Skocz do zawartości

Zestaw 2 kolumn do ok. 2000zl


martian1

Recommended Posts

Witam,

Jako, ze na audio sie zbytnio nie znam i wiem, ze w sklepach lubia wciskac ludziom kit zwracam sie z pytankiem do was icon_smile.gif. Stalem sie posiadaczem wzmacniacza Pioneer A-676 (+ moduly na kasetki oraz CD) teraz szukam wiec do sprzetu w miare porzadnych glosnikow. Kwota jaka moge wydac to ok. 2000zl na obie kolumny. Nie wiem jakim brzmieniem cechuje sie sprzet ktry posiadam wiec licze, ze podpowiecie mi jakie glosniczki bede pasowac najlepiej.

Przeszedlem sie juz do MediaMarkt obczaic jakies kolumny i koles zachwalal JBL E 80. Z tego co jednak wyczytalem w necie swietne to one nei sa :/. Pomieszczenie w jakim bedzie grac sprzecik ma jakies 30m (w zassadzie to chyba nawet wiecej - to sa polaczone pokoje wiec trudno jednoznaczeni okreslic). Muzyka najrozniejsza - przez jakies stare hity, muzyke klasyczna, spokojne utowrki az po trance icon_wink.gif


Pozdrawiam
Mateusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL to po prostu specyficzna firma. Kolumny są świetne w kinie, ale w stereo podobają się już nielicznym (uwypuklony bas, ze średnią kontrolą).

Do rodzajów muzyki, które podałeś to moim zdaniem Magnat, albo Canton. Pierwszy zrównoważony, bardzo uniwersalny, bez fajerwerków. Drugi z wiekszą ilością basu, ale jeszcze daleko mu do JBLa, także uniwersalny i przyjemny, chociaż niektórym może przeszkadzać aluminiowa kopułka wysokotonowa (czasami piskliwa, ale nie ma co się bać).
Magnat Quantum 607
Canton GLE490
Ja wybrałbym Cantona, ale powinieneś sam posłuchać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade,
niestety jednak budzet drastycznie zmalal (neipsodziewane wydatki :/). W obecnej sytuacji rozgladam sie za czyms za 1500zl... Bede wdzieczny za nazwy jakis konkretnych model tak jak podal pacio94. Szukalem troche na forum ale malo jest tego typu tematow. Zapomnialem wczesnije dodac, ze glosniki maja byc nowe.


Pozdrawiam
Mateusz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet sie zmniejszył, ale nie jest wcale tak źle. Moje propozyje:
JBL E80 (pozostaje w grze, bo ceny się zaczynają od 770zł/sztuka)
Cerwin-Vega VE-8 - dynamiczne, sporo basu o dobrej kontroli, łatwe do wystereowania
Mission M34i - angielskie granie, ciepła średnica, nienatarczywa góra i lekko podbity bas
KEF C5 - także po angielsku, z tym, że bas raczej wycofany, a w 30m2 może się okazać, że dla ciebie on nie istnieje
Klipsch F1 - dynamika, dynamika i jeszcze raz dynamika, tubowy wysokotonowiec, ale na pewno nie sa podobne do Altusów icon_wink.gif
JAMO S718 - większe S606 (zbierające dobre opinie), powinny być przyjemne, sam producent kieruje je do młodszych odbiorców, ale czy to wada???

Klipsch i KEF mogą nie dostarczyć wystarczająco basu (wielkość kolumn vs pomieszczenie), więc je ustaw na samym końcu wyboru/odsłuchu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...