Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Cytat

Kupiłeś gołego 8XP czy wersję z DACem (czyli przetwornik z wejściami cyfrowymi)? Zmieściłeś się w "trójce"?

Witam.
Mam wersję bez DAC. Zapłaciłem chyba 2600 i potem dokupiłem psx za 1900. Kolumny kupiłem nowe gdyż cieżko trafić ten model z drugiej ręki a bardzo mi sie spodobał. Kupiłem po testach właśnie z Cyrusem. Pasowały do siebie bardzo. Kable to Kimber 8tc. Wcześniej miałem 4vs i też było ok ale 8tc dużo lepsza scena, jest szerzej, więcej szczegółów no i stanowczo lepsza dynamika. Kolumny niestety stoją blisko ścian ale nie ma problemu z basem. Z Eposami ES 14 w tym samym miejscu pojawiały się rezonanse i dudnienia.
Pozdrawiam.
Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kable to Kimber 8tc. Wcześniej miałem 4vs i też było ok ale 8tc dużo lepsza scena, jest szerzej, więcej szczegółów no i stanowczo lepsza dynamika.

U mnie Kimber 8PR zagrały ciut za ostro na górze i wróciłem do moich ulubionych IXOSów icon_cool.gif
Albo za szybko zrezygnowałem i nie wygrzałem kabli odpowiednio długo. icon_question.gif

Cena za wzmacniacz Cyrusa rozsądna, używane PSX-R można czasami trafić taniej - no chyba że kupiłeś nowe (to w tej cenie by było nieźle).
A Sonus Faber to faktycznie zacna firma i ładne kolumny (i oczywiście dobre, no może poza najtańszymi "zabawkami"). Jak długa jest w tej chwili gwarancja na Sonusy?

Swoją drogą to szkoda, że nie wykorzystałem w ubiegłym roku okazji i nie sprawdziliśmy z Kolegą F1angel jak grają Jego SFy ] podpięte pod Cyrusa icon_confused.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SF Electa Amator może oczywiście zagrać w 18 m2 ale to zależy bardziej od samego pomieszczenia niż od kolumn.
Na pewno jednak nie można ich postawić zbyt blisko ściany ani podłączyć do byle elektroniki, bo nie zagrają dobrze.
Zresztą są nie tyle bardzo trudne do napędzenia, co dość kapryśne. Nie z każdym wzmacniaczem dobrze zagrają. Dłuższy temat ... icon_biggrin.gif
Mowa oczywiście o Amator 1, bo Amator 2, to już inne, moim zdaniem nie tak dobrze grające kolumny. Zresztą zauważalnie inna konstrukcja na innych głośnikach.
Do mniejszych pomieszczeń można się jeszcze rozglądać za SF Electa (bez "Amator"), albo tańszymi i nie tak neutralnymi, ale za to bardzo fajnie grajacymi SF Minima Amator.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

U mnie Kimber 8PR zagrały ciut za ostro na górze i wróciłem do moich ulubionych IXOSów icon_cool.gif

Kimber są jasne ale też otwarte. Bardzo sie zmieniła góra po dodaniu psx do CD. Dźwięk stał się gładszy, góra łagodniejsza, środek, szczególnie wokale bardziej naturalne i pewniejsze. Scena szersza, większy porządek. Słychać to szczególnie przy gęstych produkcjach jak i rownież rockowe nagrania brzmią dużo lepiej. Gwarancja na Sonusy dwa lata. Ciekawym aspektem dodania psx do poszczególnych elementów jest poprawa dynamiki choć pierwsze wrażenie przez złagodzenie brzmienia jest takie że Cyrus traci na dynamice. Po chwili kiedy się przyzwyczajamy jest dużo lepiej. Moim zdaniem wynika to ze zmniejszenia kompresji po dodaniu psx. Dźwięk staje sie mniej zbity co może trącić utratą dynamiki ale za to bardziej naturalny. Jeśli jest ktoś zainteresowany zestawem jaki posiadam to chętnie spotkam się aby wymienić doświadczenia a może i ja będę mógł posłuchać czegoś w przyszłości. 😊
Pozdrawiam. Edytowano przez RoRo
Nie ma sensu cytować całego postu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szczecinie sprzedają w idealnym stanie Electra Amator 2. piekne kolumny icon_smile.gif niektórzy twierdzą że 1 są lepsze od 2 ale ja się z tym nie zgodzę. dwójki maja o wiele lepszy bas. Bardziej kontrolowany i głębszy. reszta pasma na podobnym poziomie. kolumny warte każdej złotówki...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

w szczecinie sprzedają w idealnym stanie Electra Amator 2. piekne kolumny icon_smile.gif niektórzy twierdzą że 1 są lepsze od 2 ale ja się z tym nie zgodzę. dwójki maja o wiele lepszy bas. Bardziej kontrolowany i głębszy. reszta pasma na podobnym poziomie. kolumny warte każdej złotówki...

