Skocz do zawartości

Denon 2309 z Ikon 6 - jak poprawic stereo?


mbak

Recommended Posts

Czesc,

kupilem niedawno Denona AVR 2309 i kolumny Dali Ikon 6. Polaczone sa 4-zylowymi kablami Dali. Brzmi ladnie, ale mam wrazenie, ze w stereo mogloby zagrac jeszcze lepiej (z tego co slyszalem o Dali Ikon). Czy ma sens kupis koncowke mocy do stereo? Jaka? Nie chcialbym na nia wydac wiecej niz 2-3 tys zl. To, czego oczekuje to przede wszystkim "szerszy" dzwiek (w tej chwili dosc zaciesniony miedzy kolumnami) i lepsza scena. Czy zmienic tez kable glosnikowe? Na jakie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Po pierwsze to wybacz mi, ale stwierdzam patrząc na przedziały cenowe ,że masz za słaby jakościowo wzmacniacz do Dali IKON 6!!! Kolumny masz wyśmienite i bardzo zbliżone do moich. Dlatego mam pojęcie o czym jest mowa, że potrafią lepiej zagrać - to prawda i powiem więcej potrafią zagrać rewelacyjnie!!! W tej konfiguracji to tylko kolumny pokazują na co stać Denona, natomiast on nie wyciśnie wszystkiego z głośników. Choć oczywiście to na pewno dobre urządzenie w swojej klasie i sumarycznie z tego zestawu jesteś może nie do końca, ale zadowolony icon_smile.gif. Końcówka mocy to bardzo dobry pomysł i na pewno coś dobierzesz do 3000 zł w stylu: ROTEL-a, ARCAM-a, NAD-a, czy innych producentów. To co mogę zasugerować to kup coś audiofilskiego (czyli porządną końcówkę stworzoną do stereo a nie kina!!!) i wydajnego prądowo, bo cała seria IKON lubi moc icon_smile.gif Kable również powinny dać porządany efekt, ja przetestowałem kilka, nawet na tym forum jest mój temat:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...mp;hl=dali+ikon

P.S. Pamiętaj, że każdy wzmacniacz do kina domowego zagra tak dobrze, jak wzmacniacz stero o ok. 1/3 wartości tego pierwszego!!! Kiedyś to słyszałem z mądrych testów i zgadzam się z tym...............
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z dodatkową końcówką mocy jest dobry. Osobiście planuję podobny zestaw docelowy, ale moim zdaniem lepszym wyjściem jest zakup wzmaka stereo, a nie samej końcówki.
Chodzi o to, że przedwzamcniacz w ampie jest mniej więcej taki jak i końcówki (mówię o jakośći), więc będzie najsłabszym ogniwem w stereo, a tak sekcja stereo jest oparta na wzmaku i dwóch kolumnach, a KD jest podłączone do tegoż wzmaka wejściem na samą końcówkę i tyle.
Być może zakup wzmaka wiąże się z pewnymi ograniczeniami jakościowymi (sama końcówka jest tańsza, albo lepsza), ale wydaje mi się, że 3000zł na końcówkę dla słabego przedwzmaka mija się z celem i lepiej jest kupić trochę gorsze, a całe icon_wink.gif

Z konkretnych rzeczy na myśl przychodzi mi tylko końcówka stereo icon_wink.gif Advance Acoustics MAA406, uwiodła mnie wyglądem (te wychyłowe wskaźniki z subtelnym podświetleniem), a z wydajnością prądową nie powinno być problemu (<700W). Trochę więcej niż dla 7 końcówek w moim AVR2809 icon_wink.gif Nic tylko znaleźć sklep, wypożyczyć i sprawdzić.

Przemyśl sprawę całego wzmaka !!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wzmacniacz stereo, to niestety będzie problematyczne podłączenie wszystkiego w całość. Bo po pierwsze odtwarzacz DVD (nie wiem jaki jest?) musi mieć przynajmniej dwa wyjścia: 1 do amplitunera, 2 do wzmacniacza stereo. No i kolumny jeden kabel będzie leżał na podłodze, kiedy na drugim będziesz grał???!!! Podsumowując mnóstwo zabawy z przełączaniem, dodatkowe koszty, no i gniazda oraz bananki nie są wieczne. A jeśli chodzi o przedwzmacniacz w DENON-ie, to nie powinno to być złe urządzenie i ma mniejszy wpływ na dźwięk niż zastosowane komponenty w sekcji wzmocnienia. Pamiętam też czasy odtwarzaczy CD z regulowanym wyjściem, do których audiofile podpinali bezpośrednio końcówki mocy. Myślę, że końcówka mocy jest w dźwięku zanacznie ważniejsza i to ona musi być zdecydowanie lepsza jakościowo!!! Najlepiej potestuj sobie w domu parę zupełnie różnych modeli, aż trafisz na odpowiedni do Twojego zestawu. Sklepy nie powinny robić kołpotu, co najwyżej zarządają kaucji icon_neutral.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi73 ,
A jaki jest problem z podpięciem wzmaka stereo do frontów i podłączeniem pod pre-out do Denona ? Kabelki do kolumn na stałe do wzmaka. Przy stereo gra tylko wzmak , przy kinie wszystko. A DVD i tak musi być cyfrowo podłączone do ampli żeby dźwiek wielokanałowo szedł. Nie widziałem jeszcze dvd które by nie miało co najmniej jeszcze jednego analogowego wyjścia.

