Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Cytat

Dziś kolejne zmiany w moim systemie, ale nie takie, które można by pokazać na zdjęciu.

Po pierwsze, wypełniłem wreszcie suchym piaskiem standy (Atacama Nexus 6), więc trochę kilogramów im przybyło. Piach niestety nie pochodzi z Atakamy*, ale suchy jest z pewnością.

Co się zaś tyczy brzmienia (a to chyba najważniejsze?), to jeszcze nie wiem, bo ani pikosekundy nie słuchałem. Jak tylko znajdę czas na jakiś dłuższy seans, to wszystko wam opowiem. icon_smile.gif

Kostku

możesz się wypowiedzieć o wpływie wypełnienia standów na dźwięk?
Też przymierzam się do tej operacji wkrótce, a mam takie same standy jak Ty, więc jestem ciekaw efektów jak i przeprowadzenia samej operacji.

Też się nie wybieram na razie na Atacamę, rodzimy piasek musi wystarczyć. icon_smile.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arti, przepiękny ten AVID. Zazdroszczę, ale nie w sposób zawistny, tylko z podziwem icon_biggrin.gif
Reszta też bardzo fajna. Trudno mi wyrokować o brzmieniu, bo podobnej konfiguracji nie słyszałem, ale jeśli choć w połowie gra tak dobrze jak wygląda, to szczere gratulacje.
Pokój też ładny. Nie przepadam za tego typu minimalizmem, ale ten wyjątkowo jest jakiś taki przytulny.
Mógłbyś pokazać jeszcze część w której siedzisz podczas słuchania?

Passo, ja w jednym ze swoich wcześniejszych zestawów (CD Micromega Stage 6 -> Siltech SQ28G3 -> Densen B-100 -> VdH CS 122 Hybrid [góra] i DNM Reson [dół] -> Sonus Faber Minuetto + standy Sonus Faber Fixed) zasypałem standy suchym piaskiem i stwierdziłem
skrócenie oraz przyspieszenie/lepszą rytmiczność niskich tonów, lepszą lokalizację źródeł pozornych, wyostrzenie (ale nie w sensie utwardzenia czy wykonturowania, ale precyzyjniejszego "sfokusowania") dźwięku.
Słowem lepsza precyzja i rytm, stabilność lokalizacji dźwięku, mniejsze jego rozedrganie/ "nerwowość".

Rzecz jasna czekamy także na relację jaką być może zamieści tu Kostku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel dzięki icon_smile.gif AVID mi również bardzo się podoba nie tylko wizualnie ale również brzmieniowo. Cały zestaw to prawie 10 lat odsłuchów porównań podróży itd. ale opłacało się. co do brzmienia to muszę się w końcu zmusić inapisać jakąś dłuższą recenzje.
minimalizmu w pokoju raczej nie ma icon_smile.gif po drugiej stronie stoi sofa, 2 fotele i ława. odległość do kolumn 270cm, odległośc miedzy kolumnami 250cm skierowane w strone słuchacza. na zdjęciu nr3 jest Meridian G91A. 10 lat temu topowe urzadzenie Meridiana. najprawdopodobniej w lipcu podczas moich wakacji w PL bedzie na sprzedaż. jak ktos były zainteresowany odpowiem na wszystkie pytania. napiszę tylko że jako źródło bije na głowe bez niczego CD do 5000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie opisz jak gra Twój system, jego składowe. Co się działo z dźwiękiem przy kolejnych wymianach elementów.
I nie zapomnij napisać o okablowaniu, choć to świat dla niektórych niedostępny i nie wiem czy im współczuć, czy gratulować (mniejszych wydatków).
Szkoda, że jednak nie dałeś się namówić na wklejenie fotki drugiej części pomieszczenia. Ale rozumiem, że być może z pewnych powodów wolisz tego nie robić.
Zauważyłem teraz, że telewizor mógłby jednak wisieć ze 20 cm wyżej.
Co do Meridiana, to zacna firma i źródła na pewno są świetne, choć nie tylko. Miałem 508.20 i bardzo miło wspominam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Koniecznie opisz jak gra Twój system, jego składowe. Co się działo z dźwiękiem przy kolejnych wymianach elementów.
I nie zapomnij napisać o okablowaniu, choć to świat dla niektórych niedostępny i nie wiem czy im współczuć, czy gratulować (mniejszych wydatków).
Szkoda, że jednak nie dałeś się namówić na wklejenie fotki drugiej części pomieszczenia. Ale rozumiem, że być może z pewnych powodów wolisz tego nie robić.
Zauważyłem teraz, że telewizor mógłby jednak wisieć ze 20 cm wyżej.
Co do Meridiana, to zacna firma i źródła na pewno są świetne, choć nie tylko. Miałem 508.20 i bardzo miło wspominam.



