Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

To nie ładnie naśmiewać się z kogoś sprzętu, w danym momencie akurat na takie mogłem sobie pozwolić. Więcej takich komentarzy i na pewno forumowicze "chętnie" będą chwalić się swoimi systemami. Liczyłem na jakieś pomocne rady, ale się przeliczyłem. Wszystko co potrafiłeś napisać to meble złe, kolumny złe.

Co do mebli pisałem wyżej, że sprzętu audio nie był kryterium ich wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To nie ładnie naśmiewać się z kogoś sprzętu, w danym momencie akurat na takie mogłem sobie pozwolić. Więcej takich komentarzy i na pewno forumowicze "chętnie" będą chwalić się swoimi systemami. Liczyłem na jakieś pomocne rady, ale się przeliczyłem. Wszystko co potrafiłeś napisać to meble złe, kolumny złe.

Co do mebli pisałem wyżej, że sprzętu audio nie był kryterium ich wyboru.



Nikt zapewne nie miał tego zamiaru, źle to odczytałeś kolego, traktuj to jako poczucie humoru a nie atak sprzętu czy mebelków.
Dla świętego spokoju, poprosimy teraz fotki kolegi który Cię tak potraktował i razem pośmiejemy się z jego mebelków i sprzętu a później ja wstawię swoje śmieszne mebelki i smieszny sprzęt i też się z niego pośmiejemy bo w sumie sam się z niego śmieje często icon_smile.gif.
Nie traktuj dosłownie pewnych słów, więcej luzu kolego i uśmiechu na co dzień, żyjemy w takich czasach, takim kraju, że nie potrzeba nikomu dodatkowych zmartwień icon_smile.gif.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To nie ładnie naśmiewać się z kogoś sprzętu, w danym momencie akurat na takie mogłem sobie pozwolić. Więcej takich komentarzy i na pewno forumowicze "chętnie" będą chwalić się swoimi systemami. Liczyłem na jakieś pomocne rady, ale się przeliczyłem. Wszystko co potrafiłeś napisać to meble złe, kolumny złe.

Co do mebli pisałem wyżej, że sprzętu audio nie był kryterium ich wyboru.


O kurde. Przepraszam ze się odezwałem mój panie! Ukłony dla wielmożnego. Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem szybko byś zauażył pomocną radę, ale jak żona ma decydujący głos o tym co i jak masz słuchać to doradce już masz.

Cytat

Nikt zapewne nie miał tego zamiaru, źle to odczytałeś kolego, traktuj to jako poczucie humoru a nie atak sprzętu czy mebelków.
Dla świętego spokoju, poprosimy teraz fotki kolegi który Cię tak potraktował i razem pośmiejemy się z jego mebelków i sprzętu a później ja wstawię swoje śmieszne mebelki i smieszny sprzęt i też się z niego pośmiejemy bo w sumie sam się z niego śmieje często icon_smile.gif.
Nie traktuj dosłownie pewnych słów, więcej luzu kolego i uśmiechu na co dzień, żyjemy w takich czasach, takim kraju, że nie potrzeba nikomu dodatkowych zmartwień icon_smile.gif.
Pozdrawiam.


Moje graty sa na tej samej stronie, a co ja komu bede zabranial sie smiac? Zawsze w każdej krytyce znajdzie się pouczająca myśl. Z tym że ja nie miałem zamiaru nic krytykować tylko podsunąć pewne rzeczy, które zaowocowały by pozytywnymi zmianami w brzmieniu, ale jak sie nie potrafi czytać ze zrozumieniem to tak jest. Po drugie zamieszcząjac cokolwiek warto nauczyć się tego ze nie będzie tylko samego poklasku. Tak to już jest. Ja też meblując swoj pokój musiałem iść na kompromisy chyba jak każdy, ale chciałem się trzymać pewnych zasad, chociaż ogólnych. Zresztą jakie to ma znaczenie.

