Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Audiowit no jasne, że będą droższe od niższej serii, że tak powiem logiczne- więcej materiałów, większa ilość głośników wiadomo, że spowoduje wzrost ceny, ale podejrzewam, że i tak w porównaniu z cenami innych firm(gigantów) bedzie o wiele bardziej atrakcyjna. No i do tego mało kto będzie posiadał takie kolumny, a to tez zawsze na plus(pomijam aspekt brzmienia bo to jasne że trzeba odsłuchać przed zakupem;D).  http://yb-audio.pl/realizacje/nefre-2/ ehhhhhhhhhhhh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku to trzeba odsluchać tylko, który model bo jak zna się ss lub sb to się nie wtopi.

No tak, cena pewnie będzie przystępna tylko, też trzeba gdzie mieć je wstawić. Ja mam gdzie ale niestety fatalnie akustycznie. Cholercia, muszę chyba garaż sobie przerobić na pomieszczenie odsłuchowe....;)

Fafniak, jestem pewien. To też zupełnie inna konstrukcja. Proximy grają głównie średnicą i są dla specyficznego klienta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem opisać co się zmieniło w dźwięku po wymianie starej szafki dla malutkiej zgrabnej komody

Poprawa jest zauważalna- więcej spokoju w muzyce (mniejszy chaos), lepsza precyzja, czasem scena jest nieco szersza i głębsza, większe źródła pozorne, czasem słychać lepsze nasycenia środka pasma.

Na koniec dodam fotkę po tych zmianach w pokoju :)

 

 

audio.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem osoby nie zdają sobie sprawy z tego ile może zmienić dążenie do wzorcowej akustyki pomieszczenia. Gdybym miał teoretyzować przy obydwu ustawieniach to to o czym piszesz na pewno znalazło by się w moim opisie. Różnica powinna być słyszalna w wielu aspektach. Ale widzę, że może być jeszcze lepiej, może warto pomyśleć o ustrojach akustycznych ? Troszkę goło, co może też pozytywnie wpłynąć na niskie pasma, ale istnieje duże prawdopodobieństwo wydłużonego pogłosu tych rejestrów w stosunku do reszty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

System rozwojowy;). Doszły właśnie podstawki pod kolumny, zworki wymienione teraz oczekiwanie na kolce. Co najistotniejsze jak dotąd każdy z elementów w tak niedrogim systemie wnosi coś od siebie do brzmienia. Święte słowa Panowie, że dobrze dobrane elementy nawet w tanich systemach potrafią ukazać zmiany po wymianie zworek czy "odizolowaniu" kolumn od podłogi. Sorki za skarpetki w tle;) świerzo wyjęte z bassreflexu;)

IMG_20170515_134244.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasny to są standardowe podstawki 3cm 25-35 cm. Można wyższe kupić ale u mnie za wysoko by już było. Dałem bezpośrednio na podłogę, zamówię jeszcze kolce do kolumn bo o dziwo na gumach kolumny dostały więcej basu, myślałem że będzie odwrótnie.

IMG_20170517_152642.jpg

IMG_20170517_152633.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam plan na 25x35 o grubości 3 cm. Myślałem nad 5 cm, ale to klocek duży raczej. Te trzycentymetrowe wyliczam na ok. 7 kg jedna. Zamawiam z mufami pod kolce, ale w sumie nie mam pomysłu jak to skonfigurować. Kolce pod granitem i kolumna też na kolcach?

A co to za gumy właśnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co chłopaki tu radzili najlepiej żeby granit leżał bezpośrednio na panelu(podłożu), a na nim kolumny na kolcach choć to zależy od kolumn, akustyki itd. najlepiej jak sam sprawdzisz. Ustawienie podstaw na kolcach i potem kolumn na kolcach może spowodować zanik basu. 

Gumy były odrazu z kolumnami jak kupiłem, są bardzo twarde i dość grube, ale kolce też na dniach zamówię zobaczę jaka różnica będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twarda guma służy do odprzęgania sprzętu od wibracji z podłoża. Sporo zależy od samego podłoża. Jeśli kolumny są położone na czymś elastycznym , zwykle basu jest więcej przy gorszej separacji źródeł pozornych. Dźwięki wtedy się bardziej zlewają. Im jest sztywniej tym basu jest mniej. Staje się on wtedy bardziej precyzyjny. Dlatego do odprzęgnięcia kolumn gumy należałoby położyć pod ciężką płytą. Dla zwiększenia ilości basu, takie położenie pod kolumnami na płycie jest wskazane. Dobrze jest jeśli kolce mogą się w coś wbić. Z zasady kolce pod kolumnami stosuje się na wykładzinie dywanowej. Przy takiej płycie pod kolumną było by dobrze aby sterczały z niej w górę i na ich ostrzach stanęła kolumna. Do zaniku basu zwykle prowadzi sytuacja gdy położymy kilka warstw które się mogą po sobie przesuwać, czyli np. kolumna stojąca na kolcach na metalowych podkładkach na gładkiej płycie granitowej. To częsta sytuacja i zwykle nie najlepsza. Sytuację może ratować przyklejenie podkładek pod kolce do tego na czym są położone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel czytałem u nas na forum że najlepiej żeby granit był na podłodze, a na niego stawiać kolumny na kolcach nie pamiętam teraz dokładnie kto pisał z resztą mniejsza z tym. Ważne by popróbować bo może komuś odpowiadać postawić kolce na kolcach i jeszcze podkładki gumowe i filcowe pod wszystko;) bo wtedy będzie idealny bas. Próby i jeszcze raz próby. 