Musze wszystkie moje zapiski sklepac do kupy i napisac dluzsza recenzje. Jest tego troche wiec dajcie mi troche czasu icon_wink.gif a ogarne i poczytacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkoncu mam standy.
Trwało to chyba miesiąc. Zamowilem w lakierze w połysku plus wymiar gornego blatu pod rozmiar kolumn żeby wszystko pasowało Miałem cos skrobnąć nt. wykonania wiec poza zdjęciami napiszę. Standy, wiadomo, ręcznie robione więc wielkiej precyzji nie ma. Po dokładnych pomiarach poziomnicą mozna szybko zobaczyć ze np dolne blaty różnią się od górnych. Wszystko trzeba wiec korygowac kolcami etc. Są poprostu nieco krzywe. Drewno tez troche krzywo docięte. Moje mialy też obtarcia lakieru na brzegach. Nie wiem czy wyszło to w transporcie czy podczas nieudolnego pakowania. Musialem te drobnostki poprawiać zwykłym markerem. Ogolnie jak widać na foto jest gitara. Mimo małych niedociągnięć jest OK.

Kolce zakupiłem oddzielnie. Przykleiłem je na samych rogach żeby az wystawały poza obrys podstawy. Mysle ze niezle to wyszło. Mam nadzieje ze klej wytrzyma.







Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem na Poxipol i trzyma narazie fest. icon_smile.gif

Cytat

Stendy wygladaja sympatycznie. Pasuja do calosci. Osobiscie komplet czyli kolumny + stendy postawilbym na granitowych plytach. Nie wiem tylko jak z wysokoscia, czy nie byloby za wysoko w stosunku glosnik wysokotonowy a ucho sluchajacego...


Wlanie jest na styk. KEF zaleca 450-600mmm, jest 560mm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem juz kilka kompletów granitow. Robilem z 30mm. Ale mysle ze nie bede bral ich teraz. Kolce sie po nich suwają. Musialbym przyklejac podkladki do granitu. Wole pozostac jak jest. Ogolnie wysokosc kolumn jest 950mm.

A kolce przykleilem tak, a nie inaczej zeby było szerzej i lepiej to wygląda jak dla mnie. Foto bardziej z góry:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No i kolejne zmiany. Tym razem pod kontem poprawy akustyki bo wcześniej nie było za ciekawie. Doszedł gruby dywan, grubsze zasłony, więcej kwiatów, na tylnej ścianie kamień dekoracyjny (nie wiem do końca jaki ma on wpływ na akustykę, ale myślę że jego nieregularny kształt w jakiś tam sposób przyczynia się do rozpraszania. Myślę jeszcze o jakimś obrazie/obrazach), ale przede wszystkim w rogach ścian doszły pułapki basowe. Poprawa jest kolosalna. Nie ma pogłosu, bas wyraźnie „uspokoił” się, nie wzbudza się i nie buczy tak jak to było momentami wcześniej, scena zrobiła się bardziej czytelna. Zdaję sobie sprawę że nie jest jeszcze idealnie, ale niestety mam uwiązane ręce ponieważ pokój jest gościnny i nie mogę zrobić z niego studia nagraniowego mimo to już teraz z efektu jestem bardzo zadowolony. Zmieniłem również punkt odsłuchowy. Z fotelem rozkładam się z na ok. 38% długości pokoju mierząc od ściany tylnej. W tym miejscu chciałbym jeszcze raz podziękować koledze @pacio za zwrócenie na to uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sam tego bonzaja tak wychodowales?


