Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Witam
Pokój ma 22m + kuchnia 15m (połączone) ale całość jest w regipsach włacznie z sufitem (poddasze)
myslałem o czymś wiekszym ale to kosztuje, wiec ładna średnica musi mi na razie wystarczyć.
ic nordosta pewnie dodatkowo rozjaśnia ale z VdH gra kiepsko zamulone jest
W przyszłości przy zmianie planuje wydac 4k - 5kzł (ale niech dzieci podrosną bo już jedna kolumna latała icon_cry.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Cytat

Wszystko ładnie pięknie jednak jako głos sceptyka mogę śmiało powiedzieć, że w niektórych oczywiście przypadkach jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto.


Jasne paulinka, kupowanie sprzętu muzycznego powyżej boomboxa z marketu i kina domowego za więcej niż 399zł to szpan i wyrzucanie pieniędzy w błoto, ten za 400zł i 6 tys. niczym dla Ciebie się nie różni. Tak samo auto lepsze niż fiat 126p, chińskie dresy z klapkami jako ubranie do pracy i zupa lepsza niż ta z papierka za zł to zbytek łaski i sztuczne pokazywanie innym swojego wysokiego statusu społecznego. Rozumiem że jako kobietę zaspokaja Cię również sztuczna biżuteria, koleżanki zazdroszczą korali z kasztanów, a kosmetyki ograniczasz do wody, borowiny i brzytwy. Wszak piękno tkwi w nas, a najwyższe duchowe potrzeby możemy zaspokajać , szydełkując i robiąc makatki, oglądając discavery chanel na tv rubin, bo normalne podróże jak i lepszy tv, to wywalanie kasy w błoto icon_wink.gif ( NIESTETY, ludzie mają większe potrzeby)
Chciałem tylko napisać że jak coś reklamujesz to, inteligentnie, bo tak to Twoja robota to w błoto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich,

od 3 miesięcy cieszę się zmontowanym systemem dzięki Waszej pomocy, za co naprawdę bardzo dziękuję.

System gra w mieszkaniu M3, w przejściowym pokoju 15m^2. Pokój mocno zastawiony drewnianymi starymi meblami, dużo kwiatów i obrazów (moja druga połowa to doktorantka ASP icon_smile.gif ), ale gra tak, jak tego chciałem! I to cieszy najbardziej.

Co gra?

Kolumny GRUNDIG BX-2000 na głośnikach Peerless - wszyscy chyba tutaj o nich słyszeli, ja dołączyłem do fanatyków ich brzmienia, w tej cenie moim zdaniem jedne z najfajniej grających kolumn. Co doceniam? Klarowność, czystość i docieralność wysokich i średnich tonów, delikatny dół.

Wzmacniacz DENON PMA-725R - dostałem go za "flaszkę", żal było nie wziąć. Wiem, że to żaden szał, ale jak na razie nie mogę narzekać, choć pewnie niedługo przyjdzie czas na poszukanie alternatywy z wyższych sfer.

CD ARCAM CD 62 - kupiony za grosze, gra całkiem ładnie. Na początku przerywał i miał problemy z czytaniem płyt wszelkiego rodzaju, ale po przeczyszczeniu z kurzu zaczęło być normalnie. Jeśli mam się dzielić opinią, to za design (rzecz gustu), daję 9/10, co do gry - 7/10 - dopóki nie padnie mam zamiar grać na nim.

Interkonekty Monstera (nie znam modelu), kable głośnikowe Alphard Da Vinci.

Jest to mój pierwszy system i jestem bardzo zadowolony z tego, jaki dźwięk produkuje.

Gram głównie klimaty Billa Withersa, Jamesa Browna, ale też Waglewskich, Hey, Cinematic Orchestra, Poluzjantów czy klasyczny nowoorleański jazz z lat 50. Świetnie brzmi na nim też np. Paco de Lucia.

Czekam na komentarze i uwagi/sugestie.

Najnowszym klockiem do układanki będzie tuner, do 400 zł maksymalnie, który chcę zakupić do końca września.

