Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
A więc tak - Acoustica Zen Tsunami do monobloków zastapiły Nordost Brahmy.
IC Kimber KS1020 zasrapił KS1030
Gargantua II chwilowo zastapił Oyaide Tunami. Docelowo będzie Acoustic Revive Sensual 18000.
Kimbera BiFocala chwilowo zastapiła srebrna taśma InAcoustic. Docelowo będzie Wireworld Gold Eclipse 5 bi-wiring.

Wszystkie zmiany oczywiście poprzedzone były długimi odsłuchami i porównywaniami.

Co zyskałem? Wszystko!

Scena jeszcze bardziej rozeszła się na boki. Bas zykał na masie i kontroli. Góra krystaliczna.
Nareszcie koniec cyfrowego nalotu i została tylko magia analogu.

Widoczny na zdjęciu Mastersound Compact 845 nie jest mój. Mam go na testy. Świetna integra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam mój system zlożony zreszta z pomoca forumowiczów;). Jeszcze sporo inwestycji czeka, ale i tak jest super. Z żadka sa tylko problemy z basem lekko przeciaga w okolo 5% utworów z winy akustyki, ale też zapewne specyfiki danego utworu. Z czystym sumieniem polecam elacki do kazdego rodzaju muzyki prócz hv metalu(ale tu pewnie marantz bardziej miesza niż kolumny).

DSC01446.jpg



A co do zestawu to: elac fs 137, marantz pm 7001, qed ruby aniversary, źródło laptop z fiio, muzyka ze spoty(premium)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Revo, to może opisz pomieszczenie, skład systemu wraz z okablowaniem i dlaczego kolumny podłogowe (jakie?) wymieniłeś na obecne standowe?
Ja pewne rzeczy wiem, pamiętam, ale ktoś tu zaglądający po raz pierwszy może mieć trudności ze scaleniem tego wszystkiego.
I napisz oczywiście jak Ci teraz gra z nowymi kolumnami, jakie są zmiany w dźwięku itp.
Wiszę, że kolumny (wraz ze standami) są skręcone lekko do środka bazy stereo. Chyba nieprzypadkowo?
A co to za standy? Bo mi jakieś przypominają. Masz wewnątrz zasypane piaskiem?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj f1angel.

A już pospiesznie opisuję.

Pomieszczenie ok. 20m kwadratowych (poprzednio napisałem że 25 - pomyłka, a już nie poprawiałem). Kształt wredny - zbliżony do kwadratu. Cały zestaw jak widać na zdjęciu stoi jak stoi icon_smile.gif Mamy tu 180 centymetrową szafkę rtv. Po lewej duża komoda. Na przeciwko zestawu spora sofa. Na środku dość duży, aczkolwiek nie wysoki stolik - ława. Właściwie pokój użytkowy na codzień w mieszkaniu. Jak wiadomo - jest to kwestia kompromisu. Tak czy siak, w większej części pomieszczenie przeznaczone do relaksu - słuchania muzyki. Telewizor umyślnie zawieszony wyżej. Już swego czasu f1angel pisaliśmy o tym icon_smile.gif Gruby dywan (f1angel, nie wymieniłem go icon_biggrin.gif )

System:
1. Kolumny Dynaudio Audience 50. Znałem je juz wcześniej - z mego otoczenia audiolubów ktos je posiada. Aczkolwiek wybór takich a nie innych nie był podyktowany namowami konkretnego własciciela. O wyborze - napisze w dalszej części postu (i przyczynach dlaczego monitory a nie podłogówki, o które pyta f1angel).
2. Wzmacniacz - Luxman LV113. Od bardzo długiego czasu w moim posiadaniu.
3. Źródło - na chwile obecną Sony CDP-930QS po drobnej modyfikacji - zasilania. Świetnie sie sprawuje jako transport do wbudowanego DACa w Luxmanie (a to już mój drugi egzemplarz w życiu - swoja drogą, jestem fanem odtwarzaczy tej marki). Dobrze gra również po analogu. O innych źródłach (CD) - w dalszej części postu.
4. Gramofon - dobry paskowiec Yamaha YP-B2B z wkładką jak pewnie widać - budżetową At95E (przesiadłem się z Grado Black, która średnio mi przypadła do gustu - słynne brumienie). Korzystam z wbudowanego przedwzmacniacza w Luxmanie.
5. Okablowanie:
a) zasilające - pisałem już swego czasu wcześniej, że używam kabli medycznych (!) pewnej austriackiej firmy. Kable zamontowane na stałe w odtwarzaczu jak i wzmacniaczu.
b) głośnikowe - QED Evolution XT. Bardzo sensowne kable. Od ostatniego mojego wpisu z systemem zmieniałem kable trochę, ostatecznie obecne zostawiam (wcześniej QED-y silver XT, polskie Melodiki, Monster Z1).
c) Interkonekt - kabel DIY zrobiony przez pewnego Pana, który zajmuje się wykonywaniem kolumn i nie tylko. Interkonekt wykonany na bazie kabla Beldena, wtyki Roxtone. Zastąpił on Ixosa 1002, Black Rhodium Rhythm. Zdjęcie przesyłam poniżej tekstu.
d) cyfrowe - koaksjal QED reference, optyczny budżetówa.

