Skocz do zawartości

Miniwieża, minipokój, jeden z trzech


osiken

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Wracam do tematu zakupu audio, odrobiłem się po zakupie konsoli, która de facto stała się okazyjnym cenowo odtwarzaczem blue-ray, z możliwością obsługi gier icon_lol.gif Teraz zrozumiałem, dlaczego koncerty na BR, są kilkukrotnie droższe od identycznych na dvd (wspomnieć muszę, iż mój telewizor to tylko 23" HD Ready, a różnica jest zaskakująco wyraźna).

Przestałem się upierać co do monitorów - znajdzie się trochę miejsca na podłogówki, lecz jeśli ma to być kombinowanie na siłę, to nie będę się upierać przy żadnej ze stron - po prostu miałem okazję się przekonać, że większy rozmiar nie znaczy większa jakość.

PS3 ma wyjście optyczne oraz hdmi. Obecnie obraz i dźwięk leci po kablu hdmi do telewizora, i chyba z niego dopiero będę musiał wyprowadzić dźwięk na wzmacniacz, bo nie spotkałem się z wejściami optycznymi w tych "tańszych" wzmacniaczach, a chyba zdecyduje się na NAD'a 315, bo wychodzi najkorzystniej jeśli chodzi o stosunek jakość/cena (względem ceny po jakiej można go nabyć nowego).

Nazwa tematu troszkę nieaktualna, ale dla tych którym całego wątku przeglądać się nie chce:
- Szeroko pojęta muzyka gitarowa, od pinkolenia po jazgot
- Muzyka, koncerty 90% / film, gry 10%
- Względne połączenie z komputerem, źródłem konsola PS3.

Przedstawię układ pokoju, może to coś pomoże - jeśli monitory to stojaki po bokach szafek, jeśli podłogówki, to w tym samym miejscu. Chciałbym zaznaczyć, że nie mam możliwości przestawienia mebli, ściana za szafkami to stalowa konstrukcja działowa + karton/gips, z drugiej strony wygłuszona korkiem, a po mojej stronie poinstalujemy jakieś większe postery (jestem zwolennikiem "domowych pianek akustycznych", nie wydam wielokrotności budżetu na gąbkę icon_lol.gif ).

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co udało mi się znaleźć, oczywiście to są tylko przykłady z tego co jest obecnie, ogólnie na pewno zwróć uwagę na B&W, bo to świetne kolumny do gitarowego zarówno łojenia jak i plumkania. Ewentualnie KEF, ale tu już z basem dużo "cieniej".
Oto co znalazłem:
B&W DM560
JBL LX33
Infinity Reference 31i
Infinity Reference 1
Seria Reference Infinity jest jedną z najlepszych w historii marki, bardzo ceniona, ale to trzeba też lubić. Każdy słyszy inaczej. JBL jest jeszcze bardziej kontrowersyjny i wydaje mi się, że chyba nie będzie ci pasował, ale na 100% tego nie powiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Wybór padł na CA 640a V2 - nowy, po okazyjnej cenie, no i co ważne dla mnie - na gwarancji, jakby w razie czego miał go trafić szlag icon_wink.gif
Na razie pozostanie mi odsłuch na starych kolumnach z wieży Philipsa... a wszystko po to żeby dobrać do tego jakieś ciekawe kolumny w "przyzwoitej cenie".
Jak już wspomniałem, mogą być używane. Chciałbym się zamknąć w tysiącu... "parę" groszy w górę nie robi różnicy icon_smile.gif

Mam zamiar nabyć też jakiś gramofon i przedwzmacniacz, ale o tym w odpowiednim dziale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...