Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Ja się tam nie wtrącam w wystrój Twojego pokoju, ale nowoczesne pomieszczenie wcale nie musi wyglądać jak prosektorium.
Nieduży ale gruby dywanik pomiędzy kolumnami a miejscem odsłuchowym dałby sporo. A można znaleźć ładny, jednobarwny, może być typu "shaggy". Doda wnętrzu trochę przytulności. Zastanów się, naprawdę.
W stosunku do tego położenie granitowych płyt na kolumnach da mniej, choć pewnie uspokoi scenę, lepiej zarysuje źródła pozorne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś dociął ładne kawałki granitu, na górze wcale by źle nie wyglądały. Pod kolumny też by można podłożyć. Nadałoby to trochę szybkości i klarowności brzmieniu. A jak przypalisz fornir świeczką (chyba, ze ich nie zapalasz), to będzie nieciekawie.
Dywanika wcale nie musisz podkładać pod kolumny. On służyłby tylko do tłumienia i rozpraszania pierwszych odbić dźwięku od podłogi.
Szerokość powinna być co najmniej jak rozstaw kolumn. A długość od podstaw kolumn do... dokąd chcesz, ale jednak nie mniej niż gdzieś pod Twoimi stopami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Po separacji spowodowanej krótkim i burzliwym romansem z Paradigmami 9v7 wróciłem do swojej pierwszej prawdziwej miłośœci - Castle Knight.
W między czasie liczne nieudane randki odsłuchowe utwierdziły mnie w przekonaniu - jak mogłem być tak głupi i zdecydować się na rozstanie...
Po tych dośœwiadczeniach moja miłośœć jest jeszcze większa - Castle Knight 5.


Na szczęœcie moja kochana i wyrozumiała żona zgodziła się na to wszystko... ;D

W przyszłość planowana zmiana wzmacniacza na jakiś wyższy model Marantza albo może jakaś lampka, kto wie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda. mam nadzieję, że równie pięknie gra. Czy Knight 5 w stosunku do Knight 2 ma tylko same plusy?
Co do wzmacniacza, to może czas na zmianę marki. Marantz robi dobrze grające, ale można lepiej.
Lampa, to ciekawy trop, ma swoje plusy i minusy. Napisz nim coś kupisz, podyskutujemy.

I na koniec mała dygresja. Pokój aż się prosi by osłonka na roślinę doniczkową miała kolor dywanu. Byłoby perfect.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy Knight 5 w stosunku do Knight 2 ma tylko same plusy?


Zdecydowanie. Większe wypełnienie dźwiękiem pokoju 23m (wszystkie tony szczególnie średnica i niskie) . Świetny, niski bas. Coś jest w tej linii transmisyjnej. Przestrzeń jest większa prawdopodobnie ze względu na większe nasycenie średnicy-dwa głośniki. Kropka nad "i" w stosunku do knight 2.
Cytat

Co do wzmacniacza, to może czas na zmianę marki. Marantz robi dobrze grające, ale można lepiej.


Słuchałem w ostatnich dwóch tygodniach wiele wzmacniaczy oraz kolumn. Równowaga i wypełnienie małego Marantza jakoś najbardziej pasuje w mój gust.
Słuchane wzmacniacze: Atoll 100, Arcam a38, Kandy K2, Denon 1520, Nad 375, Teac AI 3000 (wielki drogi kloc), Teac AI 2000 i coś jeszcze, ale nie moge sobie teraz za cholerke przypomnieć i najlepiej z tych wypadł dla mnie z Castlami - Teac AI 2000. Podobnie do Marantza, tylko z bardziej nasyconą każdą częścią pasma szczególnie średnicą. Mógłbym opisać moje spostrzeżenia ze słuchanych wzmacniaczy i kolumn oddzielnie, ale za dużo by tego było. Przy okazji podziękowania dla Albatros -Gdynia i PremiumSound -Gdańsk za umożliwienie odsłuchów. Świetni panowie.
Cytat

Lampa, to ciekawy trop, ma swoje plusy i minusy. Napisz nim coś kupisz, podyskutujemy.


Przypomne sie jak przyjdzie pora.
Cytat

I na koniec mała dygresja. Pokój aż się prosi by osłonka na roślinę doniczkową miała kolor dywanu. Byłoby perfect.


Ale beka faktycznie. Najlepsze jest to że doniczka jest w kolorze dywanu (żona dobiera kolory i tu nie ma mowy o pomyłce kolorystycznej). Aparat przekłamuje kolor jak cholera. Może dla tego że doniczka jest na tle lekko fioletowej ściany.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postawiłem kolumny dodatkowo na płytkach z corianu i ku mojemu zaskoczeniu faktycznie zmienilo się sporo w dźwięku (placebo? no nie wiem)
1. Kolumny grają głośniej (przy tym samym ustawieniu co poprzednio)
2. Średnie stały się jakby bardziej wyraźne + oczywiście wysokie poszły w górę.
3. Bas może lekko zmalał ale stał się mniej "pudełkowy"
Ciekawe zjawisko muszę powiedzieć. Jutro lub w piątek będę miał interkonekty nameless , także napiszę po jakimś czasie co się jeszcze zmieni jak już się wygrzeją. No i oczywiście dojdzie też dywanik shaggy jutro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy zakup do sypialnianego pokoju/zestawu to missiony m31i. Trafiła się piękna para na gwarancji za dobre pieniądze, a że są monitory firmy są chwalone, nie myślałem długo.
Grają z midi wieżą sony, o dziwą grającą bardzo dobrze i ciepło (aż dziw) bez loudnesów, bo nie ma, jakieś realne 2x20W
Może info dla zastanawiających się nad jakimiś niewielkimi monitorami , bo wieżyczka grała z kilkoma różnymi monitorami.
Różnica między pudełkami dołączanymi do mini wież (zwanymi głośnikami), a prawdziwymi monitorami jest gigantyczna, w zasadzie to inny sprzęt.
Teraz wiem że missiony m31i zagoszczą długo, dlaczego? Nie mam do nich prawie żadnych ale, natomiast sporo "za" .