Teraz kwestia brzmienia, wyborów itd.

Nie będę pisał, że był to przypadek czy też jakiś strzał lub chwilowe zauroczenie. Polowałem na te kolumny w dobrej cenie. O to, czy się spasują z wzmacniaczem nie martwiłem się. Napisałem, ze ktoś ze znajomych je miał. Porównywałem, odsłuchiwałem. Wracając do kwestii podłogówek - kolumny zastąpiły Pylony PP25 (które uważam nadal za niezłe, oczywiście w danym przedziale cenowym. Chciałem dać im szansę - po prostu). Prawdę mówiąc wróciłem do monitorów (przed PP25 posiadałem Mirage Omni 350, wcześniej tylko podstawkowce). Dlaczego powrót do podstawkowych - sposób prezentacji muzyki.

Co do brzmienia - ponadprzeciętna harmonia, brzmienie miękkie, wypełnione. Co ważne - pełna równowaga. Dobra przestrzeń. Brzmienie "dociążone". To co chciałbym tutaj jeszcze dodać to kwestia współpracy z wzmacniaczem. Wielu łaczy Dynaudio (pisze w katagoriach sprzetów używanych, czy też kwotowo przystępnych) z elektroniką Rotel, Arcam, mocne Nady.... i kilka innych. Próbowałem takich zabiegów i...wróciłem do Luxa. Dynaudio A50 potrzebują wzmacniacza z dobrym zasilaniem i proszę mi wierzyć - LV113 taki jest. To co mi odpowiada w tym piecu to przede wszystkim jego charakter (!). O ile w przypadku Arcama odczuwałem zbyt dużą sterylność a z Rotelem nerwowość, tak w Luxie mam coś, czego inne mi nie dawały - barwę i to przez duże B. Może to kwestia preferencji osobistych, może takie ucho. Połączenie tego pieca z tymi kolumnami jest uwierzcie - dobre.

Co do standów - są to standy VAP (ER-76). Tak, dosypane piaskiem tej samej marki icon_razz.gif W kwestii skręcenia kolumn - zabiegi ustawiania skończyły się właśnie na takiej pozycji.

Nawiązują do źródeł - o jednym napisałem na początku. Posiadam jeszcze inny odtwarzacz (Pioneer PD-9700), który niestety jest reanimowany. Jeśli go postawie na nogi, napiszę. O ile go zreanimuję...

Czy system mnie zadowala. Nie będę kłamał - czasami mi się włącza lampka częstych zmian, natomiast obecnie po prostu o tym nie myślę!! Załączam Rantalę/Danielssona/Erskina - "Voyage" i mam wszystko co chciałem. "Words With The Shaman I-III" Davida Sylviana i przeżywam tą muzykę. Trochę człowiek musi czasami "przerobić" swoje, żeby dojść do ugody wewnętrznej. Brzmienie mnie zadowala. Nie szukam, nie cuduję.

Taki oto system.

Życzę miłego wieczoru i pozdrawiam muzycznie.
Krzysztof.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisze krótko, bo cóż tu po takiej prezentacji więcej pisać.
Dziękuję Ci w imieniu forumowiczów za tak obszerny i ciekawy wpis.
Można by go podawać jako przykład w tym wątku.
Bardzo szczegółowo i sensownie opisałeś co, jak i dlaczego. Jestem pod wrażeniem.

Kolumny świetne, ale rzeczywiście trudne do prawidłowego napędzenia. Jeśli jest moc i wydajność prądowa, to często nie ma odpowiedniej barwy, klasy dźwięku.
Ja też lubię kolumny Dynaudio. Złe opinie o nich, jeśli powstają, to ze względu na próby napędzenia ich nieodpowiednimi wzmacniaczami.
Gratuluję wyboru i życzę wielu pięknych muzycznych wrażeń.
Jeśli brzmienie Ci odpowiada, to nie ma co kombinować. Najprawdopodobniej słyszalnie lepsze będzie kosztowało dużo większe pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arko55, bój Ty się kogo icon_mrgreen.gif Jeszcze nie kupiłeś Blu Tack'a?

