Skocz do zawartości

Onkyo TX-SR506 i Q Acoustics


bf109

Recommended Posts

Witam!

Od jakiegoś czasu zstanawiam się nad kupnem wzmacniacza i głośników 5.1. Prawie zdecydowałem się na Onkyo TX-SR506 i głośniki Q Acoustics (1050i przód, 1010i tył, 100Ci centralny i subwoofer 100Si) ale chyba jeszcze szukam powtwierdzenia czy to rzeczywiście dobry wybór. Poza tym mam pytanie natury technicznej. Trochę czytałem o doborze mocy wzmacniacza i głośników ale dalej mam wątpliwości. Głośniki mają nominalną impedancję 6Ω, a wzmacniacz 8Ω. Zalecana przez producenta moc dla poszczególnych głośników to:

1050i: 25-150W
100Ci: 25-100W
1010i: 25-75W

Przy impedancji 6Ω podawana moc wzmacniacza to 7 x 130W czyli dość dużo powyżej zalecanej dla 100Ci i 1010i. Co prawda nie mam zamiaru używać tego przy jakiejś kosmicznej głośności ale zastanawiam się jakie w takiej sytuacji jest ryzyko uszkodzenia sprzętu. Wiem, że impedancję tego wzmaczniacza można ustawić na 4Ω. Czy przy głośnikach 6Ω powinno się zostać prz 8Ω czy zmienić na 4Ω na wzmacniaczu?

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...