Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

15 minut temu, nowy78 napisał:

A no właśnie. W starych Altusach, pomimo 30 cm, bas był, co tu dużo mówić kiepski.

To fakt altusy miałem słuchałem i nie pochwalam (głównie słaba górka). Ale z tamtych lat były SABY, Grudnigi, Telefunkeny, Heco i tam bas był odmiennej klasy niż w Altusach.

Zresztą jeśli dyskutujemy ogólnie o obudowach zamkniętych to nie bierzmy za punkt odniesienia kolumn Tonsila - z samego założenia to klasa niższa kolumn (słabe przetworniki, szczególnie średnica i wysokie).

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O górnych zakresach to nawet nie wspominam - krew z uszu. W basie też nie było za ciekawie. Zamiast niskiego dołu, na co mogłaby wskazywać średnica głośnika, było słabej jakości dudnienie w zakresie wyższego basu. Ta kolumna była po prostu źle skonstruowana. Z drugiej strony, nienajgorsze były (a przynajmniej w porównaniu do Altusów) Perfecty 150 - zamknięte, z kopułkowym średniotonowym. Dość jasne, jak to u Tonsila, ale już nie tak męczące. Dało się tego słuchać. Tak przynajmniej zapamiętałem. Myślę jednak, że w odniesieniu do kolumn, które mam teraz wypadłyby mimo wszystko bardzo słabo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audiowit napisał:

Swego czasu najlepsze kolumny Kefa i przez dlugi czas o nich tak mowiono.

I wg. mnie racja , mogłem je kupić dwa lata temu, i już prawie miałem, ale nie przeszły ze względu na gabaryty / miałem inne ustawienie sprzętu , teraz by wlazły/ i te dwa bałwanki z tworzywa / zamordowałbym projektanta/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu są z tworzywa. Gestego tworzywa :). JJak chcesz to za jakis czas mozemy się zgadać. Jak juz mi się znudzą. W lepszym stanie trudno znaleźć. Mają wymienione terminale glosnikowe na bardziej uniwersalne. Ja juz mam na oku inne kolumny do salonu ale duzo drozsze :).

Ty w tym czasie zbieraj kasę na jakiegos potworka do nich. Nie musi być Accu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elektron6 napisał:

Późniejsza muzyka to w zasadzie rap, hiphop, metal...a większość audiofilli podpina się słuchaniem jazzu  jako punktu odniesienia do oceny kolumn. Jazz był i w latach 60 -tych 

No wiesz, np. Marcus Miller, późny Herby Hancock, to jazz, a ich płyt z lat 80 nie posłuchasz. Cały elektrobit, poczynając już od Kraftwerk, też nie pójdzie. Podobnie pop, rock od lat 80 jest w dużej części zdominowany przez elektronikę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nieźle grają. Tylko ta waga. Komplet 90 kg. Moje są w trochę gorszym stanie zewnętrznie niż Audiowita. Terminale mają jeszcze oryginalne. Planuję je trochę z zewnątrz odświeżyć. Zamontowałem też kółka. Trochę z nimi wygodniej. Oryginalnie były gumowe twarde nóżki. Kółka też gumowe.

20180919_130634.jpg

20180318_135606.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawnie te kefy wyglądają , jak podest dla głośników komputerowych ;) 

audiowit-cie , ja wiem ,że moje focale to nie szczyt a raczej ograniczenie dla wzmacniacza , ale póki co muszą pozostać , natomiast wrzucam poniżej taki tam pomiar z 1m przy volume 55% , piosenka notorious big - ready to die , także jak widać nie ma problemu 2x9W z "głośnością" , powyżej 80dB to już nieznośny hałas nie nadający się do słuchania :P

I też wydaje mi się iż focale mają jednak 91,5dB aniżeli jak w ~10 letnim teście 87 , gdyż na odsłuchał z takimi kolumnami było sporo głośniej.

7DBC0931-D85D-49FF-8FA9-45C0970AA77B.jpeg

895EE89F-4FF6-4DCD-867B-CCC0729CFBD9.jpeg

936C7065-3091-40DE-91FA-AD21B56D52AA.jpeg

08101E0D-B756-41D8-99CC-0BED155C4860.jpeg

CDE6A776-AB15-4217-BC21-0A8244289560.jpeg

D1FE7B6E-190E-4443-9202-0CDE1BAF864D.jpeg

FE2D4590-DBEF-40C9-87B3-123F1BACEB55.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rega napisał:

Tylko ta waga. Komplet 90 kg.