Pozdrawiam!

p.s. Zdjęcia po powrocie z urlopu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to opisałeś i oczywiście czekamy na zdjęcia. Cieszę się, że podoba Ci się jak gra zestaw.
Z jednym się tylko nie zgodzę. Bo wiesz, że znam dobrze te kolumny, mam je w drugim zestawie.
Chodzi o niskie tony. Moim zdaniem nie są delikatne, ale właśnie dość mocne, dobrze zdefiniowane i całkiem nisko jak na kolumny standowe schodzące. Ale pewnie to zależy od elektroniki (nie każdy wzmacniacz potrafi z nich wydobyć dobry bas) a szczególnie od charakterystyki/akustyki pomieszczenia.
I masz rację, wzmacniacz jest chyba w tej chwili najsłabszym jakościowo elementem zestawu. Warto składać na coś lepszego. Ale moim zdaniem dobrze by mieć co najmniej 800 - 1000zł by usłyszeć wyraźną poprawę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Ja po przeprowadzce. Jak widać metraż niezbyd zadowalający, ale coz zrobic...

Sprzet stary, ustawienie narazie "na sztuke". Wiadomo jak to podczas przeprowadzek. Ze wzgledu na ograniczony metraz bede walczyl o kazdy centymetr przestrzeni. Bedzie mniejsza szafka RTV, TV pojdzie na ściane, jeden regal z CD pojdzie na smietnik, więc troche się to wszystko rozciągnie. Obecnie kolumny nawet nie stoją na kolcach. Brak czasu. Obawialem się o nadmiar basu, ale ku mojemu zdziwieniu basu jest nawet mniej niz w starym mieszkaniu. Kto ogranie ta cala akustyke? icon_smile.gif Jedynie co odrazu rzuciło się na uszy to niestety dosc ograniczona przestrzeń, ale za to stereofonia mocno sie poprawiła, bo siedzi sie bliżej kolumn, wiec nie ma tragedii.





Cytat

I masz rację, wzmacniacz jest chyba w tej chwili najsłabszym jakościowo elementem zestawu. Warto składać na coś lepszego. Ale moim zdaniem dobrze by mieć co najmniej 800 - 1000zł by usłyszeć wyraźną poprawę.


Moim zdaniem najbardziej tu ograniczaja wszystko kolumny. PMA-725R nie jest wybitny, ale tragiczny tez nie. To srodkowa polka, chodzi na dwoch trafach o ile pamietam. Pchac piec za 1000zl do tych kolumn to chyba troche nie na miejscu moim zdaniem...?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Walcz o każdy centymetr. O prawą stronę musisz szczególnie zadbać. A także o jakiś większy dywanik na podłodze.
Wzmacniacz rzeczywiście nie najgorszy, ale lepszy mógłby wykrzesać z kolumn jeszcze sporo dobrego.
Zresztą nie pisałem tego w stosunku do Twoich kolumn, ale do Grundig'ów BX-2000. Które nie są może zbyt duże gabarytowo, ale prezentują ponadprzeciętną jakość prezentacji. Są dość neutralne i nie mają ewidentnych wad. Więc na ich tle Denon 725r nie wydaje się szczególnie dobrym wzmacniaczem. Ale to jest tylko moja opinia.
A tak w ogóle bardzo ładny pokój i ciekawie prezentujący się sprzęt. Gratulacje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bardzo dużo osób, w tym i ja, cieszymy się z tak udanego Twoim zdaniem sprzętu. A najbardziej z tego, że Ci odpowiada.
Ale ludzie mają różne gusta. A tu w dziale stereo są niestety rozkapryszeni, bo słuchają muzyki najczęściej na dużo lepiej grających kolumnach i wzmacniaczach, więc pewnie nie znajdziesz zbyt dużo poklasku dla "klasy" brzmienia swojego kina domowego.
I jak wytłumaczysz tu ludziom zasłuchanym w muzykę z monitorków wielkości "surroundów" w Jamo a kosztujących kiedyś więcej niż cały zestaw HCS oraz na wzmacniaczach tylko 2 kanałowych a nie systemu 7.2, też niejednokrotnie dużo droższych od Twojego amplitunera, że Twój zestaw gra dobrze w 18m2?
Tym bardziej, że jak rozumiem źródłami dźwięku w tym systemie są zapewne telewizor i komputer z serwisem You Tube na czele?
Kable głośnikowe i połączeniowe dostałeś w zestawie jako promocja, czy dokupiłeś osobno?
Również pozdrawiam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale ludzie mają różne gusta. A tu w dziale stereo są niestety rozkapryszeni, bo słuchają muzyki najczęściej na dużo lepiej grających kolumnach i wzmacniaczach, więc pewnie nie znajdziesz zbyt dużo poklasku dla "klasy" brzmienia swojego kina domowego.