1) Bas...Słyszałem gorszy bas i mniej w niektórych podłogówkach, tu jest naprawdę spory. Jest masywny miękki, zaokrąglony, spora zmiana po wyjęciu zatyczki z bas refleksu, więcej głębi i niskich tonów, kolumny są głębokie stąd też ten bas . Bliskość tylnej ściany, w ich wypadku generuje spore odbicia basum bo dmuchają mocniej niż podłogowe...
2) Średnica jest przyjemna, zmiękczona, wokale itd. (najlepsze ze wszystkich poprzednich monitorów)
3) Tony wysokie delikatne, nie męczą, nie ma tu ataku góry, więc dokładność raczej średnia.
5) Wygląd 10/10.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko to konstrukcja nie wygląda zbyt dobrze, może się mylę? Czy to jest płyta wiórowa, bo chyba nie MDF/HDF? Przetworniki też niestety dobrze nie nastrajają.

Ja ostatnio ostrzyłem sobie zęby na budowę skrzynek DIY, bo pojawiły się sprawne głośniki Tonsil'u GD30/15 i GDWK 9/40, ale po głębszej analizie stwierdziłem, że to zupełnie bez sensu. Jak już się za coś takiego brać, to trzeba wszystko od początku do końca przemyśleć, a ten zestaw przetworników nijak by się ze sobą nie zgrał (zbyt wysoka efektywność woofer'ów).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napewno opisze brzmienie nowego zestawienia ale dam sobie jeszcze troche czasu na osłuchanie. Moge narazie powiedzieć jest dużo lepiej:)

Kupiłem za pośrednictwem Jacka, stan może być- ma nieoryginalną gałke od głośności, niskich i wysokich tonów ale da sie wytrzymać- akurat te cześci nie grają icon_smile.gif Pilot był w zestawie a zapłaciłem 1000zł. icon_smile.gif

Porobie zdjęcia i wstawie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś eksperymentalnie podłączyłem missiony m31i w dużym pokoju pod pioneera, kilka spostrzeżeń dla mniej wtajemniczonych i obawiających się kupić monitory na rzecz podłogówek.
Missiony postawione zostały na kolumnach jbl były więc na wysokości 85-120cm, po włączeniu pierwsze zaskoczenie.

- bas po wyjęciu zatyczek z br (wcześniej były) naprawdę dobry, nie brakowało go w pokoju 20m., choć wiadomo w mniejszej skali niż z dwu 16 z jbl'a.
- dźwięk wspaniale odrywał się od kolumn, tak że syn nie wiedział które naprawdę grają . Fajnym efektem był utwór PINK FLOYD "High hopes", mucha na początku utworu buczała i latała przed nosem icon_smile.gif fajna jest przestrzeń dźwieku jak stoją wysoko.
- Dźwięk jest przyjemny nieco miękki i ciepły, absolutnie nie męczący, kosztem tego jest mniejsze zróżnicowanie instrumentów, słabsza dokładność góry pasma .
- Missiony m31i grają w sposób dość mocno nasycony w niskiej ciepłej średnicy, bardziej namacalnej niż w jbl e80, te mają twardszy bas i są dużo bardziej analityczne, chłodne.
PS. Dla niewtajemniczonych monitory mission nie są małe i są nieproporcjonalnie głębokie, prawie 30 cm !

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem nieźle. Nie bez kozery napisałeś, chyba o ich rozmiarach. Faktycznie stojące monitorki na Twoich podłogówkach, wyglądają co najmniej filigranowo. A tutaj zaskoczenie, zatem Brawo dla nich!
Ja kiedy zmieniałem swoje monitory na Podłogowe, efekt był nie do przebicia dla monitorów. Canton Quinto 520 (konstrukcja zamknięta), kontra Infinity Kappa 7.2., bez szans. Jednak muszę przyznać, że niewielkie Cantony oferowały przyjemne brzmieniem, szczególnie jeśli chodzi o średnicę. Góra była też nienachalna dół umiarkowany. Obecnie mam ochotę na drugi zestaw, tak dla zabawy, testu... Jak cos się ,,urodzi,, dam znać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zastosowaniu polecanych kabli głośnikowych Alphard da Vinci, interkonektów Nameless Black Classic Line mkII, zmianie zworek z metalowych
na Klotz'a oraz zmianie kabla USB na WireWorld Ultraviolet moje budżetowe kolumny grają na prawdę bardzo dobrze. Wysokie tony stały się jasne i szczegółowe, średnica także bardziej szczegółowa i wyraźna. Niskie tony na chwilę obecną są zadowalające aczkolwiek mogłyby być głębsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...