Angel chodziło mi że po wstawieniu kolumn na granit bas się pogłębił co mnie zdziwiło. To że guma jest miękka to ja wiem i że wpływa na pogłębienie basu to dla mnie logiczne. Zaznaczyłem w poście wyżej że może granit spotęgował poprostu gumowe brzmienie. Zobaczę jak na kolcach będzie. Angel co do chrome to jak będziesz czasowy daj info na priv ja 4 razy w tygodniu w CK jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najlepiej wypróbuj sam. Co do granitu na podłodze to jakoś nie bardzo do mnie przemawia. Choćby dlatego, że podłoga rzadko bywa idealnie równa. Dlatego trzeba dać coś pod spód. No, chyba że podstawy takie kładziemy na dywanie albo wykładzinie. 

Kolce na granicie i pod granitem, mogą Ci za bardzo wyszczuplić i utwardzić dźwięku. 

Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny i każdy z nas chce od dźwięku trochę czegoś innego.

Przepraszam jeśli Cię uraziłem moim poprzednim wpisem. Jak teraz przeczytałem, to tak wygląda. Ale bardziej się dziwiłem, nie śmiałem absolutnie. Ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel mamy na tyle lat, że się już chyba nie obrażamy(szczególnie jak nie ma o co;) ewentualnie możemy się wkurzyć na coś jak to faceci, ale ja nie widzę powodu. Wszystko gra ja też niezbyt precyzyjnie nieraz piszę dlatego uważam, że pióro groźniejsze od słowa;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio z przypadku, pożyczyłem od kolegi gramofon Fonica z wkładką Unitry. Jest to mój pierwszy gramofon w zestawie, nigdy wcześniej nie podpinałem takiego źródła. Zapuściłem załączoną przez kolegę płytę i nie mogę się pozbierać. Instrumenty dostały niespotykanej dotąd dźwięczność, brzmią jak nigdy. Jest to skok milowy. JapanCd ze źródła Sansui X711 na budżetowych kablach Profigold, nie ma nawet startu do tego brzmienia. Od razu zamówiłem kilka płyt winylowych by sprawdzić to na innych wydaniach.

Właśnie stałem przed wyborem kabli IC żeby podciągnąć jakość z Cd, a teraz mam nadzieję że uratują mi granie z tego źródła, bo jak nie to sprzedam odtwarzacz w cholerę.

Paradoksem jest to że namieszał gramofon za 130 zł, a by ratować brzmienie Cd trzeba wydać kilkakrotnie więcej na przyzwoite kable. Fonika gra na fabrycznych drutach, aż się boję co może się stać jak by w niej zmienić IC, a co jakby kupić inną wkładkę, lub inny gramofon?

Dawno nie słyszałem takiego skoku w jakości.

Chyba zostawię tego gramiaka u siebie, skoro już stoi.

P1080675.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie dorwac wkoncu kaseciaka do zestawu od pół roku szukałem az wychaczylem wkoncu na ebayu. Podlaczam go wszystko ladnie świeci wciskam play silnik chodzi kaseta sie nie kreci. Odkrecam obudowe pasek wisi w calosci zalozylem poczyscilem troche poobczajalem wszystko w oryginale na miejscu i gra gitara ;D 

18596910_1237021403077079_608435907_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pboczek, tak to już jest, że nawet niedrogi a w miarę dobry gramofon potrafi zagrać dużo lepiej niż sporo droższy odtwarzacz CD.
Jeśli zostawisz sobie tego gramiaka, to wymień okablowanie, w tym biegnące do wkładki, oraz wkładkę. Ale lepiej składaj na porządny, co nie znaczy drogi gramofon. Myślę, że @Belfer54potrafi Ci coś takiego doradzić. Ja bym tak zrobił. Przedwzmacniacza gramofonowego używasz takiego wbudowanego do wzmacniacza? Jeśli tak, to kolejnym krokiem ku poprawie jakości dźwięku będzie zakupienie nawet niedrogiego a solidnego osobnego przedwzmacniacza.

@zurawix, piękny zestaw. Lubię takie widoki. I na pewno nie tylko ja. Gratulacje. Przy okazji przypomnij z jakimi kolumnami gra ta elektronika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miles, brawo! Gratulacje!. Już myślałem, ze moje wypociny o wspaniałości Vandersteenow nie trafiły do nikogo. Co komuś mówię, ze to wspaniałe kolumny, to odnoszę wrażenie, ze mi nie wierzy. Bo jak pończocha bez audiofilskiego wyglądu może grać.

Super. Będziesz z nich hiper zadowolony. Tylko od razu mowię, że w przeciwieństwie do 1ci potrzebują już wydajnego wzmacniacza. Czekam na opinie. Ubiegłeś mnie bo ja kiedyś też sobie takie sprawię ;).

Tylko nie każ nam czekać 2 dni na relacje. Podłącz i pisz. Zagrają od razu. Odstaw je tylko nawet na próbę w 1/3 długości pokoju, usiądz w 2/3. Kolumny pochyl jakieś 5 stopni. Dogięcie musisz dopasować dmiejscu. 

To się popisałeś. Dla mnie to wydażenie tego roku. Miles i Wandzie!

 P.S. Samochód też masz najlepszej marki;)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...