Skocz do zawartości

Muzyka folkowa


Recommended Posts

Cytat

Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś dobre płyty z muzyką folkową?



Ross Daly - kreteński mistrz liry, choć Irlandczyk. To klimaty folk/etno/world music. Bardzo polecam jego wszystkie płyty, a ma ich całkiem sporo icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Jejku, boję sie pisać, bo kompletnie nie znam się na folku (i nie lubię...), ale parę dni temu w Jazz Radiu (no a gdzież by indziej...) utrafiłem coś takiego:

Transkapela - pozwoliłem sobie umieścić link do ich strony...

no i wpadłem. Nie umiem niestety ocenić, jak dobre to jest w swojej kategorii. Polecam więc subiektywnie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym koniecznie:
Iva BITTOVA, Tim BUCKLEY, Sandy DENY, DR. STRANGELY STRANGE, Nick DRAKE, EMBRYO, FAIRPORT CONVENTION,
FOTHERINGAY, GRYPHON, Roy HARPER, INCREDIBLE STRING BAND, LIGHT RAIN, John MARTYN, MELLOW CANDLE,
Joni MITCHELL, PEARLS BEFORE SWINE, POPOL VUH, SLAPP HAPPY, SPIROGYRA, STEELEYE SPAN, The STRAWBS,
THIRD EAR BAND, Richard THOMPSON,
TREES, Robin WILLIAMSON...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Orkiestrę św. Mikołaja są doskonali w wyszukiwaniu folkowych kawałków w Polsce i innych krajach europejskich.
Poniżej link do ich dyskografii.
http://www.mikolaje.lublin.pl/index.php?st...ia&jezyk=pl

Świetna jest Federacja czyli dawniej Lubelska Federacja Bardów, grają muzykę folkową lub inspirowaną folkiem z nowymi literackimi tekstami.
dyskografia na stronie
http://www.lfb.lublin.pl/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 10 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...