W kinie domowym też są rozkapryszeni...

Tylko pewnie trochę ciszej gramy i jesteśmy w stanie w pełni kontrolować grę zestawu.

A tak swoją drogą - jakoś tak się zdarza u nowych znajomych, że gdy się dowiadują o moich zainteresowaniach audiofilskich to od razu chcą zaprezentować możliwości swojego zestawu... I puszczają głośno muzykę, co gorsza często sprzęt po prostu kiepsko gra: albo jest słaby lub źle dobrany, albo kiepsko ustawiony, albo muzyka taka sobie, albo ...
Jakiś czas temu koleś dokupił do miniwieży kupionej za prawie półtora tysiąca spore kolumny podłogowe (w podobnej cenie), podłączył i cieszył się z tego, jakie ma ekstra niskie tony. A wzmacniacz nie był w stanie porządnie napędzić tych kolumn, więc co z tego, że było głośno - skoro był to po prostu rozlazły, słabo kontrolowany "basik".
Jak tylko wróciłem do domu to w ramach zapomnienia o męczarniach icon_cry.gif słuchowych z dziką radością icon_lol.gif wyjąłem z szafy małe kolumny podstawkowe (sorry - nie małe, tylko po prostu "podstawkowe") Acoustic Energy Evo One i podpiąłem je pod końcówki mocy. Zgodnie z moimi oczekiwaniami bas się pojawił i to taki jak lubię: świetnie kontrolowany i szybki. Co prawda zgodnie z fizyką i danymi technicznymi nie schodził tak nisko jak podłogówki (poza tym w AE jest pojedyńczy średnioniskotonowy głośnik 13cm, a tam była podwójna 17 na basie wspierana średniotonowcem 10 czy 13cm), ale przyjemność ze słuchania była nieporównywalnie większa - bo zakres tonalny był prawidłowy, a monobloki trzymały wszystko "za pysk" i bez problemu kontrolowały sytuację. Tak więc kolumny 3 razy mniejsze i 3 razy tańsze od podłogówek spisały się od nich dużo lepiej (ale pojedyńczy element zestawu czy same kable użyte do połączeń kosztowały więcej niż ta jego nieszczęsna miniweża) i dawały frajdę ze słuchania. Grały na podobnej powierzchni (20m^2).
Z ciekawości podkręciłem jeszcze głośność (na szczęście żony nie było w domu, bo miałbym chyba wałek albo patelnię na głowie) do poziomu stresującego sąsiadów, nadal wszystko było ok i głośniki dochodziły momentami do centymetrowej amplitudy drgań (oczywiście nie te wysokotonowe...).

