Skocz do zawartości

Słuchawki Beyerdynamic DT 860


Recommended Posts

Wyszperałem w internecie dobrą ofertę na słuchawki Beyerdynamic DT 860 (cena nieco ponad 500 zł).

Zanim nacisnę przycisk "do koszyka" chciałbym się skonsultowac czy jest to zakup godny polecenia.
Jeżeli są inne słuchawki , na które bardziej warto wydac pieniądze to proszę o oświecenie co to by miałoby byc. icon_question.gif

Ogólnie preferuję odsłuch na kolumnach, ale nie zawsze mogę swobodnie "pohałasowac".
Świadomośc że mogę komuś przeszkadzac diabelnie psuje mi radośc ze słuchania muzyki. icon_twisted.gif
To wszystko skłania mnie do poszukiwania słuchawk dobrych, nawet jeżeli miałyby kosztowac sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Posluchaj "wielkiej tröjki" icon_wink.gif Beyerdynamic dt 880, Sennheiser HD 650, AKG k710. Dosc wyraznie rözniä sie dzwiekowo, kazde majä wyraznie nakreslonä charakterystyke. Poza tym moze Grado sr 225, 325.
Pozdrawiam.



Wszystkie te słuchawki są w przybliżeniu w tym samym przedziale cenowym - więc cena nie byłaby najważniejszym kryterium przy zakupie (o ile nie natrafię na jakąś specjalną oferte cenową).
Obawiam się że nie mam szansy na osobisty odsłuch.

AKG K701 (cena 1040zł) nie podobają mi się z wyglądu, są jakieś takie bez wyrazu.
Grado SR225i oraz SR325i wyglądają identycznie i kosztują prawie identycznie (1120zł i 1280zł)- ciekawy wygląd, ale co jeszcze może przemawiac za wyborem?
Beyerdynamic DT880 (940zł) - najtańsze z wielkiej trójki i ponoc niezwykle komfortowe
Sennheiser HD650 (1220zł) - chyba najbardziej znane i uznane słuchawki

Mam co najmniej tydzień na dokonanie wyboru icon_rolleyes.gif
I cały czas nie wiem co by to miało byc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Beyery, ale AKG i Hd650 bez wzmaka sluchawkowego ciezko beda mialy. Moje 650tki w dziurce cd bucza az sie odechciewa sluchac.
Do AKG trzeba mocny wzmak, podobno sa jasne i nie maja za wiele basu. Moje Hd650 graja obecnie ze wzmakiem za okolo 150zl i jest calkiem ok. Takie przyjemne lekko ocieplone granie bez zadnego meczenia. Gdybym mial znowu wydac za 650tki 1300zl to raczej kupilbym 600tki uzywane w cenie 600zl. Jak sie nie spodobaja nie stracisz na odsprzedazy. Beyery uchodza za rowne sluchawki bez podbic, Akg/Grado dodaja troche wysokich ale wszystko zalezy od toru audio i preferencji sluchacza.

Do ostrego lojenia podobno swietne sa DT150

Polecam znalesc artykul "Słuchawki wysokiego lotu" P. Ryki

Ciekawym rozwiazaniem w ktore nie wierze moga byc CAL!'e po recablingu, podobno graja rownie zacnie jak Hd600 ale jeszcze nie slyszalem zeby ktos wywalil Senki i kupil Creativy

Moglbys napisac czego sluchasz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem jak Beyery, ale AKG i Hd650 bez wzmaka sluchawkowego ciezko beda mialy. Moje 650tki w dziurce cd bucza az sie odechciewa sluchac.

Moglbys napisac czego sluchasz?



Z "napędzeniem" słuchawek nawet 300 Ohm nie powinienem miec problemu, bo od tygodnia mam 09 Tianyun ZERO - jest to zewnętrzny DAC, wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz w jednym.
Jak na razie jestem pod nadzwyczaj pozytywnym wrażeniem jakości dzwięku z tego pudełka. W internecie znalazłem jedynie recenzje dotyczące starszego modelu tego DAC'a i są one bardzo dobre.

A tutaj link do strony producenta:
Tianyun 24/192 Zero DAC, Head Amp, USB


A muzyka jakiej słucham? Mogę tylko powiedziec, że słucham prawie wszystkiego oprócz "ciężkiego brzmienia", do którego zaliczam rock i brzmienie symfoniczne.
Preferuję muzykę instrumentalną, elektroniczna, dobrze brzmiący wokal, R&B, Dance a nawet Techno (tylko jak mnie boli głowa icon_mrgreen.gif )

Tak więc dla mnie liczy się brzmienie przestrzenne i analityczne.

A jednak w dalszym ciągu nie wiem czy potrzebuję słuchawek Hi-End, chociaż mnie bardzo korci (raz się żyje, czyż nie?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...