Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

I ja również potwierdzam że dobrze zaprojektowana kolumna może mieć ciekawy kształt i przy tym może mieć dobre właściwości dźwiękowe. Często właśnie dzięki odpowiedniemu kształtowi. Wprawdzie robi się czasem kolumny które tylko wyglądają lub takie które wyglądają beznadziejnie lecz grają dobrze. Te dwie funkcje nie muszą być skorelowane.Często jednak ktoś kto szuka kolumn chce aby wyglądały jak inne kolumny i to że ktoś ma kolumny nietypowe, przeszkadza mu. Od taka przywara naszego narodu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kiedyś w innym pokoju, gdzie kolumny stały dość blisko okna miałem właśnie zasłony z grubego weluru aż do samej podłogi. Kotary nawet zasłonięte były mocno pofałdowane. Mimo fatalnego pod względem akustycznym pokoju, tym i innymi sposobami udało mi się w znacznym stopniu okiełznać akustykę.
Wówczas działałem bardziej tylko na wyczucie. Jak było czegoś za mało, dodawałem. A jak za dużo, przesadziłem (na przykład dałem za zasłony w rogach zrolowane kołdry, śpiwory, worki z ciuchami i "zjadło" mi to sporo niskich tonów, których i tak było za mało), to znów ujmowałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Siemanko wszystkim, jest to  mój pierwszy post i pewnie nie ostatni ;)


Głośniki    Technics SB - 3130A
Wzmacniacz    Sony TA - 2650
Radyjko      Sony ST-2950F

Na dzień dzisiejszy to wygląda tak troche improwizoryczne ustawienie kolumn wiem ale wszystko sie zmieni mam nadzieje jeszcze w tym roku mebelki dojdzie gramofonik SIDIK jakis fajny no i kaseciak z zestawu sony to napewno i moze szpula hehe. Z głosników jestem bardzo zadowolony rok produkcji do konca mi nie znany ale ok 30 lat i sa w bardzo dobrym stanie. Wzmacniacz mistrzostwo świata i okolic już chyba zostatnie ze mna do końca, radyjko tez kozakgra czysto wyszukuje mase stacji i wgl bardzo ładnie wyglada, wersja w ciemnym drewnie wszystko oryginał. Pozdrawiam serdecznie, do usłyszenia ;)
 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

6.jpg

5.jpg

4.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głosniki były produkowane 1982 do 1986 i jestem bardzo z nich zadowolony, jaką kolwiek bym muzyke właczył a najlepiej sie czują przy odtwarzaniu starszych kawałków. Wzmacniacz pierwsza klasa gra troche inaczej niż mój poprzednik Marantz PM 7000 gra cieplej barwniej bass mocny przyjemny. Musze odtwarzacz jakiś dobry dorwać, chce soniacza jakiegos 20sto letniego najbidniej, sprawdzalem ostatnio Marantza CD-63 grało to bardzo dobrze ale bardziej pasował by Sony ES jakiegos jeszcze nie mam wybranego modelu.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2016 o 20:00, audiowit napisał:

Witam.

Przyszedł do mnie długo wyczekiwany gość, a w zasadzie już domownik. Kolumny 2 drożne, br. Przetworniki to arystokracja Scan Speak iIluminator. Wykonanie Robert.
Skrzynka z hdf. 4cm ścianka przednia, 2,5cm boczne. Oczywiście fornir naturalny lakierowany na wysoki połysk. Wrażenie takie, że drewno jest zatopione w szkle. Zwrotnica z bardzo dobrych komponentów, okablowanie wewnętrzne Qed original. Terminale....beznadziejne, przy najbliższej okazji do wymiany icon_smile.gif. Kolumna przystosowana do bi-ampingu.

Kilka zdjęć. Nie omieszkałem zrobić sesji bo są piękne icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

No cudo.

Jakby nie były lakierowane... to byłoby lepiej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na pw.