Napisałem to bez złośliwości - po prostu elementy zestawu audio muszą kosztować swoje. Można kupić dobrze grający używany wzmacniacz czy kolumny za pare stówek, ale trzeba się nagimnastykować i wiedzieć, co warto kupić i z czym kompletować.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1.sprzet: Onkyo TX-NR636 i Jamo S 628 HCS 3 + tv Samsung UE48H6700
2. Muzyka różna co wpadnie w ucho + filmy ,youtube icon_wink.gif
3.Gdzie pokoj sypialniano goscinny icon_wink.gif 3mx6m
POLECAM Wszystkim taki zestaw spełnił moje wszystkie oczekiwania pozdrawiam icon_smile.gif


Tak na poważnie, to jakbyś ogłosił światu czy kolegom w pracy, że masz dziewczynę z telewizorem. Co by sobie inni pomyśleli, pewnie nic icon_wink.gif , co innego jak w kilku słowach opisujesz plusy i co ważne minusy nabytku, gdzie on gra itd., aby koledzy forumowicze, potencjalni nabywcy( tacy jak Ty wcześniej) mogli ocenić czy takie zestawienie ma sens i jest godne zainteresowania, kupna.
Głośniki niskotonowe do wewnątrz, czy na zewnątrz ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dawno nie gościłem w tym wątku, tak mniej więcej od 2007 r. Od tego czasu "trochę" się zmieniło. icon_smile.gif
Cieszy mnie, że pojawił się Rafał ze swoim nowym pomieszczeniem.

Ja natomiast od czasu, gdy wyprowadził się syn mam w końcu do dyspozycji niemal wyłącznej (ciekawe co na ten tekst powiedziałaby żona) 19m kw. pokój niestety kwadrat, ciężki akustycznie.
Sprzęt przez te lata, podobnie jak u niektórych Kolegów wyżej, icon_biggrin.gif zmienił się kilka razy. Aktualnie mam to co zasadniczo chciałem mieć, ale niestety w mojej ocenie ze względu na nie do końca dobrą akustykę pomieszczenia nie gra to wszystko tak jakbym tego oczekiwał. Mam od roku koncepcję co z tym zrobić, ale jak to zwykle czasu za mało, aby zrealizować.

Myślę, że wielu początkujących kolegów też ta "choroba" prędzej, czy później dopadnie. Wyleczonych spotkałem niewielu. Zresztą choroba ma nawroty. icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Masz rację. Walcz o każdy centymetr. O prawą stronę musisz szczególnie zadbać. A także o jakiś większy dywanik na podłodze.
Wzmacniacz rzeczywiście nie najgorszy, ale lepszy mógłby wykrzesać z kolumn jeszcze sporo dobrego.
Zresztą nie pisałem tego w stosunku do Twoich kolumn, ale do Grundig'ów BX-2000. Które nie są może zbyt duże gabarytowo, ale prezentują ponadprzeciętną jakość prezentacji. Są dość neutralne i nie mają ewidentnych wad. Więc na ich tle Denon 725r nie wydaje się szczególnie dobrym wzmacniaczem. Ale to jest tylko moja opinia.
A tak w ogóle bardzo ładny pokój i ciekawie prezentujący się sprzęt. Gratulacje.


Bedzie duzy dywan, bedzie duzy, 4 częsciowy tryptyk na przeciwnej scianie i kilka innych gratów. Narazie wszystko w planach, ale idzie do przodu. Myzle ze za 2 miesiace ograne temat jak juz bedzie wsio dopiete wrzuce foto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pewnie bardzo dużo osób, w tym i ja, cieszymy się z tak udanego Twoim zdaniem sprzętu. A najbardziej z tego, że Ci odpowiada.
Ale ludzie mają różne gusta. A tu w dziale stereo są niestety rozkapryszeni, bo słuchają muzyki najczęściej na dużo lepiej grających kolumnach i wzmacniaczach, więc pewnie nie znajdziesz zbyt dużo poklasku dla "klasy" brzmienia swojego kina domowego.
...
Kable głośnikowe i połączeniowe dostałeś w zestawie jako promocja, czy dokupiłeś osobno?