Niektórzy - to np. nasz Kolega F1angel. Oraz parę osób na forum AS.
No a cena 11 tysięcy za kolumny Amator 2 z podstawkami w idealnym stanie to jednak jest kawał grosza icon_eek.gif Mimo iż stanowi tylko część ceny nowych (pewnie połowę).
Swoją drogą - to w niższej cenie można kupić (ogłoszenie na naszym Forum) podłogówki Sonus Faber Amati Homage. Jakby ktoś chciał piękne podłogówki to można się zastanawiać icon_cool.gif

Slawekmartin
Napisałeś, że kupiłeś w salonie nowe Sonusy "Kupiłem po testach właśnie z Cyrusem", a 2 lata gwarancji to jakoś tak krótko...
W sąsiednim poście zastanawiałeś się "Czy Electa amator będą dobre do mojego metrażu czy raczej coś mniejszego lub inny model?"
To w końcu co masz i/lub czego szukasz?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem gwarancję i okazuje się że mam dwie?? jedna od firmy Voice sp. Zoo i to jest 24 miesiące ale na karcie Sonus Faber po angielsku five years. Razem mam więc siedem lat?? muszę to chyba wyjaśnić bo dziwna sprawa. A co do Electa Amator to kolega z forum sugerował że Stare Sonusy lepsze więc stad moje rozmyślania nad odsłuchem starszych modeli bo dźwięk Sonusa odpowiada mi bardzo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

w szczecinie sprzedają w idealnym stanie Electra Amator 2. piekne kolumny icon_smile.gif niektórzy twierdzą że 1 są lepsze od 2 ale ja się z tym nie zgodzę. dwójki maja o wiele lepszy bas. Bardziej kontrolowany i głębszy. reszta pasma na podobnym poziomie. kolumny warte każdej złotówki...


A ja się nie zgodzę z Tobą. Mam nadzieję, że słuchałeś porównawczo obydwu wersji kolum. Bo jeśli nie, to nie pisz takich ... rzeczy. Ponieważ głębsze niskie tony (czego można się domyślić patrząc na konstrukcję obydwu kolumn) są chyba jedynym atutem Electy Amator mkII. Reszta pasma niestety nie dorównuje pierwszej wersji. Ani zszycie podzakresów a co za tym idzie płynność przekazu, muzykalność ani naturalna plastyczność, nasycenie dźwięku. Nawet głośnik wysokotonowy jak widać jest inny. Niestety nie tak wyrafinowany, choć mocnymi akcentami stara się udowodnić swoją klasę. Jak dla mnie bezskutecznie. Dynaudio Esotar D330T w pierwszej wersji jest lepszym (a tu genialnie zaimplementowanym) głośnikiem niż Scan-Speak.
W kwestii kontroli niskich tonów, to nie powiedziałbym, że to wynika wyłącznie z budowy/rodzaju głośników ale bardziej z tego jak wzmacniacz daje sobie radę albo nie daje z nimi rady.
Oczywiście co kto lubi, jak zawsze. Nie wiem także z czym słuchałeś tych kolumn.
A jeśli poobserwujesz ceny EA 1 i EA 2, to dlaczegoś starsze jedynki sprzedają się na ogół za sporo większe pieniądze niż teoretycznie lepsze i nowsze dwójki.
Te EA 2 ze Szczecina, mają mocno przesadzoną cenę. I się nie sprzedały. Teraz widzę są wystawione po raz drugi. Moim zdaniem również ich nikt nie kupi. Jedynki by pewnie już zostały sprzedane.
Obserwuję rynek wtórny od dawna, również pod kątem produktów Sonus Faber. Widzę też często w ogłoszeniach chęć kupna SF i nie pamiętam, by ktoś chciał kupić dwójki. Oczywiście to bardzo dobre kolumny. Ale jedynki są wybitne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja napiszę parę słów o moim systemie.
Mój obecny system gra w pokoju ok. 19m² dobrze umeblowanym, ustawienie po przekątnej pokoju.
Tor audio:

CD - Philips CD960 (modyfikowany) zasilany kablem IsoTek High Performance PowerCord na wtykach Audionovy ze stabilizatora napięcia Stabor 120. Interkonekt Quad QA-900.

Tuner radiowy - TEAC T-R450. Interkonekt DIY (kierunkowy) na bazie kabla mikrofonowego (dwie żyły w ekranie).

Wzmacniacz - Omak Ambassador Number One zasilany kablem Enerr Euphoria Animus.

Kolumny - DIY (Seas L18 RNX/P - Morel MDT 30S).

Kable głośnikowe - Qed Ruby Anniversary

Listwa zasilająca - Gigawatt PF-1 zasilana kablem DIY.

