Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Jestem.

Niestety,nic nie pomogło,jak buczyło ,tak buczy.

Mam nadzieję ,że to nie woofer jest niesprawny...

Fafniaku,nie,nie.

Tj. pisze MobyDick,podłączyłem do wyjścia głośnikowego.

P.S.

MobyDick,pisząc o wyjściach PRE OUT,masz na myśli podłączenie subwoofera przez RCA?

Problem rozwiązany,a tkwił we wtyczce Neutrik Speakon,po wsadzeniu wtyczki do gniazda,trzeba było ją jeszcze przekręcić w prawo,aby zatrzaski się zapięły,czego ja nie zrobiłem.

Edytowano przez nostromo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety,póki co,nie będę w stanie posłuchać,gdyż we wzmacniaczu nie działa w ogóle prawy kanał(słuchanie mono mija się z celem wg mnie).Szlag mnie już  trafia z tymi wzmacniaczami.To już drugi raz.Pierwszy wzmacniacz pochodził u mnie 1,5 roku,a ten ledwo 9 miesięcy.

Tutaj jeszcze zapytam się Was  jeszcze o wzmacniacze,które pasowałyby do moich kolumn.Polecaliście HK680,oraz Denon 1060,może jest jeszcze coś wartego uwagi z używanych w cenie ok.1000zł (najlepiej z pilotem)

Edytowano przez nostromo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2018 o 14:55, nostromo napisał:

No niestety,póki co,nie będę w stanie posłuchać,gdyż we wzmacniaczu nie działa w ogóle prawy kanał

Próbowałeś oddać do serwisu?

Dnia 17.11.2018 o 14:55, nostromo napisał:

może jest jeszcze coś wartego uwagi z używanych w cenie ok.1000zł (najlepiej z pilotem)

Subiektywnie:

https://allegro.pl/wzmacniacz-nad-3400-monitor-series-i7661535986.html     / bez pilota/

https://allegro.pl/nad-c320bee-super-wzmacniacz-idealny-stan-pilot-i7654660980.html  /z pilotem/ ale wolałbym tego wyżej

https://allegro.pl/yamaha-ax-900-natural-sound-stereo-amplifier-i7601985348.html /bez pilota/

możesz też zwrócić się do kolegi z forum Pumpurka /komis Myślenice/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Tomku,tak,wzmacniacz właśnie jest w serwisie.Mam nadzieję,że po odbiorze nie będzie już z nim żadnych przygód,przynajmniej przez jakiś czas.

Póki co mam podpięte to wszystko u siebie pod amplituner(HK AVR 347),lecz gra to jakoś zupełnie bez przysłowiowego "pazura",strasznie miałko i bez jakiegokolwiek  polotu.Dlatego z odsłuchem czekam, aż będę miał z powrotem wzmacniacz.

Dziękuję za propozycje.Ten NAD 320 ma dość małą moc przy 8 ohmach.Wiem,że to znany i polecany model,ale 50W to raczej chyba do  jakichś mniejszych kolumn.

Edytowano przez nostromo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Oto moja kolekcja- tylko vintage i tylko lampa (z tranzystorów wyleczyłem się kilka lat temu).

Kolekcja to głównie sprzęt z lat 60 - tych .

Mimo wielu swoich niedoskonałości użytkowych to gra i da się tego słuchać godzinami.

Wielu moich znajomych po wizycie u mnie  stwierdziło; to granie nie męczy, słucha się przyjemnie godzinami, piękne wykończenie i styl.

N z tych osób pozbyło się chińskiego, marketowego plastiku, wykonanego na jedno kopyto...na rzecz starszych konstrukcji.

Wiele osób dziwiło się dlaczego te 15W na kanał gra lepiej niż ich 100W na kanał ...

vintage.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elektron6 napisał:

.vintage.JPG

Robi wrażenie. Vintage ma smak dobrego starego wina. Jednak żeby Ci tak przyjemnie nie było, to skrytykuję to, że pozdejmowałeś górne osłony ze wzmacniaczy, a to ma się nijak do ówczesnego stylu. Żyłem wtedy więc pamiętam. Zauważcie, że proporcje między wymiarami obudów głośników były wg "złotych" zasad, może dlatego tak łatwo nasze oko się na nich zatrzymuje? 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wpszoniak napisał:

Robi wrażenie. Vintage ma smak dobrego starego wina. Jednak żeby Ci tak przyjemnie nie było, to skrytykuję to, że pozdejmowałeś górne osłony ze wzmacniaczy, a to ma się nijak do ówczesnego stylu. Żyłem wtedy więc pamiętam. Zauważcie, że proporcje między wymiarami obudów głośników były wg "złotych" zasad, może dlatego tak łatwo nasze oko się na nich zatrzymuje? 

