Skocz do zawartości

kolumny podstawkowe plus wzmacniacz


zibra

Recommended Posts

drodzy koledzy!

jak na razie slucham muzyki glownie z komputera lecz poszukuje coraz lepszego brzmienia muzyki. wiem ze ze to nie jest wyzsza polka ani nawet srednia ale prosze o wyrozumialosc. podobny temat zalozylem na innym forum, ale korci mnie sprobowanie czegos innego "lepszeg". generalnie rzecz ujmujac takie sa moje zalozenia.

jestem zdecydowany poswiecic troche grosza i kupic jakies kolumny podstawkowe plus wzmacniacz, gdyz naprawde doskonale sobie zdaje sprawe ze bedzie to lepszy wybor niz bose companion i inne komputerowe zestawy. wiem ze nic nie zastpai odlsuchu na zywo, ale wiem tez ze nie wszystkie interesujace mnie "wirtualnie" propozycje jestem w stanie znalezc w sklepach! prosze wiec o pomoc was drodzy koledzy, ktorzy sluchali nizej wymienionych propozycji, jak i rowniez prosbe o dobor wzmacniacza, bo to juz w ogole dla mnie czarna magia (sdzczegolnie pod konkretny model glosnikow)
1.kwota 1500-2000 zl. szczerze moge wydac wiecej ale prosze zrozumcie ze to moj poczatek, maly pokoj itp - wole wydac mniej i powoli dazyc do "wlasnej" brzmieniowej perfekcji
2. pokoj ok 12 m2
3. muzyja trance chillout - nie mylic z szeroko rozumianym techno, do tego muzyka pokroju seal simply red seal a takze rock aerosmith, muzyka czarna rap soul. generalnie jak widzicie przelkne wszystko co dobre w kazdym gatunku muzycznym wiec moze preferencje na temat brzmienia - bardziej cieple niz analityczne dobra srednica, kontrolowany bas, wszystko kosztem gory, ale bez przesady. mysle ze mniej wiecej zrozumiecie moj przekaz:)
4. chce aby calosc mogla byc polaczona z komputerem gdyz nie mam wielkiej kolekcji plyt,a z komputera bardzo czesto korzystam. oczywiscie bez komputera musialbym dokupic cdplayera a wole z niego na razie zrezygnowac na rzecz pecetka.
5. jak wyglada sprawa podstawek - czy maja one duze znaczenie przy odsluchu? spotyklam sie z cenami od kilkudziesieciu do kilkuset zlotych.

biorac pod uwage moje preferencje myslalem ze takie kolumny mialyby sens. prosze o opinie ewentualnie inne propozycje. chcialbym w koncu od czegos zaczac.

a)monitor audio bronze 1 lub 2
b)heco metas 300
c)paradigm monitor v2 v3
d)tonsil siesta
e)jbl es80 (nie pamietam dokladnie)
f)wharfedale, dali inne?????????

ten heco metas mnie nurtuje szczegolnie, gdzyz jest do wyrwania z allegro okazyjnie wg mnie a na pewno go nie odslucham na zywo ze wzgledu na dostpenosc.
jak pomylilem nazwy to prosze o wyrozumialosc i swoje spostrzezenia, gdyz niektorych modeli na pewno nie dam rady odsluchac na zywo ze wzgledu na dostpenosc.
nie wiem jak sie ma jakosc wzmacniacza do dobrych kolumn. chcialbym na niewgo wydac jak najmniej a jestem kompletnie zielony w tej kwesti.
licze na sensowne porady z uwzglednieniem moich potrzeb! kazdy jakos zaczynal swoja przygode!:)

EDIT: prosze o podpowiedzi bo mam zamiar poswiecic weekend na jezdzenie po calym slasku pytac i odsluchiwac sprzet ktory bedzie na miejscu zdajac pozniej relacje:))

zdaje sobie sprawe ze to nie zadne hifi, ale kieruje sie tym ze nie kazdy uzytkownik zaglada na takie same fora. dlatego prosze o pomoc, dalsze wkazowki, nakierowanie mnie na dobra droge:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
co do Bose Companion.....z odpowiedniä kartä dzwiekowä......swietna rzecz. icon_wink.gif
Masz maly poköj, nie zastanawiales sie nad "klasykiem" w postaci Yamaha PianoCraft? Np. E-410? mysle, ze ten zestawik po rozgrzaniu i ewentualnej wymianie kabli powinien sie sprawdzic. Ale wtedy - powinienes powiekszyc kolekcje plyt - na pewno warto. Chociaz z kompem poläczysz bez problemu.