Są i płytki HOLFI i audiofilski bezpiecznik w CD (HIFI-Tuning)

A muzyki słucham bardzo różnej. I stary dobry rock, i jazz, i klasyka...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie. Bardzo smakowity zestaw. Ale...
Bez zdjęć się nie liczy icon_wink.gif
Daj tu panoramę pokoju oraz zbliżenia elementów. Pozwól by inni fotkami nacieszyli choć oczy :!:

Napisz także jeśli możesz jakie modyfikacje są poczynione w CD Philipsa. A kolumny kto składał?
A także czyjej produkcji jest kabel zasilający do listwy Gigawatt?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niestety zależy od preferencji słuchającego. Porównywałem bezpośrednio EA i EA2 oraz Mini Utopie i podtrzymuje moją wcześnejszą wypowiedź. W torze którym były porównywane ( lampowy + srebro w kablach ) EA2 wypadły lepiej. Nie piszę że była to mażdżąca różnica ale jednak była. W systemie tranzystorowym z innymi kablami EA mogły wypaść lepiej tego nie wiem bo nie porównywałem.
Zgadzam się że cena szczecińskich dwójek jest przesadzona ale zdecydowanie do negocjacji i to sporej tak więc już robi się oferta godna posłuchania...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo oto zdjęcia.
Co do kolumn, to kupiłem je na Allegro od człowieka, który buduje je na zamówienie od wielu lat. Jest on z Zabrza. Klient który je zamówił, nie odebrał, więc zostały wystawione na licytację.
Kabel do listwy nie wiem kto robił, bo kupiłem używaną już z tym kablem.
A modyfikację Philipsa robił mi człowiek, którego polecono na AS. Mieszka kilka ulic ode mnie. Zmienił kondensatory elektrolityczne bodaj też na Elnę, szybkie diody, kondensatory wokół kości przetwornika D/A na SCR, wstawił zegar, gniazdo zasilające Furutecha, gniazda RCA na srebrne Akkusy. Co jeszcze sam dobrze nie wiem, bo na tym się nie znam. Gra jednak o niebo lepiej od fabrycznego, który to drugi stoi na półce.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha PianoCraft E810 Spotify- komputer (mobo Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5), DAC HI-FI MAN HM-101 kabel Jack 3.5 mm - 2 RCA Prolink Futura FTC 103

Witam wszystkich! Mam na imię Grzegorz i jestem ze Stalowej Woli.
Na początek prezentuje swoje ustawienie sprzętu. Dodam, że to ustawienie zostało osiągnięte wieloma godzinami próśb o przemeblowanie. Wszystkiego jednak nie dało się osiągnąć, ale uzyskałem i tak więcej niż zamierzałem. O czym marzyłem/marze? Marzyłem i marze wyrzucić komodę na śmietnik i ustawić kolumny na standach. Lecz wiem, że to nie realne- więc pogodziłem się z tym jak jest. Szanuje zdanie innych domowników o komodzie tak jak uszanowano moje zdanie o kolumnach.

DSC01446.jpg




DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01446.jpg



Teraz poproszę o komentarze i uwagi- dobre pomysły.

Ja ze swojej strony dodam, że komoda jest ściśle wypełniona materiałami, kolumny leżą na miękkich amortyzujących podkładkach.
Dodatkowo próbowałem okrywać telewizor i komodę grubymi nakryciami- lecz w ślepych odsłuchach niczego nie słyszałem. Kolumny widzą się- co widać na zdjęciu.

Na forum zalogowałem się i zaprezentowałem swoje ustawienie ponieważ w dziale stereo będę zakładał wątek o kupnie nowych kolumn do zestawu, dobranych do mojej sytuacji pokojowej i sprzętowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melepeta, dzięki za zdjęcia i opis. Bardzo ciekawe diagonalne ustawienie. Nieraz właśnie takie daje najlepsze rezultaty.
Kolumny mogłyby być oddalone trochę bardziej od ścian, ale rozumiem, że mając takie "przedszkole", pewnie to nie jest możliwe.
Stąd pewnie maskownice na kolumnach, bo dzieciaki lubią wetknąć paluszek tu i ówdzie icon_biggrin.gif . Zdejmujesz maskownice do odsłuchu?
Kolce jak widzę też pewnie dla lepszej stabilności schowane w granicie?
O czym jeszcze mógłbyś pomyśleć, to powiesić wyżej telewizor. By jego dolna krawędź była na albo powyżej ścianki górnej kolumn.
Wbrew pozorom tak się bardzo dobrze ogląda a słucha też pewnie lepiej.
No i stolik do poważniejszego słuchania mógłbyś odstawiać gdzieś na bok albo z tyłu (szkodliwe odbicia dźwięku od blatu). Co być może czynisz?
Ogólnie fajny ten wzmacniacz i kolumny. A reszta też naprawdę niczego sobie. Gratuluję.

