Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Moj wcześniejszy zestaw Marantza. Wytrzymałem z nim 3 miesiace. Jednak CD bylo za "twarde" dla mnie w brzmieniu:



Potem w nadziei na lepsze brzmienie zakupiłem okazjonalne potezne Sony TA-F707ES z innymi gratami ES, m.in DTC-55ES jak widać na foto:


A obecnie dalej maltretuje CD od Denona i Pre+Power SM-80 i SC-80, moim zdaniem najlepsze polaczenie:


Ale juz powoli szykuja sie kolejne zmiany, tym razem chyba na plus, mam nadzieje ze dojdą do skutku. Bede sie cofal w czasie do lat '80. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wzmacniacze Marantza od zawsze przypadały mi do gustu. Obecnie kolumny są najsłabszym ogniwem, ale narazie brak funduszy na jakiekolwiek zmiany. A sprzet zmieniam i porównuje dla hobby i zapełnienia wolnego czasu.


To może masz jakieś przemyślenia na temat różnic w brzmieniu Denona 1060/1080R i Rotela RA980BX? Bardzo jestem ciekaw jak te Denony grają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne kolumny i wzmacniacz. Pokój też naprawdę niezły. Szkoda, że taki pusty. Gdyby tak na podłodze pojawił się jakiś grubszy dywanik a koło ścian otwarte półki z róznościami (książki, płyty, bibeloty) jakieś duże rośliny doniczkowe. Wszystko w miejscach pierwszych odbić. Może jakieś cięższe zasłony (kotary)? Dźwięk byłby dużo lepszy. I szafkę na której stoi wzmacniacz cofnąłbym maksymalnie do tyłu. Kolumny powinny się "widzieć". A najlepiej dałbym tę szafkę gdzieś z tyłu, za kanapę a pod wzmacniacz niższą, bardziej ażurową.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę znaleźć konkretne mebelki, szukam na rynku wtórnym bo prawdziwe drewniane meble kosztują majątek, a może coś wyhaczę do małej renowacji. Tymczasowo tak jest. Cofnąłbym te szuflady do tyłu ale mam krótkawy kabelek do lapka (2m) dłuższy kupię już normalny 2x cinch z każdej strony jak znajdę jakiś DAC. Nad wykładziną, dywanem też myślę i pewnie zakupię jakieś ciekawe maty wygłuszające, wrzucę to na ściany. Co do wzmacniacza to boki są drewniane, świetnie to wygląda, i ogólnie jest w idealnym stanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal735r, jak już kupisz ten wzmak, koniecznie się pochwal, bo ciekawym go okrutnie.

Celdur, a właśnie, że nieprawda. Masz się czym pochwalić. Od czegoś trzeba zacząć a początki bywają trudne jak wiesz.
Co do kolumn, jednak nie dało by się rozstawić ich szerzej? 1,6m. to jednak trochę za mało. Scena stereo jest chyba zbyt ściśnięta.
Muzycy popodbijają sobie oczy instrumentami icon_wink.gif
Na kolumnach masz świeczki? Jeśli tak, to raczej nie zapalaj ich tam, bo okleina może się wypaczyć albo odbarwić. albo podłóż pod nie coś słabo przewodzącego ciepło.
No i dywanik by się jakiś przydał a ściany też gołe jak święty turecki. Nie sprzyja to dobremu dźwiękowi. Ale to również już wiesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...