Warte każdej złotówki. Teraz dojechały do mnie Thiel 1.5. Mimo, że to doskonałe kolumny żadkie na rynku wtórnym, zdobywające najwyższe noty to i tak ustępują w pewnych aspektach iluminatusom.

Po ich przesłuchaniu u kolegi nie mogłem się oprzeć....;)

20170420_135242.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jak należy. Marki Vandersteen i Thiel to marki bezpośrednio ze sobą konkurujące na rynku Usa. Kiedyś szły podobną drogą tzn dbały o spójność opóźnień czasowych w przesyłaniu dżwięku. Stąd w jednej i drugiej firmie charakterystyczne pochylenie kolumn.

W thiel skrót cs oznacza coherent source czyli koherentne źródło. Thiel unika też połączeń biwiring unikając przesunieć faz. No i urzywa zwrotnicy pierwszego rzędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_3533-2-2.thumb.jpg.c4524938cb99006072d5213365e4cebe.jpgJeśli ktoś uważa, że Iluminatusy rozbudzają wyobrażnię to co powiecie na to.....

Evo, właśnie powstał flagowiec Yb

IMG_3533-2-2-1.jpg

IMG_3566-2.jpg

IMG_3592-2.jpg

Gora szpilka iluminator ss, średni 12 iluminator ss, i 2x18 revelator.

Wykończenie skora, stal polerowana i drewno! Orzech. Skora włoska, przeszywana i tłoczona

IMG_3554-2.jpg

IMG_3561-2.jpg

IMG_3581-2.jpg

IMG_3583-2.jpg

Może ida mi się wpaść ze swoimi elektrowniami na oficjalne chrzciny Evo.

IMG_3585-2.jpg

IMG_3589-2.jpg

I co Wy na to? Wyglądać chyba wygląda. Jeszcze pytanie jak gra? Z nieoficjalnych, tajnych źródeł dowiedziałem się, że gra ;)

Cieszcie oczy. Cieszyc uszy...życzę Wam z całego serca.

Zdjęcia zamieściłem za zgodą ich autora czyli Binganta.

IMG_3533-2-2.thumb.jpg.c4524938cb99006072d5213365e4cebe.jpg

IMG_3535-2.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dziś akurat na FB ich odladalem;). Ale powiem ci audiowit że mimo takiego wykonania, takich elementów składowych to YB ma naprawdę rewelacyjne ceny. Mnie urzekły najmniejsze z ich głównej serii i dla mnie są poprostu miodzio(nawet tapetę w tel mam;) kasę zbieram także kiedyś sobie sprawie takie cacuszka. Ciekawe jak w porównaniu wypadły by te kolumny z ich kolejnym dziełem na nowych głośnikach SB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa wiem Dyvine Acoustic. Ale to nie ta klasa......zupełnie nie ta. Wykonanie plastik i dzwiek przyzwoity ale tylko przyzwoity. Ale muszę przyznać, że Dyvine to zacna manufaktura.

Fafniak, w tym samym momencie pisaliśmy :). Nieno co Ty to inna półka.

Sanving, tak ceny ich są przystępne tylko, że w tym przypadku policz sobie przetworniki. Nie wiem czy się orientujesz ile ss kosztuje bo ja wiem dokładnie co do centa ile każdy z nich. Do tego skóra, drewno, zwrotnica, terminale no i....artystyczna robita Roberta. To nie będą tanie kolumny ale napewno tańsze niż pewne podobne zaczynajace się na SF ale już bez ducha mistrza.

 

Zresztą sluchajcie, mam nadzieje uda mi się wyrwać na odsłuchy to zdam relację.

Sanving, malo brakowało bym się stał posiadaczem tychmałych Excelsiorów. Pierwszy egz stał u Binganta jak wybierałem dla siebie paczki i Robert mnie na nie namawiał. Ale tam była 15 rewelatora, a ja chciałem 18 iluminatora.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...