Kolego Mapryl. Masz świetnie rozstawiony, świetny sprzęt. Pewnie żona jest zadowolona, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi! O zadowolenie żony! Teraz pasuje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moje graty sa na tej samej stronie, a co ja komu bede zabranial sie smiac? Zawsze w każdej krytyce znajdzie się pouczająca myśl. Z tym że ja nie miałem zamiaru nic krytykować tylko podsunąć pewne rzeczy, które zaowocowały by pozytywnymi zmianami w brzmieniu, ale jak sie nie potrafi czytać ze zrozumieniem to tak jest. Po drugie zamieszcząjac cokolwiek warto nauczyć się tego ze nie będzie tylko samego poklasku. Tak to już jest. Ja też meblując swoj pokój musiałem iść na kompromisy chyba jak każdy, ale chciałem się trzymać pewnych zasad, chociaż ogólnych. Zresztą jakie to ma znaczenie.

Kolego Mapryl. Masz świetnie rozstawiony, świetny sprzęt. Pewnie żona jest zadowolona, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi! O zadowolenie żony! Teraz pasuje?



Nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi tak jak kolega Twojej icon_smile.gif ale OK, nie wcinam się więcej w takie sytuacje.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moje graty sa na tej samej stronie, a co ja komu bede zabranial sie smiac? Zawsze w każdej krytyce znajdzie się pouczająca myśl. Z tym że ja nie miałem zamiaru nic krytykować tylko podsunąć pewne rzeczy, które zaowocowały by pozytywnymi zmianami w brzmieniu, ale jak sie nie potrafi czytać ze zrozumieniem to tak jest. Po drugie zamieszcząjac cokolwiek warto nauczyć się tego ze nie będzie tylko samego poklasku. Tak to już jest. Ja też meblując swoj pokój musiałem iść na kompromisy chyba jak każdy, ale chciałem się trzymać pewnych zasad, chociaż ogólnych. Zresztą jakie to ma znaczenie.



Jedyną radą jaką zawarłeś było to, że kolumny są zbyt szeroko rozstawione i mają mało przestrzeni (nawiasem mówiąc, mają więcej przestrzeni niż te na twoich zdjęciach).
Ok, doceniam radę.
Kolumny w moim pokoju tworzą praktycznie trójkąt równoboczny ze słuchaczem, więc szerokość rozstawu na pewno nie jest przesadzona, wręcz powinny być rozstawione jeszcze o 20cm szerzej.
Ale przecież ja się nie znam.
Reszta twojego pisania to nic co można by nazwać radami/poradami czy konstruktywną krytyką.

Cytat

Cytat

Nikt zapewne nie miał tego zamiaru, źle to odczytałeś kolego, traktuj to jako poczucie humoru a nie atak sprzętu czy mebelków.
Dla świętego spokoju, poprosimy teraz fotki kolegi który Cię tak potraktował i razem pośmiejemy się z jego mebelków i sprzętu a później ja wstawię swoje śmieszne mebelki i smieszny sprzęt i też się z niego pośmiejemy bo w sumie sam się z niego śmieje często icon_smile.gif.
Nie traktuj dosłownie pewnych słów, więcej luzu kolego i uśmiechu na co dzień, żyjemy w takich czasach, takim kraju, że nie potrzeba nikomu dodatkowych zmartwień icon_smile.gif.
Pozdrawiam.




Kolega Ribondeal chciał dyplomatycznie wybrnąć z niezręcznej sytuacji i załagodzić sprawę. Jednak ty uparłeś się 'iść na noże' do samego spodu.

Cytat

O kurde. Przepraszam ze się odezwałem mój panie! Ukłony dla wielmożnego. Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem szybko byś zauażył pomocną radę, ale jak żona ma decydujący głos o tym co i jak masz słuchać to doradce już masz.
Kolego Mapryl. Masz świetnie rozstawiony, świetny sprzęt. Pewnie żona jest zadowolona, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi! O zadowolenie żony! Teraz pasuje?