http://www.allegro.pl/item661601103_wrocla...pianocraft.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos mnie ta wieza nie przekonuje mimo wszystk, mimo swietnych opini w necie. wole chyba zaczac od zwyklych kolumn, choc nie mowie nie bo i tak bede wszystko konfrontowal "live" icon_smile.gif
chodzi mi po prostu o pewne nakierowanie biorac pod uwage moje zainteresowania. tym bardziej ze nie wszystko uda mi sie odsluchac - czesc rzeczy moge kupowac na allegro itp.

karte mam dobra - asus xonar stx essence plus sennheiser hd 555
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis w markecie co prawda ale przynajmniej mialem mozliwosc odsluchania rowniez kolumn magnat quantum 603. o ile sie nie myle maja one rowniez bardzo dobre recenzje. nie mam za wielkich odczuc bo bylo ogolnie glosno ale graly wg mnie calkiem przyjemnie cieplo i czysto. byly podlaczone z marantzem.
jak sie ogolnie takie kolumny maja chocby do monitor audiop bronze br2? cena okolo 1100 zl choc mozna je wyrwac taniej.
prosze o opinie bo przynahjmniej bede mial " nauszne" porownanie:) czy to dobre kolumny, czy klasa nizej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
odswiezam temat. finanse sie poprawily.
prosze mi powiedziec kto mial do czynienia z kolumnami paradigm reference studio 20 v4? jak graja, z czym dobrze wspolpracuja? taki nad315 bee to dobry partner, czy trzeba szukac czegos lepszego? czy do mojego pokoju beda za duze czy w sam raz?
prosilbym o subiektywne odczucia wlascicieli lub uzytkownikow majacych z nimi kontakt. bardzo przypadl mi do gustu ich design.
uprzedzajac odp. - nie nie sluchalem ale chcialbym zawezic krag poszukiwan kolumn w przyszlym odsluchu, najlepiej z jakims sugerowanym wzmacniaczem. cd w pozniejszym terminie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy twoich preferencjach zestawienie NADa z Pardigmem nie będzie za dobre. Ze względu na to, że Paradigm ma lekko podkręcony dół, a NAD raczej nie jest tym, który sie skupia nad kontrolą dołu (pisałeś o tym).
Od siebie proponuję trochę inaczej zagospodarowć ten budżet (masz rozumiem ok. 5000zł teraz???). A oto moje propozycje:
wzmacniacze:
Harman/Kardon HK980
Advance Acoustic MAP105
Yamaha A-S700
kolumny:
Mission 790
Mission M62
DALI Ikon 2
Focal Chorus 706V

