Skocz do zawartości

R.E.M. - "lewe" DVD-A ?


Recommended Posts

Witam,
Jakiś czas temu w salonach EMPiK-u pojawiła się ciekawie wydana dyskografia grupy R.E.M. Albumy są dwupłytowe, pierwsza płyta zawiera krążek CD, druga - wersję DVD-A. No właśnie, tak to jest opisane ale czy na pewno? Ponieważ moja nagrywarka Sony RDR-HX910 nie ma w specyfikacji DVD-A, nie próbowałem ich używać. Aż wreszcie ciekawość wzięła górę. I co się okazało? Krążki grają 5.1 aż miło! Zastanawia mnie jedna rzecz: w menu płyty jest wybór wersji: Dolby Digital lub DTS, na ekranie odbiornika TV pojawia się tytuł utworu w oprawie graficznej. Wszystko ładnie, tylko według mnie jest to płyta standardu DVD-V a nie DVD-A. Nie jestem ekspertem w dziedzinie dźwięku wielokanałowego więc powiedzcie - czy mam rację czy też mam cudowny egzemplarz nagrywarki DVD, odtwarzający standard DVD-A (tak opisane są te płyty)?

_______________
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Większość płyt DVD-Audio jak słusznie Zauważyłeś, posiada też dźwięk w standardzie Dolby lub/i DTS (posiadam taki Pink Floyd "Dark side of the Moon" i "Wish you were here"). Działają poprawnie na każdym odtwarzaczu DVD, lecz warstwa "gęstego formatu", zwyczajnie nie jest na nich odtwarzana.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...