Hej,

Z obudowami to tak różnie bywało:) I tak na przykład konstrukcje z US były sprzedawane b. często bez obudowy ale obudowa z reguły drewniana była dodatkową opcją za dopłatą.

Oczywiście cel zdjęcia obudów jest jasny "jak dla mnie" - czar lamp, elektroniki a że jestem elektronikiem (również mocno praktykującym, serwisującym setki sprzętów audio rocznie) to jak dla mnie taki widok jest ok. Ale fakt iż obudowy też mają swój urok.

3 godziny temu, Kubakk napisał:

Sporo sprzętu , niczym muzeum , warto byłoby opisać co tam jest ;) 

Też się przekonałem iż 2x 9W to wystarczająca moc do mieszkania , i potwierdzam ,słuchanie na lampie nie męczy.

Od lewej;

Unikaty Kolumny Grundig Raumklang-Box 20 z 1963 roku po pełnej renowacji skrzyń, przetworników, etc. Dźwięk bajka no i model pewnie jeden z nielicznych w Europie

Powyżej kolumny Philips oparte o kultowe szerokopasmówki AD12100/M8 z otworem stratnym. 96db skuteczności robi swoje:) I jest oryginalna konstrukcja Philipsa - unikat

Tuner lampowy HK F50XK, pełne stereo, piękny wygląd i ta czułość

Lampowy dekoder MPX Pioneer + amplituner SMQ-300, PP EL84, to dopiero gra

Wzmacniacz Fisher X100 w najlepszej wersji z prostownikiem lampowym 5AR4, ten klocek gra najlepiej z prezentowanych unitow

Gramofon Thorens TD318, całkiem przyzwoity napęd

Amplituner lampowy HK Award seria 3000 na lampach  PP 6V6 GTA, gra cudownie

Kolumny DIY na owalach Isophon P2031, ta konstrukcja robi wrażenie na znajomych,...

Amplituner Philips Saturn z wbudowanymi głośnikami szerokopasmowymi na ELL80 (PP 2 x EL95). Piękny dzwięk

Regulator napięcia 220V z 1967 roku:)

2 x odtwarzacz CD (Philips, Onkyo) na TDA1541 i TDA1541A, pod lampę w sam raz

Przedwzmacniacz gramofonowy, lampowy DIY zbudowany o projekt Hiraga, polecam każdemu

Szpulowiec AKAI GX630D, to taki standard

Powyżej zegarek opary o lampy NIXIE

Brakuje jeszcze decka to się coś kupi, tylko gdzie go postawić:)

N.B. Na pełne doprowadzenie tego sprzętu do 100% sprawności, poświęciłem zapewne z 100h (naprawy, czyszczenie, upgryde,...)

 

 

 

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP_20181023_12_14_41_Rich_LI.thumb.jpg.9395e8aa156e8eca4de9c17950e13693.jpg

20 godzin temu, elektron6 napisał:

Oto moja kolekcja- tylko vintage i tylko lampa (z tranzystorów wyleczyłem się kilka lat temu).

Kolekcja to głównie sprzęt z lat 60 - tych .

Mimo wielu swoich niedoskonałości użytkowych to gra i da się tego słuchać godzinami.

Wielu moich znajomych po wizycie u mnie  stwierdziło; to granie nie męczy, słucha się przyjemnie godzinami, piękne wykończenie i styl.

N z tych osób pozbyło się chińskiego, marketowego plastiku, wykonanego na jedno kopyto...na rzecz starszych konstrukcji.

Wiele osób dziwiło się dlaczego te 15W na kanał gra lepiej niż ich 100W na kanał ...

vintage.JPG

no kolego.. gratulacje jest to piękne.. ja choruję na magnetofon szpulowy, ale żona mi pierdzieli, że to nie graciarnia zero gustu... 

Na czym gram :

yamaha CD S300

Crafter - 12str. kupiony w 1998r. 

natomiast słucham :

yamaha R-N803D

Aurory 700

WP_20181207_18_57_29_Rich_LI.thumb.jpg.d52e3b682ae4aeed1bb678c83d988898.jpg

WP_20180223_17_49_31_Pro (2).jpg

Edytowano przez Gołąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elektron6 gratuluję kolekcji, gra na pewno tak dobrze jak wygląda. Bardzo lubię stare urządzenia HiFi, to zupełnie inne granie niż współczesne. One mają swoją barwę, plastyczność, czarują dźwiękiem. O piecach Fishera dobrze mówią, sam niestety nie słyszałem.

Winyli słucham na takim samym Thorensie jak Twój, ale to troszkę późniejsza epoka. Co masz podwieszone na nim, może napiszesz w temacie gdzie liczymy nasze forumowe gramofony?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...