niż te większe. Nie byłem jeszcze na odsłuchu tego sprzętu jednak prosił bym jeszcze o inne wersje głośnikowe do tego zestawu. Tak w granicach 3-4 tysięcy. Coś trzeba przesłuchać żeby stwierdzić czy jest ok bo słuchjąc jednego to zawsze będzie ok i ładnie.
Więc co jeszcze będzie grało łądnie z HK3490????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer to A6 + D6 naprawde super gra, zwlaszcza z mniejszymi glosniczkami:) Np B&W 685, HK 980 to rowniez sensowyny wybor jezeli bedziesz chcial cos wiekszego napedzic. Natomist uwazam, ze zestaw 5003 Marantza to nizsza polka od obydwu i to nie tylko cenowo. Pioneer ma sporo lepszy dzwiek, fakt jest drozszy ale tez ma naped SACD. Ponizej recenzje wyzej wymienionych plus oczywiscie odsluch obowiazkowy:)

http://audio.com.pl/testy/marantz-pm5003:2

http://audio.com.pl/testy/harman-kardon-hk980:2

http://audio.com.pl/testy/pioneer-a6:2

Mialem Pioneera i gdyby mial jeszcze raz kupowac sprzet tej klasy to do kolumn kupilbym HK980 a do monitorkow zestaw Pioneera ewentualnie Marantza 6003.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te monitorki i misiony są aprawdę łądne, ale jak by to zagrało to chyba nawet nie będe sprawdzał bo to lekko nie ten przedział cenowy, chociaż......a coś w cenie do 3-4tys jakaś propozycja inna niż JBL????Słuchałem JBL 80 a dwóch pozostałych nie mieli jednak poczekam aż je dowiozą. Sprzedawca twierdzi że ES 90 i 100 są za duże na tego HK 3490 i na mój pokój 40m2. Wydaje mi się że jednak nie i będę czekał na odsłuch i już dogadałem że będe miał możliwość wzięcia do domu i posłuchania w warunkach realnych......Ale wasza propozycja na inne kolumny jest jaka????
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko łądnie pięknie tylko napiszcie mi czy te monitor audio, dali .....pójdą na tym amplitunerze hk3490....bo jestem w stanie wyłozyć większą kase na kolumny ale najważniejsze jest żeby to zagrało....i czy wogóle warto tego słuchać ze względu na moc wzmacniacza. Jeżeil wzmak da rade to ok- jade i będę słuchał wszystkiego......Musi nisko schodzić kolumna a widze że te które podaliście mają dość nisko częstotliwości natomiast ten JBL??!!- czegoś mu brak a tym bardziej że słuchałem tylko ES80.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...