Wypowiedź na poziomie przedszkola.
Bez komentarza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak pragnę zdrowia. Naprawdę więcej luzu. Ja też sądzę, że Rafal375r nie pisał złośliwie, ale jedynie krytycznie.
A krytyka, jeśli ją ktoś umie przyjąć, nie jest zła. Można się zastanowić nad pewnymi sprawami.
Poza tym znam styl Rafała. On tak po prostu pisze. Sam się wiele razy na niego wkurzyłem, ale teraz jest ok. Nawet ostatnio sobie pisaliśmy coś na PW. Zresztą ja też, jak czytałeś wrzuciłem kilka zdań krytyki, co do warunków u kolego Rafal375r.

Mapryl
, Twój zestaw jest ciekawy. Pewnie tak dobry, na jaki Cię stać. Co do bułowatego basu, to było chyba tylko stwierdzenie faktu.
I nikt Ci nie proponował wsuwania kolumn w róg pomieszczenia, bo jak zapewne wiesz to jedna z najgorszych rzeczy jakie można zrobić z kolumnami.
A to, że przydałoby się wszystko lepiej zorganizować, nie można traktować jako ataku. To jest forum AUDIO i na rozstawienie kolumn oraz na meble patrzymy tylko pod względem akustycznym. Czy one pomagają, czy przeszkadzają w uzyskaniu dobrego dźwięku.
Kolumny masz i tak lepiej ustawione niż niejedna osoba na tym forum. I to się chwali. Ale oczywiście sam wiesz, że można by jeszcze dużo w kwestii akustyki pomieszczenia zrobić. Lecz trzeba zdawać sobie sprawę, że może inne sprawy są dla Ciebie ważniejsze niż dobry dźwięk. Na przykład dobre stosunki z mało wyrozumiałą żoną.
Tak, czy inaczej ja na pewno z przyjemnością obejrzałem Twój zestaw oraz jak się prezentuje w pokoju i dziękuję Ci za to.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie wazne nie chce mi sie w tak piekny piątek do tego przed okresem przed swiątecznym marudzic na takie tematy.

Dziś w końcu doszedł nowy/stary piec. Odrazu slychac poprawe, co tu dalej pisać... Brzmienie stało się bardziej po stronie jasnej. Większy detal, separacja, powietrze, dyscylina na basie... Nie trzeba sie nawet wsłuchiwać. Słychać że to inna klasa. Ale czy ja tego chce? Czy ja do tego dążę? Nie wiem... Zawsze byłem na bakier z neutralnością, liniowością. Muza ma wciągać barwą, ciepłem. Żeby nie męczyła na dłuższą metę. Czy doznam tego z PMA-2000R? Ogolnie mówiąc jakby nie patrzył to kawał dobrego kloca, w przenośni i dosłownie. Piec ma prawie PÓŁ METRA głębokości z pokrętłami plus długość wtyków czyli około 55cm! Wielkością przytłacza wszystko w pokoju. Wygląda jak nieforemny kloc! Jest głębszy niż szerszy, i to do przesady. Musiałem odsunąć szafkę zeby wogole to pomieścić. Znalazłem juz wyjście z tej sytuacji, zamówiłem już kątowy kabel zasilający i kątowe przejściówki RCA. Narazie odpiełem kable i go dosunełem do ściany i jakoś to wygląda.

Takie tam foto na przypał z poziomu mojego centrum dowodzenia, czyli komputera. Jak piec ogarne będzie lepsze foto, bo wymaga małego liftingu. Wrzuce wtedy foto z góry żeby uwidocznić tą karykaturalną głębokość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mapryl. A tak swoją drogą kiedy żona gdzieś wyjedzie możesz spróbować przysunąć swoje kolumny bliżej i ustawić nieco dalej od ścian bocznych (zachowując trójkąt równoboczny). Może wtedy będziesz miał okazję przekonać się że są w stanie zagrać lepiej. Bardziej istotne jest odsunięcie od ścian bocznych jeśli chodzi o precyzyjną lokalizacje źródeł pozornych.
Mam pełne zrozumienie dla posunięć politycznych w kontaktach z żoną icon_wink.gif

