Skocz do zawartości

kabel wtyk


hewitt

Recommended Posts

Witam, ostatnio kupiłem zestaw kina domowego pioneer LX01. Wszystkie głośniki wpinane są do subwoofera po przez takie wtyki http://obrazki.elektroda.net/77_1246479773.jpg http://obrazki.elektroda.net/67_1246480308.jpg . Do zestawu dołączone są kable z takimi wtykami. Problem jest w tym ze mam już w ścianach kable głośnikowe i nie chciałbym ich zmieniać . Jak nazywa się rodzaj tego wtyku? gdzie można go kupić ? i jak założyć go na kabel głośnikowy? potrzebne jest jakieś urządzenie do zaciskania? Dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kable głośnikowe się lutuje (zakładając wtyki), niezawsze to ma miejsce, bo np. QED ma opracowaną technologię AirLock, która mocuje kabel bez lutowania. Czasem zdarza się, że wtyk ma śrubeczki i zakręca się kabel w środku, ale to rzadko spotykane.

Co do samego lutowania to nigdy sam go nie robiłem (w audio oczywiście) i nie wiem czy tu trzeba jakiejś specjalnej cyny czy czegoś podobnego icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozebrałem go. i widzę, że końcówki są polutowane i wepchnięte w zaciski. Czy kable głośnikowe można lutować ?? nie ma starty na jakości dźwięku?

Tego typu końcówki często się pojawiają w zestawach kina domowego składającego się z jednego pudełka i kolumn.

Co do lutowania - zazwyczaj robi się to ceną z dodatkiem srebra.
Poza tym warto zastosować gumki chroniące miedź przed utlenianiem (na kablu przy wtyczce).
Pewne ubytki na jakości połączenia są - ale na budżetowym sprzęcie tego nie zauważysz...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...