M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz DENON-a 2309 i jego gniazda pre-out potraktować jako źródło dźwięku? Troszeczkę Cię ponoisło -he, he.
Po pierwsze na drodze dźwięku będziesz miał 2 urządzenia sterujące poziomem sygnału - pytanie jak chcesz to poprawnie wysterować? Może dojść do małego bum w głośnikach, lub spalą się tranzystory. Chyba, że podłączyć do liniowego wyjścia rec aut (służącego do podłączenia np. magnetofonu, magnetowidu, CD-R) wzmacniacz stereo, ale jaki to ma sens? Po co tyle bałaganu na drodze dźwięku? Kiedy trzeba dążyć do jak najkrótszej drogi!!! Zresztą decyzja należy do Kolegi: mbak, my się tu ścieramy o on milczy......................... Ja uważam, że pierwsza myśl mbak była najtrafniejsza!!!
A jeśl ichodzi o DVD - to nawet modeli z dekoderem wbudowanym jest całe mnóstwo z jedną parą wyjść: front/stereo!!! Jak chcesz to prześlę Ci mkk linki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi , troszeczkę mnie rozbawiłeś icon_smile.gif
Po pierwsze nie chcę traktować Denona jako źródła dźwięku w STEREO ( bo że w kd musi być to chyba logiczne ? ) . DVD podpinamy CYFROWO pod ampli I analogowo pod wzmaka stereo. Fronty podpinamy pod wzmaka, resztę pod ampli. W KD gra wzmak+dvd+ampli, w stereo wzmak+DVD.
I tak , chcę użyć pre out ampli jako źródła dźwięku dla frontów w KD. Trzeba wtedy wzmaka ustawić na jeden poziom głośności później sterowanie odbywa sie poprzez ampli.
I tak, chcę zobaczyć linki do DVD z dekoderami , które mają tylko wyjście analogowe dźwięku icon_smile.gif
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej części wypowiedzi - to może faktycznie zagalopowałem się myśląc, że czasami mbak będzie chciał posłuchać stereo (analogowo) tylko z DVD + DENON-a 2309 icon_smile.gif Kiedy nie będzie miał czasu wygodnie zasiąść przed zestawem, lub będzie chciał zaoszczędzić na prądzie icon_wink.gif. Stąd potrzeba dwóch wyjść analogowych, bo one zawsze będą lepsze od cyfrowego, przy odsłuchu stereo!!! Z tej prostej przyczyny, że najczęściej to odtwarzacz ma lepsze przetworniki cyfrowo/analogowe!!! Ja osobiście cyfrowego słucham tylko podczas oglądania filmów i koncertów (dolby digital, dts). I odtwarzacz DVD mam podpięty analogowo do gniazd CD i cyfrowo (koaxialnym) do gniazda DVD w Yamaszce:)
Co do drugiej - może przesadziłem, że mnóstwo ale proszę pierwszy lepszy przykład:
1) http://www.pioneer.pl/pl/products/42/84/22...AV-K/index.html
2) http://www.audionet.hifi.pl/zdjecia/big-vipg2-tyl.jpg
http://www.audionet.hifi.pl/zdjecia/big-vipg2-term.jpg - w tym przypadku mamy doczynienia z prawdziwym hi-endem i też jest tylko 1 para main RCA (choć drugą stanowi XLR, to tu chodzi bardziej o inną technologię, niż dodatkowe łącze).

P.S. He, he dokładnie z tą edycją, kończę dyskusje, niech osądzi słuch mbak-a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radi73 ,
DV610 nie jest dvd które ma tylko analogowe wyjście dźwięku. Audio mozesz wypuścić jeszcze przez hdmi, coaxiala i optyka. To tylko tak na marginesie icon_razz.gif Audionet zresztą też tak ma .
A propo pierwszej części mojej wypowiedzi, poczytaj sobie :
http://www.audiostereo.pl/Koncowka_stereo_...a_KD_52412.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html
http://www.audiostereo.pl/Polepszenie_dzwi...mowy_54604.html

ok, skończmy dyskusje i poczekajmy co autor tematu wymyśli icon_smile.gif

M
Edit : widze że obydwoje edytujemy swoje posty na potęgę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...