Skocz do zawartości

JBL VS ???????wlasnie jakie


geforce86

Recommended Posts

Napisze tak . Im wiecej wiem o co chodzi z tym calym sprzetem tym wiecej mam watpliwosci , jak nie impedencja , to jakosc kabli , rodzaje koncowek , powierzchnia pokoju , i wszystkie te dylematy . kupilem amplituner ( nie powiem jestem zadowolony nawet bardziej niz troche ) . Ale zestaw kolumn nie daje mi spokoju . Ostatnio znalazlem bardzo pomocny link (o to on-
http://www.av.com.pl/rankings/Ranking%201-09.pdf

Przegladalem go juz sporo razy . I za kazdym razem lapie sie na tym, ze mam coraz bardziej namieszane w glowie . Jeszcze ostatnim razem jak pisalem posta bylem zwolenikeim JBL ow , nie powiem brzmia te cudenka napradwe brzmia , wiem ze mozna sie nie zgadzac ( JAK MA SIE INNA FIRME ) a wiec moje pytanie brzmi :
Jak mielibyscie poleciec cos innego niz JBL seria ES to co doradzicie ?????(Nie bede ukrywal opinie ludzi nie lubiacych tej marki sa jak najbardziej na miejscu , w koncu chodzi o to aby mi odradzic ta marke i , przekonac do innej :> Szukam czegos do 5000 pln albo 1300 euro , nie liczac kabli
Pokoj 25 m kw
40 % granie na ps 3
40% ogladanie Blu rayow
20% cyfra HD






Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ampa ONKYO polecam kolumny Klipsch, twój budżet pozwala na zakup zesatwu z serii Synergy (na frontach F3), albo z serii Reference (front RF-52). Do twojego pomieszczenia lepsze będą te Reference, gdyż F3 to już są duże kolumn. Oczywiście nie mówię, że to nie zagra dobrze, ale F3 mogą dawać dodatkowe podkolorowania w basie. Dodatkowo w Refernce surroundy mają głośniki na dwóch ściankach co poprawia wrażenia przestrzenne, co przy twoim pomieszczeniu (nie za dużym jak na potrzeby "idealnego" rozstawienia systemu wielokanałowego) zapewne da porządne efekty.

Jeśli chodzi o sam charakter Klipscha vs JBL. To bardziej szczegółowe, ale mimo tuby nie grają jakoś ostro, raczej analitycznie. Basu jest sporo, ale potęguje go nie podkręcenie częstotliwości, a raczej jego szybkość/dynamika i sprężystość.

Ja akurat należę do zwolenników JBLa, więc radzę ci przetestować oba zesatwy, najlpeiej w jednym miejscu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak maja sie serie do siebie . Czy Jbl Es to klipsch synergie cz reference ??? I czy jezeli pojde do sklepu to wziasc ze soba DVd , Blu raya czy Cd (raczej nie bardzo bede sluchal muzyki na tym sprzecie ) I jeszce jedno czy mozna eksperymentowac ,np zamiast synergie f3 JBL es 90


Moim zdaniem eksperymenty raczej nie mają sensu, co najwyżej można podmieniac surroundy (fronty i central w kinie powinny być z tej samej firmy i serii), a one same nie mają jakiegoś wielkiego znaczenia.
Synergy i ES to jest mniej więcej ta sama półka Reference konkuruje raczej z serią LS (tylko, że Reference jest znacznie bardziej rozbudowny niż LS, więc można kupić teoretycznie tą samą półkę za niższą cenę icon_wink.gif).
Idąc do sklepu, albo weź ampa i DVD, albo znajdź taki sklep, w którym mają taką elektoniką jak twoja.

Cytat

Wielu użytkowników chwali konfigurację elektroniki Onkyo z kolumnami Quadral Quintas. Posłuchaj takiego zestawienia.


Moim zdaniem Quadral nie gra za dobrze z ONYKO to, że ktoś go chwali moim zdaniem może wynikać bardziej z tego, że obie marki do PL importuje ta sama firma (sprzedawane są takie zestawy) i jeśli ktoś kupił to wydaje mu się całkiem, całkiem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio mam pytanie , przyjzalem sie zestawowi reference 52 i zauwazylem ze glosniki rs 42 maja dosc specyficzna budowa , a co wiecej ich cena tez nie jest mala - czemu sluzy ta konstrukcja ?? i czy to wlasnie ona ma cos wspolnego z ich cena ?? i jeszce jedno czy jest dostepna wersja ze srebnymi wstawkami zamiast zlotych .


p.s
kiedy byla premiera tego zestawu - nie widzialem go na liscie z linku ktory dolaczylem w pierwszym poscie !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio tu znow ja , mialem wlasnie rozmowe z jednym ze sprzedawcow , mieszkam w dublinie wiec byla po angielsku i nie wszystko zrozumialem na 100 procent , ale z tego co zajarzylem to on mi powiedzial ze , moj amplituner jest za slaby na JBL es80 . ze nie poradzi sobie z tymi kolumnami sporo sie naczytalem i wychodzilo mi ze powinno smigac , mozesz mi poradzic czy on dobrze mowi , bo chcialem posluchac jak brzmia , a tu zonk .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych głośników to o ile się nie mylę (nie mylę pojęć) to są surroundy bipolarne. Grają one po prostu w dwóch kierunkach co poprawia efekty przestrzenne. Taka zwykła kolumna, tylko że ma głośniki na dwóh bokach icon_wink.gif

Nie ma wersji ze srebrnymi wstawkami, bo tam nie ma żadnych wstawek icon_wink.gif Seria Synergy (bo pewnie nią się sugerujesz) ma membrany pokryte innym materiałem i z tego wynika różnica barw. Jeśli ci one nie odpowiadają to dostaniesz do nich maskownice, które tak naprawdę wyrównują ściankę przednią i wydaje mi się, że producent przewidział raczej granie z nimi niż bez nich (nie jestm pewien).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...