Cytat

A który to bonzaj? icon_wink.gif
Większość kwiatów ściągnąłem już na "gotowo" ...




Panowie, konwersacje na temat kwiatów, ogrodnictwa itp. proponuję prowadzić na PW.
Co do Twojego sygnału odnośnie wprowadzania zamętuSuzana, jak widzisz zareagowałem stanowczo. Mam nadzieję, że i Ty zaczniesz dodawać swoje wpisy rozsądniej, bez złośliwych docinek prowadzących donikąd.

W innym razie zostaną one usunięte, a sprawę przekaże w ręce Administracji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rachityczne roślinki raczej niewiele wpłyną na dźwięk. Zbyt mała masa, powierzchnia liści. Może dracena (skrajnie z prawej strony) da radę. Pod warunkiem jednak, że będzie stała w miejscu pierwszego odbicia dźwięku a nie tu, gdzie teraz.
Zasłony, to dobry pomysł. Ale w akustyce stereo obowiązuje symetria. Tak, że dźwięk w scenie stereo (barwa a może i równowaga tonalna czy balans sceny) może się różnić (strona lewa i prawa).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do Twojego sygnału odnośnie wprowadzania zamętuSuzana, jak widzisz zareagowałem stanowczo.


Nie rozumiem Zieluwid jaki zamęt miałby wypływać z usuniętego przez Ciebie mojego pytania czy niejaka suzana używa kabli z OBI za 2zł? Skoro autor twierdzi, że nie słyszy kabli to takie pytanie samo się nasuwa. A może zmienił przez te dwa tygodnie zdanie w kwestii kabli tylko wstydzi się przyznać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Takie rachityczne roślinki raczej niewiele wpłyną na dźwięk. Zbyt mała masa, powierzchnia liści. Może dracena (skrajnie z prawej strony) da radę. Pod warunkiem jednak, że będzie stała w miejscu pierwszego odbicia dźwięku a nie tu, gdzie teraz.


Zgadzam się z Tobą, ale wyszedłem z założenia że lepiej postawić 10 małych kwiatków niż żadnego poza tym „system zieleni” planuję jeszcze z czasem rozbudować. W miejscu pierwszych odbić po prawej i lewej stronie znajdują się inne elementy rozpraszające.

Cytat

Zasłony, to dobry pomysł. Ale w akustyce stereo obowiązuje symetria. Tak, że dźwięk w scenie stereo (barwa a może i równowaga tonalna czy balans sceny) może się różnić (strona lewa i prawa).


Również się zgadzam, ale każdy ma mieszkanie jakie ma i okna nie zamuruję. Natomiast kolumny odstawione są od ścian po ok. 1,5m tak więc jestem przekonany że te niewielkie różnice w wystroju pomieszczenia nie powinny znacząco wpływać na pogorszenie sceny. Zresztą to słychać i naprawdę jest dobrze.

W każdym razie dziękuję za uwagi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibson uważam, że to nie jest miejsce na sarkastyczne uwagi i inne zachowania mające na celu zaczepki słowne itp. (mam na myśli wpis, który usunąłem). Nie tylko Twój wpis został usunięty, i nie tylko w tym temacie.
Nie mam także zamiaru tłumaczyć tego każdemu z osobna, tym bardziej na Forum. Od tego jest PW.

Pragnę, aby to Forum nadal szczyciło się wysoką kulturą osobistą (jak było odkąd pamiętam). Wiele osób udziela się tutaj i oferuje bezinteresownie swoją pomoc. Zbędne są zachowania burzące dotychczasowy porządek, tym bardziej że nie sposób dojrzeć w tym sens, a ironia zajmuje miejsce pierwsze.

To jest ostatni taki wpis z mojej strony w temacie Wasze systemy ...

