Skocz do zawartości

IMPEDENCJA NOMINALNA


geforce86

Recommended Posts

WITAM WSZYSTKICH
Z GORY PRZEPRASZAM ZA PYTANIE ALE WIECIE SAMI JAK TO JEST BYC LAIKIEM . MOJ PROBLEM POLEGA NA IMPEDANCJI NOMINALNEJ , AMPLITUNER MA 6 OHM -ow , ZESTAW GLOSNIKOW NAD KTORYMI SIE ZASTANAWIA JEST TO 8 OHM - ow ,INSTRUKCJA MOWI ZE AMPLITUNER POSIADA MOZLIWOSC OBSLUGI INNYCH OPOROWOSCI zakres ( od 4 do 8 ) . i pytanie brzmi cz nie lepej kupic zestaw z taka sama impedancji co av receiver
dzieki z gory
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIEMKA,

może odejdę trochę od tematu ale,
słuchajcie mam problem. Kupiłem niedawno tubę i muszę w niej powymieniać głośniki na nowe. Ale nie wiem jakie założyć czy 4Ohm samochodowe czy 8 Ohm domowe. Chodzi mi o to że chcę tę tubę podłączać i w domu i w samochodzie na zmianę. Z tego co mi się wydaje to dźwięk 8 Ohm nie pójdzie na 4 Ohm, a jak zamontuje w tubie 8 Ohm to będę mógł podłączać do domu gdzie są przeznaczone te głośniki i do samochodu. Co o tym myślicie ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jeżeli podłączysz glośniki 8 ohm to amplitunerowi nic nie będzie , nawet takiemu bez regulacji; )
Ale jeśli bś podłączył kolumny 4 ohm to twój amplituner szybko by skruszał i puścił siwy dymek . Generalnie impedancja nie głośników nie moze byc mniejsza niż to jest w przypadku wzmacniacza czyli np. głosnik 6 lub więcej ohm i wzacniacz 6 ohm TAK ale głośnik 4 ohm i wzmacniacz 6 lub więcej ohm już nie bo szybko go wykończysz jak będziesz głośniej słuchał .
gdybyś użył opcji szukaj na forum to bys nie musiał pytać , takich pytań było już wiele , wystarczyło poszukać icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje ;
Nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, jeśli efektywność głośników nie jest zbyt niska. a przy okazji nie mają wysokiej mocy to nie ma się o co martwić. Najlepiej przezczytaj sobie o impedencji w dziale FAQ.


--------------------
Bylo wystarczajaca odpowiedzia .

P.s
Jest mozliwosc manualnej zmiany oporowosci ampilutnera icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...