Jeśli chodzi o pokój Rafała. Moim zdaniem telewizor mógłby być niżej. Zapewne umościłeś go na takiej wysokości zakładając że czasem ustawisz pod nim jakiś wyższy sprzęt. Ideałem była by możliwość regulacji jego położenia (góra dół). Na pewno nie umieszczał bym go jeszcze wyżej jak to ktoś tu sugerował icon_smile.gif

Gratuluje nowego nabytku icon_smile.gif
Bardzo mi się podoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, rzeczywiście imponująco wygląda. Ja z McIntoshem miąłem podobną sytuację. Ale, że komoda audio jest głęboka, bez tylnej ścianki i odsunięta od ściany, to dało radę.
Co do dźwięku, to sam zobaczysz. Albo to chwilowe i się przyzwyczaisz, albo pograsz trochę, poznasz wzmacniacz i pójdzie dalej do ludzi. Mam nadzieję, że nie stracisz na tym.
Czy wtyki kątowe i sieciówka są dobrym rozwiązaniem? O ile używasz zwykłych kabli. Ja z sieciówką Oyaide Tunami GPXe mam tak, że ledwo się zmieściła za odtwarzaczem skręcając przy ścianie icon_biggrin.gif
No oczywiście możesz iść dalej z tym przejrzystym wzmacniaczem kupując następnie bardziej soczyste, ocieplone i płynnie grające kolumny. Miałem pisać na PW, ale dam tu. Naprawdę polecam z drugiej ręki. i nie musisz jechać pół Polski. Wypatruj w swojej okolicy.
Przecież do Trójmiasta albo do Olsztyna czy Białego Stoku nie masz aż tak daleko. A mnie szkoda by było wydać 5 kzł na nowe kolumny, wiedząc, że mogę mieć o klasę (cokolwiek by to znaczyło icon_wink.gif ) lepsze, używane.
Możesz też użyć innych kabli, które ocieplą, dogrzeją, osłodzą i spowodują wrażenie większej soczystości dźwięku. Ale to musiał byś być pewnym, że chcesz zatrzymać ten wzmacniacz.
Ja wiem jedno. Czasami są efekty i dźwięk zaczyna podążać w dobrym dla nas kierunku a czasem nie chce się ruszyć i niewiele pomaga.
Dam tu moje przykłady.
Kupiłem kiedyś do CD Meridian 508.20 i kolumn SF Electa Amator 1 wzmacniacz Ayon Spirit mkI. Na lampach Electro-Harmonix i pozostałym po poprzednim wzmacniaczu interkonekcie Siltech SQ28G3 zagrało jak z niezłego wzmacniacza tranzystorowego, ale żadnych ochów i achów. Kupiłem lepszy interkonekt (Acrolink) i sieciówkę (Furutech) a lampy sterujące wymieniłem na Mullardy NOS
i niech mi nikt nie wierzy, ale to była prawdziwa metamorfoza. Jeśli Ayon był chwalony w recenzjach i grał tam na lampach E-H, to na Mullardach (w tym kriogenizowane, cholernie drogie z lat '50) zagrało wręcz magicznie.
Po pewnym czasie moje ukochane SF chciałem ożenić z wymarzonym McIntoshem. zacząłem od tego, ze musiałem sprzedać CD Meridiana, bo zagrał w tym zestawieniu gorzej od budżetowego Fine Artsa CD 3 i kupiłem Ayona CD-07 (któremu wymieniłem lampy na wyjściu na Tung-Sole z '58 roku). W efekcie sprzedałem naprawdę super wzmacniacz, bo Mac zagrał np. rewelacyjnie z kolumnami ProAC Studio 110 mojego kolegi.