Uwaga do Kolegów mających zastrzeżenia i inne sprawy do mnie.
Forum umożliwia każdemu użytkownikowi, kontaktowanie się pomiędzy sobą drogą wiadomości prywatnych. Tyczy się to także reszty frustracji, sporów, lub innych form złośliwości. Posty takiej treści będą usuwane, a sytuacje te zgłaszane do Administracji.

Proszę o uszanowanie panujących tutaj obyczajów, oraz szacunek dla wkładu pracy innych osób.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Witam serdecznie.
Kilka lat temu wystąpiłem na forum. Czas minął, hasło poszło w niepamięć więc zapisałem się ponownie. Nadal chciałbym napisać w temacie sprzętu marki
Cyrus tak jak kiedyś, wtedy jednak szukałem rady w problemie dziś pragnę się podzielić swoimi doświadczeniami. Jestem melomanem ale przede wszystkim muzykiem. Słucham artystów próbujących oprócz dźwięków przekazywać emocje a nie jest to łatwe i tak naprawdę niewielu jest "namaszczonych" w tym temacie😊 w moim domu goszczą płyty z muzyką amerykańską (blues, folk, Classic rock, americana) dużo brytyjskiego grania ale także fajna, przestrzenna elektronika (Vangelis) i sporo innych rzeczy. Tak się szcześliwie składa że płyty z ww gatunków zazwyczaj są dobrze lub bardzo dobrze nagrane. Używam w miarę godnych zestawów od lat NAD np. Przez ostatni czas grałem na zestawie Cyrus 6xp i 6se. Kolumny to Epos ES14. Warunki odsłuchowe raczej słabe. Pokój ok. 18m. Zestaw grał poprawnie choć czegoś brakowało. Dźwięk nie inspirował. Nie bardzo miałem czas się tym zając więc doprowadziło do tego że muzyki na owym sprzęcie przestałem słuchać. Stworzyłem sobie teorię że całe to audio to ściema i trzeba wydać naprawdę fortunę aby być może zagrało. Sporo jednak czytałem o wysterowaniu kolumn itd. w co również nie chciało mi się wierzyć bo wcześniej nie miałem z tym problemu. Kilka miesięcy temu zobaczyłem ogłoszenie na Cyrusa 8xp w Warszawie. Wziąłem swoją dumną "szóstkę" i ruszyłem aby rozprawić się z mitami. Kolumny u kolegi to były RLS Triton. Mój numer 6 poległ przy 8 znacznie. Kupiłem oczywiście i podłączyłem pod swoje Eposy. Zagrało dużo lepiej choć wyszły jeszcze bardziej minusy kolumn, nieciekawa góra ale przede wszystkim muzycy stanęli wstydliwie po bokach sceny natomiast w środku zrobiło się pusto. Kupiłem w ciemno PMC DB1 i to była prawdziwa porażka. Tak brzydko i nienaturalnie grających kolumn dawno nie słyszałem. Gitara brzmiała jak z kiepskiej mp3, wokal rownież. Wcześniej spodobał mi się dźwięk RLS więc umówiłem się u Panów w Audiopunkcie na odsłuchy. Zabrałem ze sobą narzeczoną która po PMC nie miała już do mnie w tej materii zaufania. Słuchaliśmy Jacoba Dylana, Bruca Cockburna, Robbiego Robertsona. Najpierw poszły bardzo polecane więc trudno było odmówić podłogowe PMC GB1. Zagrały tak samo brzydko. Potem RLS NEREIDA. Mi się nawet podobało ale dziewczyna nadal nie zadowolona niestety. Wtedy Pan mówi do nas że szkoda tracić czas jeśli się nie spodoba. Następne poszły Sonus Faber Liuto Monitor i to był strzał w dychę. Piękny, naturalny dźwięk. Dylan w końcu brzmiał jak Dylan. Fajna stereofonia, super separacja instrumentów. Przede wszystkim jednak szczera muzykalność. Polecam wszystkim posiadaczom Cyrusa te kolumny. W moim odczuciu pasują bardzo. Dziś posiadam już odtwarzacz Cyrus CDI i dwa psx do zestawu. Bardzo rownież polecam. Jeśli będzie ktoś zainteresowany to chętnie opiszę brzmienie. Przepraszam że tak długo i pozdrawiam serdecznie.
Sławek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawekmartin. Bardzo ciekawy opis. Cieszę się, że spodobało Ci się jak grają SF Liuto Monitor.
Jako gorący zwolennik brzmienia kolumn tej firmy bardzo Ci gratuluję.
Jak dla mnie najlepsze Sonusy były produkowane jednak za czasów Franco Serblina.
Nowych już oczywiście nigdzie nie kupisz, ale jeśli będziesz miał możliwość gdzieś posłuchać, to gorąco polecam.