Z podanych moim faworytem jest zestaw Advnace Acoustic + DALI, wydaje mi się, że charakterem powinien ci odpowiadać, ale jak zawsze to tylko subiektywna ocena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywista rzecz ze spodziewam sie tutaj subiektywnych opini.
paradigmy plus wzmacniacz w stylu nada moglem wyrwac za ok. 4000 zl i tego budzetu nie chcialbym juz przekroczyc. jak wedlug ciebie graja same paradigmy jesli oczywiscie miales z nimi stycznosc? nad to przeciez nie obowiazek. wiem ze trzeba samemu posluchac i twoje propozycje wezme rowniez pod uwage.
interesuje mnie bardzo jeszcze jedna rzecz. mianowicie powiedzmu ze zawezimy swoje zainteresowanie do kilku rodzajow kolumn i kilku wzmacniaczy i udamy sie na odsluch. czy ktokolwiek z was albo znane wam osoby probowaly takiego odsluchu "na slepo", tzn nie wiedzac ktore kolumny ze wzmacniaczem aktualnie graja? czy takie cos sie praktykuje? wedlug mnie pozowliloby to na absolutna bezstronnosc bez preferencji odnosnie danej pary glosnikow czy wzmacniacza. w gre wchodzi jeszcze cd oczywiscie, ale nurtuje mnie taki rodzaj odsluchu:) nie wiem na ile to glupie pytanie ale mnie osobiscie ciekawi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slepe testy na pewno są dobrym pomysłem.Człowiek się sugeruje marką wyglądem ,nawijką sprzedawcy,jeśli byłaby taka możliwość to popieram .W zestawie wzmacniacz kolumny różnice dźwięku są spore.Tylko nie należy się nabrać na efekciarstwo .Czasem coś grające głośniej czy skrajami pasma uznamy za lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślepe testy to rzadkość, głównie ze względu na sprzedawców. Oni sprzedają to co w danej chwili jest najpilniejsze, a nie najlepsze (nie zawsze, ale często). Jedyną opcją jest wypożyczenie sprzętu (kiedy już mocno zawęzimy poszukiwania) i zaaranżowanie sobie ślepego testu w domu. Co prawda potrzeba nam do tego drugiej osoby (omijaj swoją wybrankę, to może być niebezpieczne icon_wink.gif), ale daje 100% pewności dobrego wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem alternatywą dla ślepego testu jest .... cierpliwość (Twoja, bo sprzedawca ma to w zakresie obowiązków icon_wink.gif ).
Ja odsłuchiwałem wielokrotnie kilku kombinacji elektroniki z kolumnami i choć w trakcie miałem moment, że nie wiedziałem co jest co (symulacja ślepego testu ?? icon_wink.gif ) to w końcu , po kolejnych zmianach zaczęło mi się porządkować i przejaśniać.
Myślę, że o cierpliwość może być nieco łatwiej niż o dobre warunki do ślepego odsłuchu.
Powodzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już czytam o ślepych testach to się zaczyna zabawnie robić icon_smile.gif
Sceptyk powie - elektronika gra tak samo - jak Ty myślisz, że SŁYSZAŁEŚ różnicę to sie mylisz - bo pewnie było głośniej albo byłeś pod innym kątem do głośnika o 10 stopni albo chciałeś żeby jeden zagrał inaczej od drugiego hhe
Drugi powie, że słyszy różnicę i zacznie się manipulowanie faktami icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
moje poszukiwania ciagle nie sa zakonczone, dlatego odswiezam temat:)
myslalem sporo o advance acoustic map 101 plus iq30, ale spotkalem sie ze skrajnymi opiniami. wedlug 1 sprzedawcy to znakomite brzmienie, wedlug drugiego to za slaby wzmacniacz pod te bdb kolumny. zaproponowano mi w zamian za AA zastosowac troche drozszego xindaka MAT-1 czyli lampke:) Lampka jest nawet fajna i mysle ze rzeczywiscie mogloby to byc ciekawe polaczenie, ale nie wiem jak te zaroweczki sie obsluguje, czy wymienia cvo jakis czas itp:) poza tym skoro juz o tym modelu mowa to za nieduza doplata jest juz mocniejszy MT-3. co wy sadzicie o takim zestawieniu? nie wiem czy bede mial okazje gdzies je odsluchac a brzmi ciekawie:)
padla rowniez propozycja skompletowania NAD326 BEE + monitor audio rs1. tu juz zdecydowanie latwiej z odsluchem. wiele osob poleca rowniez do kompletu z NADem glosniki acoustic energy neo 1. dodatkowo ta ostatnia opcja jest do wyrwania na allegro bardzo okazyjnie. niestety opinii szczegolnie o tych glosnikach jest jak na lekarstwo.
poza tymi kolumnami mysle jeszcze o wspominanych wczesniej dali ikon ale 1. jaka jest roznica w brzmieniu miedzy 1 a 2?
jezeli chodzi natomiast o wzmacniacze to przez moment myslalem powaznie o CA azur 640 v2 ale mimo bdb opinii jakos nie jestem do konca przekonany... o innych typu yamaha, marantz nie mam kompletnie wyrobionej opinii.
generalnie wiec moii faworytami sa:

KEF IQ30
MA RS1
AE NEO1
DALI IKON 1?

XINDAK LAMPA? (kuszaca propozycja:)
NAD 326 BEE
ADVANCE ACOUSTIC (rzeczywiscie taki dobry?...)

Chetnie uslysze komentarze i sugestie. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam!
Z mojego rozeznania wynika, że żadna z Twoich propozycji nie spełni oczekiwań. Zdecydowana większość małych kolumienek będzie pokazywała bardziej górne pasmo (to oczywiste). Do przedstwionych preferencji - na myśl przychodzą mi Dynaudio, np. Contour 1.1. Napisano, że to "A Small Speaker With A Big Heart". PRAWDA! Te kolumienki zdecydowanie powinny Ci podejść. Tylko trzeba je znaleźć...

Po drugie - sugerowałbym nie zaczynać audiofilskiej przygody ze wzmacnaiczami (i nie tylko) od środka... Spokojnie - starszy, tańszy sprzęt , który w rzeczywistości i tak lepiej zabrzmi od 3x droższego, nowego ze sklepu. Możesz szybko sie zachwycić i równie szybko się znudzić (oraz sporo zł stracić).
W przypadku sprzętu starszego - straty są niewielkie. Jeśli są...

