Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 1500,- do kolumn Mission m34i


Orlin

Recommended Posts

Witam!
Pozwolę sobie założyć nowy temat do wątku, który został poruszony w innym temacie, ale tak będzie klarownie i przejrzyście, bez mieszania wątków.
A więc jaki wzmacniacz do 1500,- z niżej wymienionych polecilibyście jako rozwiązanie najsensowniejsze i najbardziej uniwersalne do kolumn Mission M34i, pokoju 23m2, muzyki różnej od rocka po elektronikę?

NAD C315BEE
DENON PMA-700AE
Cambridge Audio Azur 540 A v2
Marantz PM 5003
Yamaha AX 497

Najbardziej zastanawiam się nad NADem (niestety bez przedwzmacniacza gramofonowego icon_neutral.gif ), albo Maranzem... a może jeszcze coś innego (byleby był pilot w zestawie)? Dzięki i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym masz jeszcze Rotela 04 - bardzo porządny wzmacniacz spokojnie radzi sobie na takiej powierzchni, a i wystarczająco uniwersalny żeby ładnie cały zakres interesującej Cię muzyki oddał.
Jedyny minus (względem Twoich wymagań) to brak pilota - jest w wersji 06 ale to droższe urządzenie trochę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W tym przedziale cenowym masz jeszcze Rotela 04 - bardzo porządny wzmacniacz spokojnie radzi sobie na takiej powierzchni, a i wystarczająco uniwersalny żeby ładnie cały zakres interesującej Cię muzyki oddał.
Jedyny minus (względem Twoich wymagań) to brak pilota - jest w wersji 06 ale to droższe urządzenie trochę.



No właśnie o Rotelu także myślałem, ale pilot w tym momencie to dla mnie podstawa, bo wkurza mnie już latanie po pokoju w obecnym systemie.

A jak myślicie, czy te wzmacniacze nie są w ogóle za słabe, żeby napędzić takie kolumny i zagrać w pokoju 23m2? Nie chodzi o jakieś bardzo głośne granie, by sąsiadów nie wkurzyć, ale takie przeciętne głośne granie mnie interesuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jak myślicie, czy te wzmacniacze nie są w ogóle za słabe, żeby napędzić takie kolumny i zagrać w pokoju 23m2? Nie chodzi o jakieś bardzo głośne granie, by sąsiadów nie wkurzyć, ale takie przeciętne głośne granie mnie interesuje.



Mission M34i są bardzo sprawne: 92dB, a zalecana moc wzmacniacza to 25-150W. Tak więc większośc wzmacniaczy "da radę", aczkolwiek mocny wzmacniacz jest wskazany.
Co do wzmacniacza - moje propozycje:
- NAD C325BEE
- Pioneer A-A6-J

Odradzam Marantz PM5003, ale tylko ze względu na słabe recenzje Marantz PM5003
W zakresie do 1500 zł pole manewru bardzo się rozszerza, o ile zdecydowałbyś się na zakup w Wielkiej Brytanii icon_mrgreen.gif
Nawet wliczając koszty wysyłki to się czasami bardzo opłaca. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odradzam Marantz PM5003, ale tylko ze względu na słabe recenzje Marantz PM5003
W zakresie do 1500 zł pole manewru bardzo się rozszerza, o ile zdecydowałbyś się na zakup w Wielkiej Brytanii icon_mrgreen.gif
Nawet wliczając koszty wysyłki to się czasami bardzo opłaca. icon_biggrin.gif



Jakieś konkretne sklepy/linki polecasz? A jak w takim przypadku jest z gwarancją?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakieś konkretne sklepy/linki polecasz? A jak w takim przypadku jest z gwarancją?



Jeżeli chodzi o gwarancję, to powiem szczerze że nie interesowałem się bliżej tym tematem. Ale wydaje mi się że obowiązuje gwarancja/rękojmia międzynarodowa.
Ale z drugiej strony, to w ciągu ostatnich 4 lat gdy jestem za granica (Irlandia/UK) nakupowałem mnóstwo rzeczy i jeszcze nic z nich mi sie nie rozsypało :twisted

Mój sposób na znalezienie najlepszej oferty cenowej na rynku w Wielkiej Brytanii to google i e-bay.

www.google.co.uk , zakładka "Shopping" i wpisujesz wyszukiwany przedmiot.
Czasami taniej jest w sklepie internetowym, a czasami na www.ebay.co.uk

Jeżeli znajdziesz coś ciekawego, to mogę się wywiedziec u sprzedawcy na temat wysyłki.
Bywa że niektóre rzeczy są do kupienia o połowę taniej niż w Polsce - kolumny, wzmacniacze, CDP, kable, interkonekty . Niektóre rzeczy są w tej samej cenie np. telewizory, a niektóre droższe np. słuchawki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękuję za porady. Czy jeszcze macie jakieś propozycje? Chyba powiększa mi się budżet i będę mógł przeznaczyć do 2000,-. Tym samym biorę pod uwagę Nad C326BEE.



jak bedziesz mogl posluchac 315 325 326 w jenym miejscu to koniecznie to zrob...
moze sie okaze, ze drozsze nie bedzie lepiej gralo niz tansze icon_wink.gif

ja sluchalem na tych samych kolumnach (bliskich twoich) bo m33i wersje 315 i 325 i bardziej mi przypadly do gustu 315BEE.

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Dziękuję za porady. Czy jeszcze macie jakieś propozycje? Chyba powiększa mi się budżet i będę mógł przeznaczyć do 2000,-. Tym samym biorę pod uwagę Nad C326BEE.



jak bedziesz mogl posluchac 315 325 326 w jenym miejscu to koniecznie to zrob...
moze sie okaze, ze drozsze nie bedzie lepiej gralo niz tansze icon_wink.gif

ja sluchalem na tych samych kolumnach (bliskich twoich) bo m33i wersje 315 i 325 i bardziej mi przypadly do gustu 315BEE.

Maciej



Dzięki za poradę. Myślę, że w takim razie postaram się wypożyczyć obie wersje do domu (lub nawet trzy), o ile się uda. Rzeczywiście może okazać się, że nie warto przepłacać, a zaoszczędzoną kaskę przeznaczyć na przedwazmacniacz gramofonowy, którego w Nadach nie ma. Co prawda C326 najbardziej mi się wizualnie podoba (czarny kolor), ale z drugiej strony to dźwięk jest najważniejszy. A czy c315BEE nie ma za mało mocy do Mission M34i i pokoju 23m2?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pozyczysz, to zobaczysz...
mysle, ze ma wystarczajaco mocy.

Ma mam starego pionierka 35W na kanal A-5 http://www.hifi-studio.de/hifi-klassiker/pioneer_A-serie.htm
pokoj 16m2 i przy kolumnach M33i, nie przekroczylem nigdy godz. 12stej... bo trzeba sobie krzyczec do ucha, zeby cos powiedziec...
za glosno nawet na glosna impreze icon_wink.gif

ale... najlepiej jak sprawdzisz...

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...