Skocz do zawartości

Kolumny + Wzmacniacz 3 tys.


Mariusz8855

Recommended Posts

Witam,

Ponieważ jestem zielony w sprawach audio to kieruje się do was z prośbą o pomoc. icon_smile.gif

Mam zamiar sobie kupić kolumny TONSIL ZEUS + do tego jakiś wzmacniacz. (Na kolumny mam 2 tys. a na wzmacniacz 1 tys.)
Chciałem się też spytać czy jest coś w tej cenie mocniejszego od zeusów ? i czy brak głośnika średnio tonowego w zeuskach nie pogorszy jakości dzwięku ?
Bo na jakimś forum wyczytałem że jak dam full to brakuje wtedy średnich tonów... prawda to ?

Oczywiście pokojem się nie kieruje, chce duże głośniki nie mają znaczenia na pokój.
Muzyka Techno (Zwykłe Hardstyke i hardscore )
O to linki do muzyki jakiej słucham:

http://techn0.wrzuta.pl/audio/2hvV0dQ6JP2/...ncer_hill_remix
http://prozack.wrzuta.pl/audio/a6D3s0eFpn4...terz_-_somebody
http://martin1990.wrzuta.pl/audio/6IQWO3oX...9_by_martin1990

(Chciał bym aby się super sprawdzały głośniki do tego typu muzyki)
Proszę o odpowiedz i z góry dziękuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że do ostrego techno i różnych jemu podobnych typów muzyki ZEUSy bedą dobre. Nie musisz się martwić, że braknie ci gdzieś średnicy, albo coś, moim zdaniem zadowolenie będzie pełne, bo one grają basem i górą co w tym przypadku jest pożądane. Co do wzmaka to powinieneś kupić coś mocnego, bo to są duże skrzynki, a przy techno potrzebujesz sporej dawki dynamiki, którą zapewni ci duża moc wzmaka.

PS: Z kupnem kolumn musisz się spieszyć, bo nie wiem czy wiesz, ale ProTonsil nie dawno ogłosił upadłość. Jednak ta sytuacja myślę, że pozwoli zaoszczędzić parę złotych na skrzynkach, po prostu będą się wyprzedawać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być nówka czy raczej nie???
Jeśli tak to obejrzyj te trzy oferty:
Advance Acoustic MAP101
H/K HK970
Denon PMA-1500 (ta aukcja pewnie osiągnie jakąś dużą kwotę, ale możesz ją obserwować, bo jak jest bez ceny minimalnej, a byłoby mało chętnych to zakup tego wzmaka za ~1500zł to prawdziwa okazja <nowy ~4500zł>)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś co ma prawdziwe 300W to kup sobie Harman/Kardona HK990 (~6500zł), albo zestaw (przedwzmak i końcówka mocy) oparty na końcówce Advance Acoustics MAA406 (~2000zł + ~3500zł).

Szczerze powiedziawszy to załamałeś mnie ostatnim postem, po co ci taka moc, chcesz pokazać komuś jak się pali kolumny, czy jak się traci słuch??? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

obojetnie zeby tylko mialo 300 wat na kanał icon_wink.gif czyli 2 x 300 wat. chyba ze w tej cenie bedzie i 4 x 300 wat ale watpie...

Mariusz8855
Przy takiej mocy to już będzie "bez Kidzka", zostanie sama Sucha. icon_mrgreen.gif
Wszystkich ze swojej miejscowości chcesz wygonić? Czy Ty szukasz czegoś na estradę i imprezy, czy do domu? Jaką masz powierzchnię pokoju?

A poza tym jak dasz na full to ZEUSy (i Altusy 300) nie wytrzymają tego. Moc ciągła w tych kolumnach jest dużo mniejsza niż 300W.

Natomiast Advance 406 to mają ciut mniej niż 300W przy 8 omach, ale i tak kolumny tego nie wytrzymają. Taką moc dają monobloki, ale raczej nikt nie używa sprzętu za niezła kasę (przynajmniej dla większości osób obecnych na tym Forum) do straszenia sąsiadów!
W dodatku nikt rozsądny nie gra na 100% mocy... a nierozsądny jak gra, to i tak tylko przez chwilę... icon_wink.gif

No ale Twoja kasa, Twój problem - i zarobek dla warsztatu, w którym będziesz reperował spalony sprzęt.

Cytat

... i czy brak głośnika średnio tonowego w zeuskach nie pogorszy jakości dzwięku ?
Bo na jakimś forum wyczytałem że jak dam full to brakuje wtedy średnich tonów... prawda to

Jak dasz na full, to brakuje wszystkiego poza basem! Ale raczej tych braków nie usłyszysz... icon_eek.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dzięki.
a 2 x 200 wat może być ? chyba zeuski to wytrzymią icon_wink.gif
Nie chodzi o straszenie sąsiadów itp. pokój mam 2 x 5m ale często biore sprzet na imprezy ;p sale wynająć np. na moją 18 ok ale sprzetu w niej brak ;p icon_wink.gif
a czy full nie bede grać ciągle góra 2 czy piosenki ;p hehe icon_wink.gif dzięki za pomoc...
Widzisz ja się nie znam i popatrz co ja pisze : ( no ale myśle że cos doradzisz ;p wzmacniacz za 1k zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć konkretny zapas mocy to musisz inwestować w sprzęt używany, nie znajdziesz nówki (firmowej), która ci da 200W na kanał (prawdziwe nie w specyfikacji). Taką moc to masz np. w takim zestawie Denon PRA-1100 + Sharp 8800, mocy ci wystarczy na zajechanie kolumn, zapsucie słuchu i obudzenie całej okolicy. Chyba, że w między czasie kolumny skapitulują tak jak pisał RoRo.

Jak chcesz mieć mocny wzmak (w granicach rozsądku) to rozejrzyj się za Yamahą A-1000/1020. Spokojnie starczy do Zeusów.

PS: Nie sugeruj się samymi danymi producenta (odnośnie mocy), zawsze sprawdzaj pobór z sieci. W stereo podziel go przez cztery i będzie miał obraz ile ten zasilacz może przekazać na kanał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No dobra dzięki.
a 2 x 200 wat może być ? chyba zeuski to wytrzymią icon_wink.gif
Nie chodzi o straszenie sąsiadów itp. pokój mam 2 x 5m ale często biore sprzet na imprezy ;p sale wynająć np. na moją 18 ok ale sprzetu w niej brak ;p icon_wink.gif
a czy full nie bede grać ciągle góra 2 czy piosenki ;p hehe icon_wink.gif dzięki za pomoc...
Widzisz ja się nie znam i popatrz co ja pisze : ( no ale myśle że cos doradzisz ;p wzmacniacz za 1k zł



mysle, ze dobrym posmylem bedzie pozyczyc sprzet na 18stke (taki estradowy / dyskotekowy)
a do domu kupic cos normalnego... gdzie w twoim przypadku, przy pokoju spokojnie starczy 2x50W ...
no chyba, ze te kolumny sa az tak ulomne, ze potrzebuja bardzo duzej mocy, zeby glosno zagrac.

tak jest z tymi zeusami?

Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestawik masz:) pomysl nad dobrymi kabelkami:) jako IC to moze Fadela Lub Tare Air1? Tara powinna zlagodzic ostra gore zeusow, a i bass bedzie lepszy... Jesli nie masz Cd to kase z ic dorzuc do glosnikowych:) Zobacz na allegro aukcje Nordost SPM Reference moze akurat spasuja do Twojego systemu:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...