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie w miare im wiecej czytam ogladam i sie doksztalcam tym bardziej wiem ze czesto nowowsci maja sie nijak do starych dobrych sprzetow. problem w tym ze w uzywkach mam jeszcze mniejsze rozeznanie niz w promowanych produktach. kolumny takie jak dynaudio sa bardzo trudne do zdobycia, a nowki oczywiscie ponad budzet i jak mowisz moge tylko na nieznanym sprzecie wtopic kase. pewnie wielkiej tragedii by nie bylo gdybym kupil nowki o ktorych mowie, ale straszny metlik w glowie pozostaje. kupic porzadny wzmak czy porzadne kolumny najpierw. ktore za takie sa uwazane. jedni mowia to inni tamto. przy starszych modelach ciezko o odsluch i porownanie. myslac zdroworozsadkowo uzywany sprzet za przyzwoite pieniadze to strzal w 10. problem tylko polega na tym, ze w koncu musialbym sied na cos zdecydowac. i tak kolo sie zamyka...

poza tym dlaczego sadzisz ze zadna z propozycji mi nie podpasuje? wlasnie coraz bardziej sklaniam sie do otwartego grania, przestrzeni stereofoni detali niz ciemnego z wycofana srednica i miesistym dolem. sluchalem co prawda jbl, ale jakos mi nie przypasowaly
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja interesuję się audio od lat .Od ilu ?No wstyd się przyznać, bo Pacio zacznie do mnie mówić pradziadku icon_lol.gif I też do końca nie wiem .Jaki będzie efekt danego zestawienia .Ten sam wzmacniacz w jednym pomieszczeniu zachwycił w drugim i przy innej konfiguracji odpadł w przed biegach.Niestety będziesz musiał na coś się zdecydować i po prostu posłuchać na spokojnie u siebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie odsluchy to podstawa. Generalnie jednak nastwiaj sie na wiekszy wydatek w kierunku kolumn a mniejszy na wzmacniacz. Moim zdaniem i zapewne nie tylko moim icon_biggrin.gif jednak jakosc kolumn ma wieksze znaczenie na jakosc ogolna brzmienia niz wzmacniacz. Do tego jezeli chodzi o aspekt ekonomiczny to kolumny wolniej traca na wartosci ;D
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panowie! Trochę inicjatywy.

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=2147
A forum AS jest także kilka innych tematów dot. Audience 42.

Dalej - rekomendacja:
http://www.hi-fi.com.pl/rekomendacje_a.php

Test:
http://audio.com.pl/pdf/testy/zespoly%20gl...DIENCE%2042.pdf

Czy będą lepsze od IQ 30? Wg mnie do twoich potrzeb - tak. Ale róznie to bywa...

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizujac Twoj pierwszy post i muzyki jaka sluchasz to odpusc sobie jednak KEFa iQ30 - zwyczajnie te kolumienki maja za malo basu. Sa swietne do klasyki, Jazzu i konkretnych wokali, ale z ciezsza muzyka moze byc juz problem. Skup sie w znacznej mierze na Monitor Audio - maja bardzo fajne zbalansowane kolumienki. Tak jak podales koniecznie odsluchaj RS1 ... do tego mozna by bylo dodac DALI i jakies mniejsze Paradigmy dla porownania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! (i Panie:)

Wylamalem sie z dzisiejszych trendow zakupu nowoczesnych i popularnych wzmacniaczy i zakupilem....SONY FA30ES.

http://www.iva-w.org/Sony/amp_FA30ES.htm

Moze nie jest to marka popularna w swiecie audio, ale podobno w czasach produkcji tych wzmacniaczy i ogolnie serii ES miala bardzo dobre opinie. Niemniej jednak niewiele wiadomo o tym modelu. Moze ktos z was mial kontakt z tymi wzmacniaczami i z czym one najlepiej graja? Bede wdzieczny za porady!

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Sony niepopularne? Może nie jest to TOP, ale przynajmniej kojarzy się z solidnością.

Słuchałem wzmacniaczy Sony modeli: TAF 590 i 830ES. Mocne brzmienie, z nieco przekolorowanymi podzakresami i podbitym basem. Efektownie!
Powiedzmy, że za kwotę >1000 złotych, wybrałbym co innego. Nie mniej - wybory audio - to w dużej mierze kwestia gustu...
Powinno być OK (jeśli jest sprawny).

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w dzisiejszych czasach jakos nie widac tej marki w salonach audio. Wydaje mi sie jednak ze wzmacniacz ten jest bardzo solidnie zbudowany i przewyzsza niejedn wspolczesny model do min. 2000 zl. Wyglad to moze sprawa drugorzedna, ale ten akurat rowniez wpasowuje sie idealnie w moje gusta. POza tym wiee nie ryzykuje gdyz po pierwsze umowilem sie na mozliwosc zwrotu a po drugie kupujac uzywke jest duzo mniejsza szansa wyrzucenia kasy w bloto.
Skoro jednak znasz mniej wiecej brzmienie tych wzmacniaczy to moze podszepniesz slowko jakie kolumny mozna by bylo z tym sprzetem zestawic?icon_smile.gif do wydania max 2000 zl na uzywki.

Pozdrawiam! Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...