Witam kabli nie było w zestawie sam dokupiłem , jestem początkującym użytkownikiem takiego typu sprzętu ale jak dla mnie gra czysto,mimo żę nie posiada subufera bass jest ładny mocny , pokój niestety jest 18m2 myśle ze mały jak na taki sprzęt ale rozstwiłem głosniki przy pomocy kolegów z forum oraz znajomych którzy siedzą w tym temacie dość długo , żeby osiągnąć pełną satysfakcje z zakupu. Sprzęt używam za pomoca "optyka" do tv w którym jest youtube filmów,muzyki, oraz laptop za pomocą bluetooth pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak na poważnie, to jakbyś ogłosił światu czy kolegom w pracy, że masz dziewczynę z telewizorem. Co by sobie inni pomyśleli, pewnie nic icon_wink.gif , co innego jak w kilku słowach opisujesz plusy i co ważne minusy nabytku, gdzie on gra itd., aby koledzy forumowicze, potencjalni nabywcy( tacy jak Ty wcześniej) mogli ocenić czy takie zestawienie ma sens i jest godne zainteresowania, kupna.
Głośniki niskotonowe do wewnątrz, czy na zewnątrz ?

Witam chciałem naświetlić co z czym jest połączone i jak współpracuje,minusów jak narazie nie jestem w stanie wymienić, jestem bardzo zadowolony, był to udany zakup i polecam wszystkim ze względu na ilość funkcji możliwośći amplitunera, natomiast głośniki mimo, że nie posiadają subwoofera po podłaczeniu za pomocą bi-ampingu daja bardzo przyjemny odsłuch niskich tonów jedynie przy słuchaniu 45-50 słychać szyby w meblach.
Głośniki nisko tonowe są do wewnątrz .
Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wczoraj w sumie juz ogarnełem nowy pokój. Sciana na foto w sumie juz ukonczona, niestety nic wiecej juz nie wskoram. Jest mniejsza szafka tj. nizsza, węższa, płytsza, TV jest prawie że przyklejony do ściany że ledwo kable wlazły, większy dywan, wywalilem regal z CD więc się troche wszystko poszerzyło. Do ogarnęcia jeszcze ściana przeciwległa, czyli większa kanapa i duzy czterczęsciowy obraz. Ale to już wkrótce. Jak narazie wygląda to tak i raczej zmian nie bedzie w ustawieniu, natomiast w sprzęcie na pewno tak. Ogolnie jest spory plus w porownaniu do ustawienia na pale tuz po przeprowadzce. Jestem zadowolony z efektu sonicznego jak i wizualnego.











Sory za jakość fot, robiłem co mogłem icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, jakość zdjęć jak na forum jest bardzo dobra. Jesteś za bardzo samokrytyczny.
To dobrze, że polepszyło się sonicznie. Do tego chyba wszyscy dążymy.
Pokój bardzo schludny, czysty w formie, jak ekspozycja w IKEI.
Ten blat przed fotelem trochę za duży. Albo za mało na nim bałaganu (zróżnicowania). Psuje to co ewentualnie poprawia dywan.
Telewizor mógłbyś zawiesić wyżej, choćby trochę powyżej głośników wysokotonowych. Mój telewizor wisi tak, że jego dolna krawędź jest trochę (15cm) powyżej górnej ścianki kolumn. Pod nim wisi panel dyfuzyjno-absorbcyjny a niżej stoi masywna komoda ze sprzętem audio/video i płytami CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ława normalnie stoi obok kanapy i srodek pokoju jest pusty na codzien. TV celowo tak zawiesilem, nie chcialem żeby wisiał za wysoko. Tak sie wygodniej oglada. Jakbym go powiesil powyzej kolumn to bym musiał w górę patrzeć icon_smile.gif Celowo szukalem dosc niskiej szafki zeby TV wisiał nisko. Ogolnie szafka miała być jeszcze niższa niż ta, ale tak sie złożyło że kupiłem troche mebli u Wójcika i ten prosty design mi się spodobał. W kpl z komodą i półkami dobrze się to uzupełnia.

Obecnie szukam porządnej listwy sieciowej (nie audiofilskiej). Mam zamiar kupić listwe typu rack, czyli przemysłową i przytwierdzić ją do sciany za szafką do góry gniazdami. Znalazlem taka nawet:
http://allegro.pl/listwa-zasilajaca-pdu-19...4595380700.html
Mozna to zamontować pod dowolnym kątem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...