Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Niezupełnie :) . Szukamy głośnika w obudowie zamkniętej. Membrana bierna wprawdzie działa dość podobnie do układu br, Jednak jest fizycznie zamknięta i można to porównać do odpowiednika 12" w obudowie zamkniętej.

Tak naprawdę to szukanie subwoofera po średnicy głośnika lub układzie jego obudowy niema dużego sensu. Również kwestia podawanej mocy wzmacniacza który w nim jest bywa dość dyskusyjna. Te parametry coś tam mówią o jego potencjale, jednak nie wszystko.  PARADIGM Signature SUB 2 ma głośniki o średnicy 25 cm jednak trudno oczekiwać że inne suby z głośnikiem 30-40 cm jakie można spotkać w sprzedaży będą miały większy od niego potencjał siły dźwięku.

 

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, Kubakk napisał:

Nie znam się ,ale wg mnie subwoofery zaczynają się od 10" 25cm przetwornika ;) 

Też mam 1 kolumnę w rogu , jak jest wsunięta to mocniej podbija basik (sprawdzałem ostatnio wsadzając głowę) , ale mam możliwość wyciągania do przodu jak chcę posłuchać w lepszej jakości.

Głośnik głośnikowy nie jest równy. Gdy ma być głośno to często właśnie potrzeba większego głośnika. Często w subwooferze potencjał jednego głośnika 20cm wystarcza. Bywa ze wystarczają jeszcze mniejsze głośniki. W subwooferach wynalazcy subwooferów  Armar'a Bose bardzo często można znaleźć głośniki o średnicy 13 cm , które zapewniają wystarczająco duże poziomy głośności. Pracują one jednak w obudowach pasmowo-przepustowych. W takich warunkach wychylenia ich membran są mniejsze przy odpowiadającym poziomie głośności. Nie są to jednak głośniki do ekstremalnie głośnego grania.

W przypadku subwooferów ustawienie w rogu pokoju zwykle jest bardzo korzystne, bo nie przetwarzają krytycznych dla takiego ustawienia częstotliwości. Za to grają wtedy głośniej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MobyDick napisał:

Niezupełnie :) . Szukamy głośnika w obudowie zamkniętej. Membrana bierna wprawdzie działa dość podobnie do układu br, Jednak jest fizycznie zamknięta i można to porównać do odpowiednika 12" w obudowie zamkniętej.

No własnie, że nie można. Tak samo, jak membrana bierna nie ma nic wspólnego z obudową zamkniętą (oczywiście pod względem akustyczno-elektrycznym), bo fizycznie zamknięta oczywiście jest - palca do środka nie wsadzisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kraft napisał:

No własnie, że nie można. Tak samo, jak membrana bierna nie ma nic wspólnego z obudową zamkniętą (oczywiście pod względem akustyczno-elektrycznym), bo fizycznie zamknięta oczywiście jest - palca do środka nie wsadzisz.

Ma to pewien sens jako porównanie z głośnikiem w obudowie zamkniętej. Sam głośnik o odpowiednim liniowym skoku zapewni niższy poziom głośności niż głośnik tej samej średnicy i tym samym skoku z membraną bierna, bo obie membrany reprodukują  wyznaczony im zakres częstotliwości.

REL Q200W ma głośnik 25 cm w obudowie zamkniętej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraft ma rację, po co to wszystko skoro jest Yamaha R-N803. Dajmy wreszcie spokój z tym brzmieniem, przecież tego i tak nie ma, to tylko wytwór mózgu. Nie ma co kupować tych starych gratów i niszowych sprzętów. Koniec z tym, R-N803 rządzi! Dobrze piszę, Kraft?
Polemika wycięta, a drwiny pozostały. Ot "moderacja"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nostromo, jest powrót. Wystarczy mieć dystans i pamietać o tym, ze to muzyka jest najwazniejsza. Sprzęt to tylko kupa zlomu, ktora nam to umozliwia. No i, ze nigdy nie bedziemy mieli " najlepszego " sprzetu, bo taki nie istnieje.

Ja Ci niestety z subem nie pomogę. Nie używam. Moby jest bardziej biegly w tym jak i wielu innych tematach. Podpowiem, ze kiedys sluchalem velodyne i ten daje radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit

Dokładnie.

Nawet tutaj,na tym forum,czytałem że w przypadku high-endowego audio różnic wielkich nie ma,a są one wręcz niesłyszalne.Czy warto zatem płacić za parę kolumn 500.000zł,które nie będą brzmiały wcale lepiej niż te za 100.000?

Z opinii osób ,które miały styczność z takimi sprzętami,wynika że nie ma.Nie wiem,mi się wydaje,że oczywiście,można uprawiać pogoń za lepszym dźwiękiem,ale do pewnej granicy.W moim przypadku,jako że nie należę do zamożnych osób,ta granica skończy się na sprzęcie max. za kilkanaście tysięcy złotych.Może(może) jeszcze kiedyś sprawię sobie gramofon,lecz znowu ceny płyt winylowych mnie nieco odstraszają).

Jeżeli się mylę,poprawcie mnie,bo tak wypowiedziałem się na tematy o których w zasadzie nie mam pojęcia.

P.S. A wracając do tematu:zamówiłem stojak na płyty CD,więc szafa wyleci niedługo,a co do subwoofera,chyba wezmę tego RELa z allegro za 1500zł,sprzedawca sprzedaje wraz z kablem neutrik speakon.

Jak już wszystko będzie na miejscu,zrobię zdjęcie.

Edytowano przez nostromo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nostromo, nie sluchaj forumowych teoretykow. Oczywiscie, ze jest rożnica, tylko w sprzecie drogim, bardzo wysokiej jakosci, trzeba wiedzieć, umiec to poskladać. Kazdy błąd jest lepiej slyszalny no i jak się ma taki sprzet to trzeba zapewnić odpowiednie otoczenie poczawszy od platform skonczywszy na pokoju odsluchowym. Ludzie kupują nowe domy, urządzają modernistycznie i wstawiają tam sprzet za 800tyś zł. To recepta na porażkę.

Skladaj swoj sprzet w/g swojego gustu. W miarę rozwoju pasji zmieniaj wszystko na miarę swoich mozliwosci i upodobań. Nie daj się wciagnać w jakąś rywalizację. Stad juz bardzo blisko do flustracji. Lej na mody, trendy, teoretyków. Zaufaj swoim upodobaniom i gustowi. Błedy, ktore się zdażą( a zdazą się napewno) przyjmuj z usmiechem. To tylko hobby. Staraj się sluchac różnych systemów. Sluchajac tylko swojego nie zauwazysz niedociagnieć, bo Twoj sluch ma zdolność adaptacyjną.

Powodzenia :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, audiowit napisał:

Lej na mody, trendy, teoretyków. Zaufaj swoim upodobaniom i gustowi.

Święta racja. Mam gdzieś opinie gazetkowe typu hit , nagroda Eisa , nowość , wreszcie mamy... itp. Wchodzę do pokoju np. na AVS i słucham muzyki, i albo następuje efekt "wow" i dopiero patrze co to za sprzęt , z jakimi kolumnami gra, cena jest tą ostatnią informacją, albo po prostu wychodzę, bo jest przeciętnie i nic mnie nie zaskoczyło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, nostromo napisał:

Nawet tutaj,na tym forum,czytałem że w przypadku high-endowego audio różnic wielkich nie ma,a są one wręcz niesłyszalne.Czy warto zatem płacić za parę kolumn 500.000zł,które nie będą brzmiały wcale lepiej niż te za 100.000?

Z opinii osób ,które miały styczność z takimi sprzętami,wynika że nie ma.

A zadaniem testów jest właśnie uświadomić potencjalnym klientom, że jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nawet tutaj,na tym forum,czytałem że w przypadku high-endowego audio różnic wielkich nie ma,a są one wręcz niesłyszalne.Czy warto zatem płacić za parę kolumn 500.000zł,które nie będą brzmiały wcale lepiej niż te za 100.000?

Z opinii osób ,które miały styczność z takimi sprzętami,wynika że nie ma.Nie wiem,mi się wydaje,że oczywiście,można uprawiać pogoń za lepszym dźwiękiem,ale do pewnej granicy.

W moim przypadku,jako że nie należę do zamożnych osób,ta granica skończy się na sprzęcie max. za kilkanaście tysięcy złotych.


A czy jest różnica pomiędzy kolumnami za 50k, a za 10k?
A pomiędzy 5k, a 1k?

Coś mi się wydaje, że jesteś jednak targetem
A zadaniem testów jest właśnie uświadomić potencjalnym klientom, że jest.
Klienci na kolumny po pół bańki czytają gazetki za 12 zł? No nie wiem 788547d2d8c126910e2e1d375b69db27.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie czytają. Ale dochodzą do nich inne testy czy reklamy. Myślisz że taki bankowiec nie w temacie nagle ma do wydania na audio pół banki i już wie że szuka ....... Konkretnych firm. Lamborghini jest łatwiej bo to każdy zna w audio gorzej. Nie bój się wpisze w neta, wejdzie do salonu premium i znajdzie. Oczywiście sposób marketingu na te produkty jest zupełnie odmienny. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję,hehe.

Poszperałem po internecie,i subwoofery tej marki są chwalone ,więc się zdecydowałem.

Masz pewne,że postaram się przynajmniej opisać różnicę między tym JBL,a RELem.Szkoda tylko,że akurat obecnie zostałem bez wzmacniacza.

 

Edytowano przez nostromo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie.

Dziś podłączyłem tego RELa,lecz zamiast grać,subwoofer ciągle buczy.Dopiero kiedy skręcę wartość na zero w potencjometrze HI LEVEL,buczenie zaprzestaje. Poniżej umieszczam zdjęcie podłączenia do wzmacniacza:

Subwoofer jest podłączony do wzmacniacza  poprzez wtyczkę Neutrik Speakon

Macie jakieś pomysły,co może być tego przyczyną?

 

kable.jpg

Edytowano przez nostromo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...