Zestaw bardzo ładny. Tylko nie obawiaj się wysunąć kolumn jeszcze bardziej do przodu. Kolumny musza się "widzieć".
A Dynki jak może wiesz lubią też pooddychać icon_biggrin.gif

Oczywiście pisz o zmianach, wklejaj zdjęcia. Chętnie tu popatrzymy, poczytamy.

Ja chyba też powinienem uaktualnić zdjęcia i opis swojego systemu, bo dużo się zmieniło, począwszy od pomieszczenia.
Ale nauczony wcześniejszymi doświadczeniami trochę się obawiam. Ponieważ poprzednim razem miałem niezłe przejścia po zamieszczeniu takiego wpisu wraz ze zdjęciami. Pewnie wiesz/wiecie.
Zastanowię się, ale raczej nie, bo .... jakby ktoś był zainteresowany, to wolę to opisać na PW. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@f1angel
byłem dziś na mieście szukałem tej masy w sklepie "artykuły szkolne" nie było więc zamówiłem najprościej z allegro
do tego standy mają na rogach otarcia mam nadzieje że czarny flamaster zamaluje takie miejsca by nie było tak widoczne
@Revo
w kwestii czy wysteruje sądzę że daje sobie radę ale tak naprawdę gdy bym miał do porównania wyraźnie lepszy wzmacniacz bym wiedział jak jest rzeczywiście, dźwięk jest szybki gdzie trzeba, fajnie odseparowane instrumenty, bardzo dobra głębia nw czy to kwestia wzmacniacza bo tak samo Dali mogły się tym poszczycić podobną głębią
pozdrawiam

zobaczyłem jeszcze jedną ciekawą fotkę kolumny tak pasują do koloru ścian aż same zanikają icon_mrgreen.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, jesteś zadowolony? Wzmacniacz naprawdę ładnie wygląda. Solidnie i przyjemnie. Ale wiadomo, nie o to chodzi.
Napisz jak on gra w porównaniu do Strussa? To na razie koniec poszukiwań (na dłużej), czy jeszcze jesteś w fazie przejściowej? icon_biggrin.gif
Będziesz wymieniał lampy na jakieś inne? Czy te są dostatecznie dobre? Choć ci, którzy robią wzmacniacze lampowe rzadko wkładają najlepsze, najdroższe lampy.
A tak z ciekawości, ile watów zdolny jest oddać ten wzmacniacz?

Zapytam przy okazji o Heliona. Różne opinie o nim słyszałem. Sam nie miałem, więc nie wiem. Podobno ładnie oczyszcza "przestrzeń", ale trochę dusi dynamikę w stosunku do podłączenia bezpośrednio z gniazdka. Prawda to? Jakie są Twoje spostrzeżenia w tym względzie?
Są opinie, ze lepiej wypadają kondycjonery bez transformatorów separujących, czyli w sumie filtry. Ja dlatego kupiłem Shuniata Research Hydra model 2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz ma 2x18W w klasie A. Z Pioneerami CS-63DX o skuteczności 99dB, gra bardzo dobrze. Dalej jak na godzinę 11 potencjometru nie ruszam. A w porównaniu ze Strussem, jest bardziej muzykalny. Wokale, gitary brzmią jeszcze przyjemniej. Chociaż Strussowi nie można niczego zarzucić, bo to świetny wzmacniacz. I ma do tego bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy i pre gramofonowe. Czego Feliks nie ma. Co do lamp, to pewnie będę próbował. A czy to koniec zabawy? Nie wiem. Zawsze na takie pytanie odpowiadam przysłowiem o żabie, co to się błota zarzekała.
Helion zastąpił mi listwę Tomanka. Sprawuje się dobrze, chociaż mogą być słyszalne trafa. Teraz nie słyszę, ale na początku brumiły. Zrobiłem uziemienie w gniazdku, bo miałem zerowanie. I odłączyłem dwa trafa w Helionie ,bo były na 120V. A nie mam nic na takie napięcie. No i już jest ok. Oczyszcza prąd i to słychać. Przestrzeń jest w muzyce przez to lepsza. Nic nie zamula, bo do gniazda z trafem podłączony jest odtwarzacz Philips CD960. A wzmacniacz jest na gnieździe z filtrami. Ten Helion to kawał dobrego sprzętu za niewielkie pieniądze. Dzisiaj taki kosztowałby pewnie kilka, jak nie kilkanaście tysięcy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melepeta, która to jest wersja Heliona?
Przed ok. 10 laty miałem na niego ochotę, ale niejednoznaczne opinie zniechęciły mnie. Kondycjoner wykonał mi kolega z AS.
Widzę, ze nadal produkowane są Heliony.
Lampa oczywiście wygląda pięknie. icon_smile.gif Od dawna interesowałem się produktami Feliks Audio, ale poszedłem w innym kierunku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...