Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

5 godzin temu, tomek4446 napisał:

Ale również istotną.

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie przejście na lampy, choćby dla takiego efektu wizualnego.

Zawsze można sobie poinstalować żarówki dla efektu wizualnego. Aby same lampy elektronowe się żarzyły, wystarczy podłączyć ich elementy grzejne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MobyDick napisał:

Zawsze można sobie poinstalować żarówki dla efektu wizualnego. Aby same lampy elektronowe się żarzyły, wystarczy podłączyć ich elementy grzejne.

Bardzo zabawne :) 

A poważniej , to miałem okazje tylko parę razy oprócz AVS słuchać sprzętu na lampach i to cholera takiego na którego mnie nie stać , więc mam małe pojęcie w tym temacie. Co prawda miałem Vincenta SA-31 + SP 331 ale to hybryda i się nie liczy :) Zawsze jednak pociąga nieznane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam naprawde dobre tranzystory ale z lamp już się nie wyleczę. Najlepsze jest to, ze wkladam jako driver Tungsola czarna, gladka anoda i mam wzmacniacz o brzmieniu x, zmieniam na general electric i mam amp y, a jak wrzucę sylvanię jest już z. Nieograniczone mozliwosci w połaczeniu np z wymianą okablowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiowit napisał:

Najlepsze jest to, ze wkladam jako driver Tungsola czarna, gladka anoda i mam wzmacniacz o brzmieniu x, zmieniam na general electric i mam amp y, a jak wrzucę sylvanię jest już z.

Mówiłem już , że w kwestii lamp jestem kompletnym laikiem, i równie dobrze możesz pisać po mongolsku :) Ale za jakiś czas czemu nie ?

A jak jesteśmy w tym temacie , kable już przerabiałem / mam pełną szafkę/ i porzuciłem jakieś parę lat temu tą zabawę na rzecz zmiany kolumn czy wzmacniaczy to przynosiło dopiero realną zmianę dźwięku. Co do lamp to od czego proponowałbyś zacząć przygodę / kolumny jakimi dysponuję to Dali Grand ,więc trochę prądożerne) ?

Przedział cenowy 6-8k. I jak wyglądają ceny lamp o których piszesz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, audiowit napisał:

Mam naprawde dobre tranzystory ale z lamp już się nie wyleczę. Najlepsze jest to, ze wkladam jako driver Tungsola czarna, gladka anoda i mam wzmacniacz o brzmieniu x, zmieniam na general electric i mam amp y, a jak wrzucę sylvanię jest już z. Nieograniczone mozliwosci w połaczeniu np z wymianą okablowania.

W przyszłym roku też tak się "pobawię" :D 

jak swego odbiorę to też się tu pochwalę :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Yb illuminatus. To model na zamowienie. Nie ma go w podstawowej ofercie. Powstalo kilka egz. Moj jest ostatnim z nich i najbardziej dopracowanym. Chodzi o umieszczenie otworu br.

Pomieszczenie 14m2. Wstępnie zaadoptowane akustycznie. Bedzie jeszcze kilka poprawek w tym panele mojego pomyslu ( choć okazuje się, ze ktos juz na to wpadł ;).

Na szczegolną uwagę zasluguje amplifikacja przy ktorej powstawaniu czynnie uczestniczyłem. Niedlugo bedę mógł powiedziec o niej więcej nie chcę uprzedzać faktów.

Okablowanie prawie w całosci to polskie manufaktury z klasą dźwięku porownywaną z kablami za grubą kasę z wybitnym dźwiękiem+ doskonałe kable z wczesnych lat 90tych.

Moj system główny caly czas ewoluuje. Myślę, że za miesiąc będzie skonczony. Czas na nowy. Czyli wszystko wywalamy i skladamy nowy zestaw. Moze tym razem oparty o inne źródło. Moze x-sabre, ktory uważam za bezwzglednie wybitny. Jak kazde urządzenie audio ma jakieś wady ale mysle, ze do wyciagniecia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, audiowit napisał:

To wada tych kolumn, ze bez wydajnego pieca lepiej wogóle do nich nie podchodzić.

Tu widzę pewien dysonans. Zasilasz je jak widziałem z wzmacniacza lampowego, którego impedancja wyjściowa jest względnie duża (kilka Ohmów) ze względu na transformatory. Pierwszy z brzegu tranzystor wypada pod tym względem przynajmniej o rząd wielkości lepiej. Możliwości prądowe są ściśle związane z impedancją wewn. wzmacniacza.

A kolumny rzeczywiście bardzo ładne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pytałem o sławetne problemy z dołem (wydajnością prądową) w lampiakach to dostałem info ,że tak bywa jak jest źle zaprojektowany transformator ew. jak ma za mały przekrój ;)

Wiele mitów jest powielanych gdyż większość piszących na forach posiada tańsze konstrukcje często yaqiny...

Widziałem filmik na yt koleś miał lampę 845 (coś koło 2x20W) + klipsch heressy (99dB) , 0,25-1W wystarczało by nagłośnić pokój , nie pamiętam ceny wzmaka ale chyba ~8tyś $

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audiowit napisał:

Grają gładkimi wysokimi, są bardzo rozdzielcze. Średnica w/g mnie jest lekko ocieplona. Maja szybki bas. Pod warunkiem, ze zapewnimy im odpowiednie zasilanie.

To wada tych kolumn, ze bez wydajnego pieca lepiej w ogóle do nich nie podchodzić. 

Do czego masz je podłączone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...