Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Cytat

Cytat

To mój w sumie mowy nabytek i jestem nim oszołomiony, bo wcześniej było tragicznie.
Technics SU-V500 i ALTUS 140


Altusy ponoć są najlepsze na świecie ( w każdej kategorii cenowej), a tu taki wniosek i tekst icon_wink.gif icon_eek.gif Może dopisz z dwa zdania, dla zagubionych owieczek, co się poprawiło ?


Tak na prawdę to niewiem jak to opisać. Po prostu ten zestaw gra lepiej jak dla mnie.
No ale postaram się.
Wszystko zaczęło się od sprzątania i zdięcia maskownic. Wtedy objawiło mi się brak górnego zawieszenia nisko i sredniotonowców. A więc dałem do naprawy. W miedzy czasie urodził mi się pomysł " a może coś w końcu zmienić". Mając trochę zaskurniaków i czytając nieco w necie przystąpiłem do czynienia zmian. Po namysłach kupiłem A 8850, ale Altusy nadal grały nijak a raczej dudniły. Soprany piszczały jak kończące się klocki hamulcowe w samochodzie. Bas dudnił jak beczka po ropie. Ogólnie słyszałem wszystko rozmyte, żadnych konkretnych instrumentów, głosów. Próbowałem je wykładać owatą tapicerską, zmieniłem przewody i kakie inne cuda. Wtedy mnie poniosło i przyniosłem nowe Magnaty. Już przy pierwszym uruchomieniu morda mi się rozesmiała. Wszystkie moje stare płyty CD odkrywałem od nowa.
Mam nadzieje, że nie uraziłem wielbicieli ALTUSÓW, ale takie są moje odczucia.

Dodam tylko, że muszę jeszcze kupić pożądne interconekty bo mam samoróby. Tylko nie wiem co wybrać, bo wybór jest porażajacy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam nadzieje, że nie uraziłem wielbicieli ALTUSÓW, ale takie są moje odczucia.


Nie ma tu takich icon_smile.gif

Co do kabli to nie szalej. Ja tez mam "samoróby". Zrobiłem ze srebrzonego przewodu plus kupilem dobre wtyki. Tobie radze kupic cos porządnego i nie drogiego. Do takiego zestawiku spokojnie wystarczy cos z serii Prolink Futura.

No i jakies foto byś dał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiłem fotkę.
Swoją drogą nadmienię że ALTUSY nie poszły do sprzedania.
Zamierzam dokupić do nich YAMAHĘ AX-530 lub coś w tym stylu.
Zestaw będzie grał mi u rodziców na strychu (oczywiście strych w pełni zaadoptowany).
A do TECHNICSA dokupię jakieś nmiejsze kolumnu podstawkowe dla syna. Jakie? To finanse pokażą. Ale nie ma co szaleć.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że 30cm to zdecydowanie za mało (moje mają 55 cm od tylnej i ponad 1 m od bocznych i wciąż uważam, że stoją za blisko). Tak naprawdę krytycznym wyznacznikiem jest, czy stoją przed linią szafki, czy też właśnie chowają się gdzieś za nią. Polecam poeksperymentować, choć wysuwanie ich za każdym razem może być niewygodne, to jednak różnice w brzmieniu są naprawdę ogromne. Zmiany akustyki (jakiekolwiek, więc również zmiany ustawienia kolumn) potrafią dawać znacznie więcej niż wymiana sprzętu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rewelacja, fajny opis, dzięki. Dobrze że zwróciłeś uwagę na jego budowę, sporo jest takich drogich, a jednak nikczemnych w budowie i pomyśle DACów, czy urządzeń ( te oczojebne diody, wyłącznik, szkoda że nie jest formatu 43cm icon_wink.gif ) .
Ciekawe czy podobne rezultaty można osiągnąc na tańszym ustrojstwie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...