Arti, bardzo ładne te monobloki. Świetnie się prezentują na podstawach od Rogoza.
Mam nadzieję, że jak już wszystko dopracujesz, opiszesz jak Twój zestaw gra z nowym wzmacniaczem, porównasz go do poprzedniego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kilka miesięcy temu zobaczyłem ogłoszenie na Cyrusa 8xp w Warszawie. Wziąłem swoją dumną "szóstkę" i ruszyłem aby rozprawić się z mitami. Kolumny u kolegi to były RLS Triton. Mój numer 6 poległ przy 8 znacznie. Kupiłem oczywiście i podłączyłem pod swoje Eposy.

Nic dziwnego, że było lepiej na ósemce icon_lol.gif
Jest różnica, podobnie jak między 5 a 7. Cyrus od dawna robi 2 serie produktów, wyższa oprócz większej mocy (i trochę innego grania) oferuje choćby możliwość podpięcia dodatkowego zasilacza PSX-R icon_cool.gif

Kupiłeś gołego 8XP czy wersję z DACem (czyli przetwornik z wejściami cyfrowymi)? Zmieściłeś się w "trójce"?

Cytat

Następne poszły Sonus Faber Liuto Monitor i to był strzał w dychę. Piękny, naturalny dźwięk. Dylan w końcu brzmiał jak Dylan. Fajna stereofonia, super separacja instrumentów. Przede wszystkim jednak szczera muzykalność. Polecam wszystkim posiadaczom Cyrusa te kolumny. W moim odczuciu pasują bardzo. Dziś posiadam już odtwarzacz Cyrus CDI i dwa psx do zestawu. Bardzo rownież polecam. Jeśli będzie ktoś zainteresowany to chętnie opiszę brzmienie.

Kupiłeś te SF do swojego Cyrusa, czy tylko porównywałeś?
Kolumny 2 razy droższe od wzmacniacza (uwzględniając ceny nowych - to w cenie wzmacniacza z PSX-Rem) to niezły pomysł, wiele wzmacniaczy chętnie "widzi" podłączenie droższych od niego kolumn.

Opisz brzmienie - chętnie przeczytam, jak to gra u Ciebie...

Na powierzchni 18m^2 duże monitory to fajne rozwiązanie, z jakim kablami grasz?
Jak u Ciebie wypadały porównania z podłączonym PSX-R oraz bez niego?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Slawekmartin. Bardzo ciekawy opis. Cieszę się, że spodobało Ci się jak grają SF Liuto Monitor.
Jako gorący zwolennik brzmienia kolumn tej firmy bardzo Ci gratuluję.
Jak dla mnie najlepsze Sonusy były produkowane jednak za czasów Franco Serblina.
Nowych już oczywiście nigdzie nie kupisz, ale jeśli będziesz miał możliwość gdzieś posłuchać, to gorąco polecam.

Arti, bardzo ładne te monobloki. Świetnie się prezentują na podstawach od Rogoza.
Mam nadzieję, że jak już wszystko dopracujesz, opiszesz jak Twój zestaw gra z nowym wzmacniaczem, porównasz go do poprzedniego.


Dziękuję za miłe słowo "f1angel". Bardzo chętnie bym posłuchał. Może kiedyś spotkam osobę która dysponuje lub po prostu kupię jakieś. Czy Electa amator będą dobre do mojego metrażu czy raczej coś mniejszego lub inny model?
Dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...