Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pablo1964

R.E.M. - "lewe" DVD-A ?

Recommended Posts

Witam,
Jakiś czas temu w salonach EMPiK-u pojawiła się ciekawie wydana dyskografia grupy R.E.M. Albumy są dwupłytowe, pierwsza płyta zawiera krążek CD, druga - wersję DVD-A. No właśnie, tak to jest opisane ale czy na pewno? Ponieważ moja nagrywarka Sony RDR-HX910 nie ma w specyfikacji DVD-A, nie próbowałem ich używać. Aż wreszcie ciekawość wzięła górę. I co się okazało? Krążki grają 5.1 aż miło! Zastanawia mnie jedna rzecz: w menu płyty jest wybór wersji: Dolby Digital lub DTS, na ekranie odbiornika TV pojawia się tytuł utworu w oprawie graficznej. Wszystko ładnie, tylko według mnie jest to płyta standardu DVD-V a nie DVD-A. Nie jestem ekspertem w dziedzinie dźwięku wielokanałowego więc powiedzcie - czy mam rację czy też mam cudowny egzemplarz nagrywarki DVD, odtwarzający standard DVD-A (tak opisane są te płyty)?

Witam!
Większość płyt DVD-Audio jak słusznie Zauważyłeś, posiada też dźwięk w standardzie Dolby lub/i DTS (posiadam taki Pink Floyd "Dark side of the Moon" i "Wish you were here"). Działają poprawnie na każdym odtwarzaczu DVD, lecz warstwa "gęstego formatu", zwyczajnie nie jest na nich odtwarzana.
Pozdrawiam

Tak też myślałem, dziękuję za pomoc. Czasami widuje się płyty DVD-A za śmieszne pieniądze na wyprzedażach. Dobrze wiedzieć, że każde DVD będzie umiało je odtworzyć. Wiadomo, nie będzie to to samo co format bezstratny ale zawsze coś.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować