Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

RoRo,

kombinowałem, poczytałem tu i tam...

Cisnąłem przycisk długo, krótko i nic.

Wygląda na to, że nic nie poradzę na ten niedopracowany sznyt w pilocie.

Na jednym z portali zakupowych użytkownik CXC również napisał o tej niedogodności.

Na oficjalnej stronie CA w instrukcji CXC w kwestii cofania widnieje info "Przechodzenie do tyłu – Naciśnij, aby przejść do poprzedniej ścieżki na płycie CD."

...do poprzedniej ścieżki, a nie do początku aktualnie słuchanego utworu...:|

Pozostaje mi cisnąć razy 2 czyli do tyłu i za chwilę do przodu by wrócić do początku aktualnie słuchanej dźwiękowej ścieżki.

Szczęście, że kloc dźwiękowo jak najbardziej się broni i mi pasujeB|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Popełniłem nowy nabytek, a inspiracją stały się 2 poniższe winyle:

59ec616402522_pyty.jpg.a023c13b251cd3918d1b1d1f95a67eb2.jpg

Ten duet pamiętam jeszcze z gówniarskich czasów z lat 80 kiedy wychowywał mnie muzycznie 1. program polskiego radia.

Przypadkowo natknąłem się na nie na jedym z portali aukcyjnych i zakupiłem za śmieszną cenę 4,5 zł.

No tak... Mam płyty, nie mam gramofonu...

Trochę poczytałem w czeluściach internetu, miałem również okazję posłuchać i cieszę się zakupem:

59ec62775b620_oglny.thumb.jpg.16df020ecac7ec33605651289d134800.jpg

Audio Technica AT-LP 120-USB.

Póki co sprzęt bardzo przyjemny i funkcjonalny. Świetną rzeczą było kalibrowanie ramienia i ustawianie nacisku igły. Instrukcja jest deko zagmatfana tak więc pozostał mi kanał YT i tam znalazłem odpowiedni filmik.

Dźwiękowo klocek gra dobrze; nawet lepiej niż się spodziewałem. Gęba radosna; "Marek i Wacek" wrócili mnie w kapsule czasu w dziecięcą beztroskę:D

latarka.jpg.42794ceeb1d6ef6ee4ce0ff3e182d45d.jpg

59ec6421b67cb_rami.JPG.23f1e8cbbc746e2d908fe0266307c0ed.JPG

stroboskop.thumb.jpg.bed380222456cc85fe9b02b221ebf559.jpg

... tylko niektóre ceny krążków paraliżująB|

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędrak,
u mnie również gramofon pojawił się po to, by słuchać winyli Marka i Wacka :-) Tylko że ładnych "parę" lat wcześniej.
Fajnie, ze sobie kupiłeś taki sprzęt. Polskich płyt było wydanych około dziesięciu (na winylu, bo na CD mniej...).

A wracając do Twojego problemu z obsługą poprzedniego/następnego utworu z pilota i obsługi CD - to czy masz na pilocie klawiaturę numeryczną? Wtedy chyba wystarczy wcisnąć numer utworu który słuchasz i odtwarzasz go od początku, a nie musisz kombinować z przyciskaniem kilka razy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro,

dałes mi asumpt do kolejnych poszukiwań winyli "Marka i Wacka"B|

W kwestii obsługi CD z pilota... Poszedłem za Twoją radą. Jak widać na poniższym numeryczne klawisze znajdują się jedynie w środkowej sekcji odpowiadajacej za streamer CXN:

pilot.jpg.940abe110023fb4d8df1fcbde0d2ecec.jpg

Bez wiary w powodzenie, podczas odtwarzania Płyty CD cisnąłem przyciski. Bez skutku. 

W sumie luz. Nie jest to dla mnie jakoś mocno uciążliwe. Kwestia przyzwyczajenia:D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pędrak napisał:

Bez wiary w powodzenie, podczas odtwarzania Płyty CD cisnąłem przyciski. Bez skutku. 

W sumie luz. Nie jest to dla mnie jakoś mocno uciążliwe. Kwestia przyzwyczajenia:D

No to faktycznie trzeba sobie odpuścić i polubić to, co jest (albo zainwestować w uniwersalny jak będziesz miał coś ze sprzętu bez pilota). Ważne, że pilot działa a ten problem można przeżyć  :-)

A polskie wydania M&W są po prostu tanie...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nowy, potężniejszy przekaz od ponad miesiąca.

Ryj permanentnie uśmieniony; tym bardziej, że "Polki" będą kupione za dużo mniejszą sumę niż rynkowa:1_grinning:

Jestem pod wrażeniem... Moc, stereofonia, niesamowicie stabilne brzdąkanie no i ten bas...

