Skocz do zawartości

Opinia o zestawie Kina Domowego


Gość rafi6666

Recommended Posts

Mam zamiar kupić Kino Domowe i wybrałem amplituner Yamaha RX-V465 i głośniki Quadral Quintas 500 lub JAMO S506 HCS3.

Mam pytanie który zestaw głośników będzie lepszy do nagłośnienia pokoju 17m2, słuchania muzyki w stereo (głównie rock).

Jakie powinienem kupić kable do głośników (przekrój, firma),

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie amplitunera Yamaha RX-V463 który jest tańszy o 300zł od Yamaha RX-V465, jeśli w przyszłości kupię napęd BLU-RAY czy będę on wstanie poprawnie przetworzyć dźwięk 5.1 jeśli nie posiada Dolby HD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny
Moim zdaniem JAMO, ale raczej nie dlatego, że są one jakieś świetne, a raczej dlatego, że chrakter QUADRALa mi nie pasuje. Dla mnie są za moło dynamiczne i w stereo nawet z wyższym ampem nie spisywały się najlepiej. Obejrzyj jeszcze głośniki KODA, ten zestaw powinien pasować do ciebie idealnie. Kolumny przednie dość duże, ale membrany basowe nie koniecznie, co przy małym pomieszczeniu powinno dać pryjemny sprężysty bas, z dobrą kontrolą. Jeśli chcesz go więcej to może ten.
Jednak cenowow QUINTAS 500 to konkuruje raczej z JAMO S606 HCS3, a nie z S506. S606 do tych 17m2 to już dość duże kolumny i musisz się liczyć z podbrawieniami basu, a S506 powinny być akurat.

Kable głośnikowe
Nie ma co się za bardzo rozpędzać od początku. Kup na razie zwykłe miedziaki np. Oehlbacha (2-2,5mm na przód/center i 1-1,5mm na tył), a później będziesz mógł poeksperymentować z kabalmi na przód, ale moim zdaniem gra nie będzie warta świeczki, przy takim sprzęcie spokojnie dobrze wykonane podstawowe kable ci wystarczą.

Amplituner, a dekodery
Jeśli konkrteny amplituner nie posiada dekoderów danego typu (u ciebie D True HD czy DTS Master Audio) to za dekodowanie sygnału musi być odpowiedzialny odtwarzacz, jednak takie rozwiązanie na ogół wiąże się z utratą jakości, bo układy montowane do odtwarzaczy są w większości przypadków gorsze od tych w ampach. Zatem lepiej dorzuć te 300zł i kup 465.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...