Skocz do zawartości

Porada dla nowicjusza


Gość rafi6666

Recommended Posts

Witam
Jestem posiadaczem od tygodnia zestawu Pionner VSX-818V + Jamo S506, cały czas testuje i ustawiam optymalne dla siebie parametry ale odczuwam jakiś niedosyt. Przez piętnaście lat byłem posiadaczem zestawu Diora + CD Technics oraz Tonsil Altus 110 sprzęt sprawował się bardzo dobrze do puki głośniki były sprawne.
Postanowiłem zmienić sprzęt na nowy i jakość nie mogę się przestawić na nowe brzmienie, niby wszystko ok, partie wokalne, gitara, muzyka instrumentalna, poważna gra rewelacyjnie, zastrzeżenia mam tylko do muzyki rock. Nie wiem może jestem przeczulony albo wydziwiam, ale soprany mogły być inne jakieś takie są płytkie bez wyrazu.

Mam prośbę do użytkowników w/w amplitunera może pomożecie mi dobrze ustawić parametry, podać parametry EQ itp.


Pozdrawiam Rafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Altusach są stosowane tubowe głośniki wysokotonowe, które uwydatniają soprany. W obecnych kolumnach masz głośniki kopułkowe, charakteryzujące się delikatniejszym brzmieniem sopranu. Do tego trzeba się przyzwyczaić. Zawsze możesz skorzystać z regulacji wysokich tonów w amplitunerze. A że nie ma dynamiki w muzyce rockowej? To amplituner kina, muzykę odtwarza "przy okazji". Lepiej nie będzie. Autobus także nie może się ścigać z samochodem osobowym. Coś za coś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...