Skocz do zawartości

wzmacniacz Cambridge Audio Azur 540R


Mixotic

Recommended Posts

Witam , zakupiłem powyższy wzmacniacz i nie wiem czy wszystko jest z nim w porządku .
Zakupiony na All. sprzedajacy podawał że jest w 100 % sprawny.
Problem jest taki że po podłączeniu do moich kolumn Tonsil Unitra 60 wat 8 ohm ten ampli słychac dopiero po
przekręceniu ilości decybeli do - 60 db . wcześniej prawie nic nie słychać , przy czym dodatkowo po 15 minutach słuchania na połowe możliwosci czyli ok - 45 db wzmacniacz bardzo mocno się rozgrzał .
Czy on może byc uszkodzony czy po prostu to wina słabych kolumn ?
i jeszcze jedno , czy on ma gdzieś redulację ręczna ilości Ohm ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc . jakby co , jestem laikiem odnośnie wzmacniaczy , wcześniej słuchałem tylko na wieży icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, żeby było coś źle. Wzmak jeśli przegrzewałby się to po prostu by się wyłączył i tyle (każdy ma zabezpieczenie termiczne). Co do tego, że musisz odkręcać do -60dB to też nic dziwnego. Ja u siebie nie słucham poniżej -40dB, bo zwyczajnie jest bardzo cicho i nie ma prawie basu. To wszystko zależy od kolumn. Swoją drogą do takiego wzmaka powinieneś je wymienić na coś lepszego icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Na dzis dzień są zakupione kolumny firmy Celestion .
Jaki wzmacniacz możecie polecić do kolumn Celestion F 38.
Chodzi mi o to aby dzwięk byl bezpośredni , bez zbędnych efekciarskich ``dodatków``, z niezbyt wydlużonym basem. Pokoj ma 25 m kwadratowych. Najwięcej slucham deepowego techno , reage, punka ... ale generalnie wszystkiego co mi się spodoba icon_smile.gif
Dzięki za podpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Nie wydaje mi się, żeby było coś źle. Wzmak jeśli przegrzewałby się to po prostu by się wyłączył i tyle (każdy ma zabezpieczenie termiczne). Co do tego, że musisz odkręcać do -60dB to też nic dziwnego. Ja u siebie nie słucham poniżej -40dB, bo zwyczajnie jest bardzo cicho i nie ma prawie basu. To wszystko zależy od kolumn. Swoją drogą do takiego wzmaka powinieneś je wymienić na coś lepszego icon_wink.gif




Dokładnie.
Mója Arcam FMJ A32 robi rozgrzewkę na min -50dB icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Oho , a mialbym takie pytanie , czy to normalne że sprzęcior CA zapomina po wyłączeniu poziomu głośności jaki byl ustawiony w chwili wyłączenia ? Bo moj sie zawsze włącza na poziomie -52 Db.
To samo się dzieje w przypadku stacji radiowych tzn. mam włączony np. 8 kanal a po wyłączeniu zawsze jest nastawione na 1.
Żeby to mało ustawia się na opcje szukania , czyli jak włącze muszę przełączyć na preset i dopiero zmieniac stacje ..
Dziękuję za odpowiedzi .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu głosnosci to zwykle jest tak, że jest stały przy włączaniu, żeby uniknąć efektu zaskoczenia wysokim poziomem pozostawionym po odsłuchu icon_wink.gif W amplitunerach AV często można ustawić ten poziom, nie wiem jak ty tam masz, o ile dobrze kojarzę to w CA można chyba cos konfigurować.

Co do tunera, to trochę dziwne, ale może tak jest i już...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No właśnie ,wiem że to dziwne.Czy ktos nie wie jak to z tym jest .
A odnośnie poziomu decybeli to czy to jest możliwość ustawienia gdzieś w ustawieniach czy to kewestia większego dłubania i zmian w elektronice sprzętu ?
Jeśli nie to spytam od razu kolokwialnie :)Co trzeba wcisnąć żeby zmienić na stałe poziom dfecybeli przy włączaniu amplitunera ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...