Co do telewizora kolegi Rafała, to sądzę, że podobnie jak ja umieścił go tak wysoko nie ze względu na przypuszczalne kupno wyższego gabarytowo sprzętu, ale ze względu na to, by dolna krawędź kolumn była wyżej niż głośniki wysokotonowe w kolumnach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja Wam pokaże jak powinna wyglądać akustyka icon_smile.gif, poprawie Wam humorki na weekend i kuknijcie jak to u mnie obecnie wygląda icon_smile.gif

DSC01446.jpg




DSC01446.jpg



Full akustyka no i co Panowie ? widział z Was ktoś kiedyś takie ustawienie suba ? icon_smile.gif cieńkie bolki jesteście icon_smile.gif.
Żeby nie było znowu...to moje mebelki i moje małpy i bardzo mi się moje zoo podoba i nie mam czasu na razie na zabawę w akustykę bo mały remoncik mam ale mam nadzieje, że chociaż pośmiejecie się trochę ze mnie co mi wcale nie przeszkadza icon_smile.gif.
Nie wiem jak tu zrobić większe foty, siedzę lata na IPB ale tu same jaja mam icon_smile.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odniosę się tylko do suba. Z jednej strony takie ustawienie może być dobre, bo będąc dalej od podłogi daje czystszy, mniej podbity dźwięk. Minus jest taki, że stojąc na górze szafki na sprzęt powoduje mocne drgania i cała idea stawiania na sprzętu w takiej szafce bierze w łeb. Szczególnie odtwarzacz CD odbierając drgania z suba ma mało komfortowe warunki pracy.
To takie sprzężenie zwrotne degradujące dźwięk Twojej elektroniki.
A kolumny prawego kanału jeśli już dałbym bardziej na prawo, przesuwając szafkę z elektroniką bliżej telewizora. Czyli mała zamiana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdyby jego górna krawędź była poniżej linij wzroku oglądających i to wyraźnie , możne by mówić że jest za nisko. Najwygodniej jest patrzeć lekko w dół.
Umieszczenie środka TV powyżej linii wzroku jest mniej wygodne. Jednak czasem konieczne z powodów użytkowych.


Obecie patrząc na wprost na TV wzrok jest niej wiecej w 3/4 wysokości, czyli powyżej dolnej krawędzi. W poprzednim miszkaniu byl jeszcze wyzej.

Co do pieca to czuc ze to juz nie przelewki. Odrazu widac i slychac ze mamy do czynienia z czymś innym. Az mnie smiech ogarnia na tą całą proporcję oklepaną od lat - "Elektronika musi byc 2 razy tansza niż kolumny". Po zakupie docelowego CD/DAC elektornika bedzie 2 razy drozsza niz kolumny (biorąc pod uwage cene nowych) a marketowe Magnaciki nadal pokazuja na co je stac. Nie wiedziałem ze ta zwykła Vifa DX potrafi wejść tak na górę, ale przy tym nie jazgotać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie..osłabiliście mnie totalnie Wy tak poważnie czy tak jak ja robicie sobie jaja ?...przecież to był żart icon_smile.gif.

Tak na marginesie bo temat wątku raczej spokojny..F1angel, badałem w nocy temat który mi zapusciłeś czyli THIEL i nie wiem co myśleć, musze posłuchać ażeby się odnieść, cena nie jest jakas wysoka nawet a co dopiero bardzo wysoka, za Ikony dałem wiecej a co dopiero takie Helikony 800 więc najchętniej porównał bym do Helikona 800 i wtedy miałbym jakieś odniesienie, nawet do Mentora 8. Uwielbiam Dali za ich wstęgi icon_smile.gif.
http://allegro.pl/thiel-cs-3-6-hi-end-z-us...4899358159.html

Poczytałem w nocy trochę i chętnie posłucham gdzieś icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ribondeal Ja oczywiście robiłem sobie jaja icon_smile.gif
Bo przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie ustawił by takiego sprzętu właśnie w taki sposób icon_smile.gif

W tych dali to są zaledwie wstążeczki icon_smile.gif
(mam przed sobą wstążki o rozmiarze 23/13,5 cm)

Myślę że warto by je skonfrontować z takimi Thielami.