Grzegorzp486, nawet sympatycznie to wszystko wygląda. Rzeczywiście ustawienie nie jest takie złe. Mimo, że na komodach.
Dobrze, że jest dość szeroko, bo nieraz niektórzy ustawiają kolumny zbyt wąsko, na jednej komodzie/biurku.
Super byłoby przesunąć te komody w prawo, ale widzę, że tam chyba są drzwi na balkon?
Ten regał z lewej trochę przeszkadza, ale dobrze, że akurat na wysokości kolumn jest strefa półek z książkami, które są znakomitymi dyfuzorami.
Masz jakiś fotel do słuchania? Bo tu, gdzie powinien być, czyli na środku dywanu, akurat go nie widać. Pewnie odsunąłeś go tylko do zdjęć?
Fajnie, że kolumny się "widzą". O narzuceniu czegoś na telewizor miałem pisać, ale jeśli twierdzisz, że nie słychać niczego złego, to ok.
Jeśli nie próbowałeś, to postaw kolumny na kulkach z Blu Tack'a. To taka niebrudząca i niewysychająca "plastelina". Wiele osób twierdzi, że nie ma niczego lepszego (i tak taniego) do absorbcji drgań pod kolumnami. Ja też stosuję i polecam. Do kupienia w sklepach plastycznych oraz na Allegro.
Co do zasłon, to może dałbyś grubsze, bardziej mięsiste, np. welurowe. I powinny być zasłonięte (do odsłuchu) by były za kolumnami, zasłaniały szyby w oknach.
A powinno być sporo materiału, aby nawet zasłonięte były dość mocno pofałdowane. To tyle uwag.
Myślę, że ogólnie nieźle to wszystko ogarnąłeś. Kolumny oczywiście pomożemy dobrać jak założysz odpowiedni wątek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie po przekątnej jest wynikiem wielu prób. Jak widać jest to pokój nie tylko do słuchania, ale przede wszystkim do mieszkania. Maskownic nie zdejmuję, bo sam je dorabiałem i są przyklejone na taśmę dwustronną. Właśnie mają pohamować zapędy małych paluszków. Kolców nie ma w ogóle, bo ustawione na granicie strasznie psuły dźwięk. Pod kolumnami między granitem jest miękka pianka, bo ustawienie ,,na miękko" dało najlepszy efekt. Telewizor próbowałem osłaniać grubym kocem, kolumny odsuwać i ma to znikomy wpływ. A ze stolikiem spróbuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Super byłoby przesunąć te komody w prawo, ale widzę, że tam chyba są drzwi na balkon?



Drzwi na balkon są już zasłonięte przez tą krótszą komodę na której stoi prawa kolumna. Dalej w prawo we wnęce stoi stół, który przed kupnem stereo stał na środku pokoju.

Cytat

Masz jakiś fotel do słuchania? Bo tu, gdzie powinien być, czyli na środku dywanu, akurat go nie widać. Pewnie odsunąłeś go tylko do zdjęć?



Tak, teraz na środku pokoju stoi mój fotelik do słuchania, który odsunąłem podczas robienia zdjęć bo obiektyw łapał ostrość na fotel jako na najbliższy element.

Cytat

Jeśli nie próbowałeś, to postaw kolumny na kulkach z Blu Tack'a

.

Blu Tack-a nigdy nie miałem, ale planuje kupić.
Zasłony faktycznie trzeba zmienić na bardziej tłumiące.

Cytat

Myślę, że ogólnie nieźle to wszystko ogarnąłeś



Oj! ile mnie to kosztowało nerwów, cierpliwości i błagalnych próśb. Pokój przeszedł generalne przemeblowanie. Zmiany na meblach, zmianę zawartości tych komód z przeróżnych rupieci szklano metalowych na sam szczelnie wypełniony materiał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam

U mnie trochę się pozmieniało.Przede wszystkim powstał pokój który staram się przystosować głównie do słuchania muzyki oraz coś z kina domowego.Ściany i sufit wytłumione wełną mineralną.Teraz jestem w trakcie dostosowania pokoju akustycznie.Zmieniłem również wzmacniacz.Arcama zastąpiłem ASR Emitter I plus.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
To bardzo proste.Amplituner przez wyjście pre-out łączysz do wzmacniacza stereo.Najlepiej żeby we wzmacniaczu można było odłączyć pre od końcówki.Głosniki efektowe łączysz z ampli a stereo(frontowe)do wzmaka.I wszystko.Chcesz słuchać muzyki to chodzi sam wzmak a jak oglądasz film to włączasz również ampli.Jedno nie pezeszkadza drugiemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...