Ma "gumową" fakturę; że się tak wyrażę. Określenie w dobrym tego słowa znaczeniu.

Moje amatorskie ucho jest już teraz dźwiękowo usatysfakcjonowane.

Pełne, soczyste, ale też, kiedy trzeba, bardzo subtelne granie.

Skończyło się gmeranie "directem"B|

Polki.thumb.JPG.05bd1c122df6f0da424edcec088ab9c2.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Marcinzp,

także się nad tym zastanawiałem, ale miałem kilka tygodni by moje wątpliwości się rozwiały.

Myślę iż zależy to od głośności, którą każdy z nas uznaje za optymalną.

Ja preferuję umiarkowany w stronę cichszego (pojęcie względneB|) przekaz choć czasem zdarza mi się mocniej pograć.

Po 2 miesiącach brzdąkania na Polkach stwierdzam, że właśnie tego szukałem. Dźwięk jest odpowiednio dociążony, pokój wypełniony muzyką tak jak trzeba.

W pylonkach po jakimś czasie własnie tego muzycznego ciężaru zaczęło mi brakować lecz z tego zdałem sobie sprawę dopiero po kilku miesiącach użytkowania.

Trafiła się konkretna okazja na RTi A5 z której skorzystałem. 

Zdarzyły mi się również 2 dni 10 godzinnego odsłuchu non stop. Wręcz na siłę szukałem jakiegoś „ale” po to, by wyzbyć się jakichkolwiek wątpliwości apropos zakupu. Nic nie znalazłem, do niczego nie mogę się przyczepić. Mój amatorski słuch kipi fonetyczną radością.

Teraz gram z poczuciem muzycznego spełnienia.

Poza tym ich wygląd...:9_innocent:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Dziś zmieniłem w pokoju dywan...

Piszę o tym gdyż kapitalnie zyskała na tym akustyka w pokoju.

Jestem maks pozytywnie zaskoczony bo w sumie w ogóle o tym nie myślałem, a zmiana była podyktowana chęcią na coś innego jak również jego wiekiem. Był porządnie wysłużony.

Ten obecny jest większy, bardziej puchaty ze względu na nowość i wypełnia niemalże całą podłogę. Jest go również więcej za kolumnami i stolikiem ze sprzętem.

Tenże został odsunięty w stronę lewej kolumny raptem o kilka centymetrów.

Dźwięk stał się wyjątkowo transparentny, bas iście wzorowo trzymany jest "za pysk"...

Ogólna konkluzja - nie myślałem, że odsłuch może w moim przypadku stać się jeszcze większą przyjemnością. To stało się faktem.

Wielkie WOW:1_grinning:

1.thumb.jpg.3e9bbe4657f8a8f98ef88a7946978386.jpg

 

 

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzieki,to HENRI PHONOS,niestety jako ozoba....:10_wink:

Serwus Piotrek,

Zwezilem rozstaw kolum jak mi doradzales,ofekt byl jednak niekorzystny.Moj salon jak wspominalem ma 40m.Pozycja odsluchu do kolumn wynosi 4 m , rozstaw kolumn 2.70 wiec jak zweze rozstaw kolumn strace zupelnie trojkat stereo.Dzwiek jest zupelnie przyklejony do kolum,absolutnie sie od nich nie odrywa i nie tworzy sceny.Moj jedyny ratunek to jeszcze bardziej rozstawic kolumny.Zastanawim sie jak to zrobic,chyba rozwale okno :1_grinning:

Pozdrawiam Adam

Przyklad:

stereodreieck1.gif

stereodreiecksweetspot.gif

Edytowano przez barbarosa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

@barbarosa cztero metrowe oddalenie słuchacza od kolumn na pewno determinuje ich określony rozstaw. Skoro obecnie są optymalnie ustawione na szerokość, możesz zastosować grubszą zasłonę by zasłonić szybę, ew. próbować je nieco przybliżyć do sofy. Na końcu skręcać.

Powyższe rysunki obrazują zasadę trójkąta równobocznego, która nie jest dogmatem. Podobnie skręcenie (60 stopni). Producenci kolumn mają swoje ustawienia, ale pomieszczenie odsłuchowe często narzuca nam pewne rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

P1050003.thumb.JPG.8d9f0eace14d2fa3c576ab5b8461136e.JPGPrzyszedł czas na nowy... deck kasetowy:D

Dotychczasowy Technics zaniemógł w kwestii domykania się kieszeni, a ponadto dźwiękowo... No cóż, niezbyt wysokie loty.

Gram od kilku dni na Pioneerze CT-777. 

Do kaset mam cholerny sentyment; jest ich coś koło dwustu w moich zbiorach.

Pionek znacznie lepszy dźwiękowo, ryj uśmienionyB|

 

 

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...