rafal735r Jak widzisz niema zasad co do dobierania wartości klocków.
Znam przypadki zestawiania bardzo tanich kolumn np. Tannoy Mercury M1 lub M2 z elektronika hi-end
lub jakieś małe mission z Accufacem z wysokiej półki.
Niewykluczone że z kolumnami za kilkadziesiąt tysięcy był byś zadowolony z tego denka jeszcze bardziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny jak dla mnie są super. Trudno o lepsze w tej cenie. Ale jak wspomniałem duuuży odstęp od ścian (ustawienie - zresztą widać na zdjęciu ale i tak według mnie za małe) i naprawdę dobry mocny napęd oraz nie od macochy źródło.
Kolumny jak widzisz swoje ważą (o czymś to świadczy). To nie byle paździerze nawet nowe w tej cenie (sory, jeśli ktoś ma takie i poczuł się urażony). Możesz napisać do sprzedającego w jakiej konfiguracji sprzętowej ich używał.
A tak poza tym, to jeśli te kolumny kiedyś kosztowały 25 kzł. A Helicony 800 teraz nieco mniej. Biorąc pod uwagę inflację, to o czym mowa?
No, chyba, że wierzysz w ogromny postęp techniczny na polu kolumn icon_lol.gif
Oczywiście jakby się dało posłuchać, porównać, byłoby super. Ale może trafisz na taką okazję?

No właśnie, co do wartości sprzętu, to rzeczywiście MobyDick masz rację. Ja słuchałem (o czym wielokrotnie tu pisałem) Tannoy R1 z wysokimi modelami (CD i wzmacniacz po około 8 kzł za sztukę) Marantza i grało rewelacyjnie icon_idea.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helikony w salonie oficjalnie 34.000 więc o czym mowa ? icon_smile.gif, to, że ja je mogę mieć miesięczne za 19.000 to nie patrz na detale icon_smile.gif
http://allegro.pl/dali-helicon-800-mk2-od-...4856899065.html

Dlatego nadal nie widzę różnicy cenowej natomiast brzmieniowej, oj ciężko będzie gdzieś to porównać icon_smile.gif.
No tak z Accu to wszystko pewnie zagra pięknie Moby icon_smile.gif ale jasne, Infinity Kappa miała lepsze wstęgi icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali jak większość firm, szuka coraz to nowszych rozwiązań i wersja mk2 zupełnie inaczej wygląda i lepiej gra ale to powiedzmy detal, popatrz teraz co się dzieje, pokazała się seria Rubicon podobno na bebechach Epicon i dilerki zwariowały, oddają Dali za połowę ceny i teraz jest szansa dla nas kupić coś pięknego za piękną kasę icon_smile.gif bo Rubicony dupy nie urywają, co prawda tylko raz przez chwilke słuchałem przypadkiem w salonie ale nie porwały mnie więc pozostanę przy starej fali mkII icon_smile.gif.
Przed Accu zawszę chule czoło i biję o ziemię icon_smile.gif,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uważasz. Może to i okazja. Będzie decydował gust. Ja kolumny Thiel z tych serii uważam za jedne z najlepszych jakie w życiu słyszałem. Dla kogoś, kto potrafi docenić dobry dźwięk zagrają bardzo dobrze już przy krótkim odsłuchu. Z czasem jest jeszcze lepiej i chce się więcej i więcej. Tu masz szansę kupić kolumny za 7 koła (w porównaniu do 34) i zostaje Ci dużo kasy na super amplifikację.
Polecałbym tak na szybko lampowe McIntoshe, VTL'e i Audio Research, ew, BAT. Źródełko, najtaniej Docet Lector a wyżej Ayon, Audio Aero,
Wracając do kolumn. Słyszałem naprawdę sporo hi-endowych kolumn, zestawień. Były takie, kóre podobały mi się bardziej, ale zdaję sobie sprawę, że to za sprawą moich specyficznych upodobań. Nie kryję, że jestem fanem starszych "serblinowskich" Sonus Faber w tym w czołówce Extrema, Guarneri Homage i Amati. A także Franco Serblin Khtema.
Nie będę pisał o tych innych już ekstremalnie drogich kolumnach (najtańsze, w miarę "dostępne" to Magico V 2).
Ale z tych, które można by mieć a są super niemal w każdym względzie, wręcz uniwersalne a na niezwykle wysokim poziomie, to wyższe modele firmy Thiel. I dlatego Ci je polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...