Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze kina


emas

Recommended Posts

Na dzień dobry chciałbym wszystkich serdecznie przywitać
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy wyborze kina, chciałbym aby to był 1 z tych zestawów

yamaha rx-v565 + dvd-s663 + ns-50 + nsp-60
lub
yamaha rx-v465 + dvd-s663 + ns-8900 + nsp-8900
czy
yamaha rx-v663 + dvd-s663 + ns-8900 + nsp-8900

zakup kina nie wiąże z rozbudową do 7.1, w zupełności wystarczy mi 5.1, zależy mi na opinii kogoś kto zna się na rzeczy, gdyż ja mogę tylko gdybać.... napewno w kolumnach 8900 pasmo przenoszenia o niebo lepsze, ale do końca nie jestem pewien czy strace coś poza 7.1 kosztem 5.1 na ampli
proszę o szybką odpowiedź. dodam ze cena obu zestawów praktycznie taka sama
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
dzięki, dokonałem wyboru i zakupu, jak kolega i pan sprzedający doradził i zakupiłem
yamaha rx-v465 + dvd-s663 + ns-8900 + nsp-8900

jak na moje wymagania to gra to superancko naprawdę, jednakże deczko jest mało basu... i tu moja kolejna prośba o poradę jaki woofer by do tego kompleciku najlepiej pasował??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam ten problem ale duzo dobrego slyszlem o JBL ES 250p ( sam go slyszalem w sklepie ale z kompletnie innym amplitunerem ) i jego mnieszym odpowiedniku 150 p , kupuje ten mniejszy na dniach wiec dam ci znac jak chula . duzo zalezy od tego ile masz miejsca w pokoju ? w miom przypadku to bylo glownym wyznacznikiem . pamietaj jednak mozna znalezc dobry za przyzwoite pieniadze ( w porownianiu do tego JBL ) i tez nie powinnienes narzekac . osobiscie uwazam ze przy kupowaniu sub-a margines bledu jest duzo mnieszy niz do reszty grajacych podzespolow . (liczac ampa i kolumny )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz wydać na niego kasy? Myślę, że pasowałby ci SONY SA-W2500, naprawdę konkretny dźwięk, membrana bardzo sztywna (sam się zdziwiłem jak dotknąłem), całkiem dynamiczny i w tej cenie myślę, że jeden z lepszych.
Jeśli chcesz się szarpnąć to JBL ES250P, albo coś z Velodyne, ale myślę, że zakupy za powiedzmy >1500zł cię nie inetresują wogóle icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem żeby zmieścić się max w 1000zł... Słyszałem że dobrym wyborem będzie Jamo 250

W międzyczsie pojawił inny problem, i tu proszę badzo pilnie o pomoc.

Mam problem z funkcjami programu kształtowania przestrzenii dźwiękowej.
Otóż sprawa wygląda następująco:
wziąłem do ręki instrukcję obsługi i czytam:

KOD
"... - Wybór programów kształtowania przestrzenii dżwiękowej za pomocą pilota zdalnego sterowania.
W zależności od kategorii programu przestrzenii dżwiękowej, wykonaj poniższe operacje.
Program przestrzenii dźwiękowej dla filmów i programów TV - Naciśnij kilkakrotnie przycisk MOVIE.
Program przestrzenii dźwiękowej dla słuchania muzyki -  Naciśnij kilkakrotnie przycisk MUSIC.
.........
Dekoder dźwięku otaczającego -  Naciśnij kilkakrotnie przycisk SUR.DECODE. ...

Dla odtwarzania źródeł filmowych/programów tv:

Program: Standard (opis...nieistotne), Spectacle (opis... blablabla), Sci-Fi (opis... blablabla), Adventure (opis... blablabla), Drama......

Dla odtwarzania źródeł muzycznych:
Hall in munich  (opis... blablabla), Hall in Vinna (opis... blablabla).........

Tryb dekodowania dźwięku otaczającego:
Pro Logic  (opis... blablabla), PLIIx Movie  (opis... blablabla), PLx Music (opis... blablabla), PLx GAME (opis... blablabla), Neo:6 Cinema  (opis... blablabla), Neo:6 Music (opis... blablabla)"


I teraz tak - zaczynam odtwarzać muzykę i przełącam programy Klawiszem MOVIE - przełączanie programów działa, MUSIC - działa, SUR.DECODE - działa.
Zaczynam odtwarzać film. MOVIE - działa, MUSIC - działa, SUR.DECODE - NIE działa -> na panelu zamiast odpowiednich programów wyświeta się program STRAIGHT.

Czy tak jest prawidłowo... Pomóżcie pls...

Pamiętam jak miałem ampli SONY STR-DG720 to można było te funkcje przełączać.

edit:

Chyba po krótkim czasie grzebania znalazłem odp. na swoje pytanie - tylko chyba bo nie jestem w domu i nie mogę sprawdzić tego teraz, ale wydaje mi się że może to być spowodowane tym iż w opcjach EXTD Surround mam ustawione na auto i stąd nie pozwala zmienić programu i bierze jako Straight... ale mimo wszystko dlaczego w takim przypadku podczas odtwarzania muzyki mogę wybrać program a w czasie filmu już nie... dziwne to jest. Ale cóż tak to już jest jak człowiek przesiada się z Kaszlaka do Audi albo z Szony na Yamahę...

jednak po sprawdzeniu w domu po wył opcji auto na EXTD Surround nadal pokazuje tylko program Straight
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii subów to zwracaj uwagę na wielkość membrany i nie interesuj się niczym z mniejszą niż 10" (25cm), moim zdaniem takie suby wogóle nie mają racji bytu z kolumnami podłogowymi. 1000zł to już całkiem sporo patrząc na to ile wydałeś na resztę, wydaje mi się, że lepiej było dorzucić 400zł do kina, a 600zł na suba (SONY) by ci styknęło. Z JAMO nie miałem styczności, mogę ci tylko powiedzieć, że jeśli głośniki nie będzie słaby (nie będzie próbował wyskoczyć z zawieszenia grają na pół gwizdka) to suby grają dość podobnie w przeciwieństwie do kolumn.

Co do tych trybów to moim zdaniem wszystko jest ok. SURR. DEC to jest dekodowanie (zastanów się nad tym słowem icon_wink.gif) dźwięk przestrzennego tj. Dolby Digital, DTS, jeśli takowy nie jest zapisany na filmie, ale nie idzie z odtwarzacza do ampa to funkcja nie działa.

PS: Czym masz połączone DVD z ampem???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystko lata na podłączeniu poprzez HDMI. Co do filmów to odpalałem też takie z DB i DTSem i zmiana tylko ścieżki audio na otwarzaczu daje zmiany, na apli ciągle jest STRAIGHT


Kurcze dopiero teraz przeczytałem to zdanie ze zrozumieniem i obawiam się że może być dwuznacznie zrozumiane... otóż miałem na myśli iż wszystkie podłączenia mam zrealizowane poprzez HDMI a można to zdanie zrozumieć że wszystko już działa, a tak nie jest (tzn tak mi się wydaje że coś jest nie tak)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...