Mnie to mówisz , jeszcze pamiętam jak dymałem z każdą / też 45 kg/ po schodach :) 

Te kółka to świetny patent. Kolumny i sprzęt wygląda rewelacyjnie. 

42 minuty temu, audiowit napisał:

Gra jak yamaha? Czy moze troszkę lepiej?

Trochę lepiej od lampy :) Tylko się nie obrażaj ? :) Napędzi nawet elektrowóz PesaDart :) 

Możecie coś napisać o charakterze tych kolumn ?

A tak to u mnie wygląda:

IMG_2405.JPG

IMG_2407.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 myślisz, że moja żona zgadza sie żeby na codzień stały w salonie? Zapomnij. Jak chcę posłuchać to też targam po schodach. Ciężkie jest życie amatora dobrego dźwięku.

Ja nie mam zbyt wielu doświadczeń z tymi kolumnami. Na pewno Witek może powiedzieć duuuużo więcej. Pomimo, że mam je od wiosny to mogłem ich posłuchać zaledwie przez kilka lub kilkanaście godzin. Z lampą zagrały dobrze, a nawet bardzo, biorąc pod uwagę niewielką moc mojego wzmacniacza. W tych kolumnach czuje się zapotrzebowanie na prąd. Następny w kolejności był Tandberg TR 2055. Tak, tak stary amplituner. I proszę sie nie dziwić że o tym piszę. No bo jak to - tu uważa sie, że ampli nie da rady tak jak wzmacniacz, a ja o ampli. To amplituner stereo. Nie wielokanalowy do KD. Według uznanych autorytetów w dziedzinie audio te ampliunery z serii 2000 są w stanie zagrać jakościowo na równi z obecnie produkowanymi wzmacniaczami  w przedziale cenowym 6-10 tys. Warunkiem jest odpowiedni dobór kolumn. To coś dla miłośników lampowego brzmienia z tranzystorów. No i na koniec Sansui 607 XR. Tu było już dobrze. Wydaje mi się, ze jednak, tak, jak to przewidywał audiowit, cały czas potrzeba więcej prądu. Nie mam zamiaru sie ich pozbywać, więc cały czas jestem na etapie doboru wzmacniacza. Otrzymałem pewną sugestię od audiowita i możliwe że poszukam tego wzmacniacza. Jeśli dojdzie to do skutku, to na pewno opiszę wrażenia. Przepraszam, ze nie potrafię w artystyczny sposób opisywać wrażeń, jak to potrafią niektórzy. 

PS U mnie lampa najlepiej sprawdziła sie z Coral 10SA-5A z membranami papierowymi, a Tandberg z Chario Syntar300. 

20180917_171339.jpg

20180114_180502.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kubakk napisał:

Yamaha pokazuje zużycie prądu całkowite czy idące na kolumnę ? btw subwoofer nadal robi wrażenie :D 

Z zasady takie wskaźniki działają jak woltomierze , pokazują wtedy moc dla jakiejś przyjętej impedancji. W przypadku kolumn przebiegi impedancji są dość złożone i takie wskazania można traktować bardzo orientacyjnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MobyDick napisał:

W przypadku kolumn przebiegi impedancji są dość złożone i takie wskazania można traktować bardzo orientacyjnie.

Zauważyłem , że wartości na wyświetlaczu zależą również od podłączonego źródła przy tej samej głośności. Na pierwszym miejscu jest Malina , potem : CD,gramofon, tuner a na końcu magnetofon.

29 minut temu, Rega napisał:

Jeśli dojdzie to do skutku, to na pewno opiszę wrażenia. Przepraszam, ze nie potrafię w artystyczny sposób opisywać wrażeń, jak to potrafią niektórzy. 

No to jest nas dwóch.

Widzę , że też masz trochę fajnych

zabawek :) 

30 minut temu, Rega napisał:

Następny w kolejności był Tandberg TR 2055. Tak, tak stary amplituner.

Nie słuchałem go ale wygląda jak milion dolarów , kurde znowu zazdroszczę. Jak grają stare ampli. to trochę wiem bo w sypialni stoi Sony V5 /1978/, a chwilowo w szafkach Marantz 2026B i Technics SA-5060 , i do dziś nie wiem jakim cudem 26 W Marantz napędza Grandy ,a 100W Vincent SP-331 się dławił :) 

37 minut temu, Rega napisał:

PS U mnie lampa najlepiej sprawdziła sie z Coral 10SA-5A z membranami papierowymi, a Tandberg z Chario Syntar300. 

Kurde żeby mieć jeszcze więcej czasu na słuchanie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...