Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Dziekuję!

Ale gra dużo lepiej niż wygląda. Taki urok vintage. Choć niektórzy nie chcą mieć z tym nic wspólnego, to ja uważam, ze za ulamek ceny nowego urządzenia można mieć coś nie tylko ładnego ale też brzmiacego o niebo lepiej niż obecne plastiki.

@tomek4446 - oczywiście. Sa dwa, regulowane. MM i MC. Można sobie ustawić najodpowiedniejszą wartość prądu z gramofonu. Wszystko działa jak tuż po opuszczeniu fabryki. Jedyne co jest chyba niezbyt udane to zaciski glośnikowe. To zwyczajne blaszki do przykrecenia. No ale to drobnostka. A jak jeszcze podłacze Regę Planar 3 to żyć,nie umierać.

20180920_101354.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rega napisał:

Jedyne co jest chyba niezbyt udane to zaciski glośnikowe. To zwyczajne blaszki do przykrecenia. No ale to drobnostka. 

Bo to sprzęt jeszcze sprzed ery magii audio , nie zmieniałbym ich , oryginał to oryginał.

8 minut temu, Rega napisał:

Sa dwa, regulowane. MM i MC. Można sobie ustawić najodpowiedniejszą wartość prądu z gramofonu.

Wiem , mniej więcej jak to działa :) Ech , łezka się kręci , jak podłączałem gramofon do moich starych amplitunerów, to nie mogłem uwierzyć , że drapak może grać tak naturalnym dźwiękiem.

16 minut temu, Rega napisał:

Choć niektórzy nie chcą mieć z tym nic wspólnego, to ja uważam, ze za ulamek ceny nowego urządzenia można mieć coś nie tylko ładnego ale też brzmiacego o niebo lepiej niż obecne plastiki.

Można , ale jak tu żyć, jak nie ma WiFi , bluetooth , USB, HDMI i z apki się nie posteruje,Tidala czy Spotify nie odpali / choć ja do V5 podłączyłem Malinę , rewelacyjnie brzmi radio internetowe czy Spotify ze staruszka 78r. :) /.

IMG_1861.JPG

IMG_1922.JPG

IMG_0856.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nowy78 napisał:

Też kiedyś myślałem, że bez 30 cm na basie to nie kolumna. A teraz mam monitory z 18-stakmi i wcale nie dlatego, że nie stać mnie na podłogowe

Ale właśnie taka 18-tka na basie zagra wg mnie zdecydowanie lepiej niż 16-tka, a nawet wolałbym zamkniętą obudowę z 18-tką, niż otwartą z dwiema 16-tkami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wallace napisał:

Ale właśnie taka 18-tka na basie zagra wg mnie zdecydowanie lepiej niż 16-tka, a nawet wolałbym zamkniętą obudowę z 18-tką, niż otwartą z dwiema 16-tkami

Problem nie tyle w średnicy głośnika co jego jakości i aplikacji w kolumnie. Paradoksalnie parametr średnicy głośnika nie jest w jakiś sposób normowany i bywa ze jeden głośnik o średnicy 18 cm ma membranę taką jak inny o średnicy nominalnie 16 cm a inny nominalnie 18 cm, a nawet mniejszej średnicy zewnętrznej może być pośrednim pomiędzy 16 i 20 cm. Tak samo wiele głośników nominalnie 15 cm ma membranę o średnicy typowej dla głośników o średnicy 13 cm. Czasami producenci kolumn podają średnice membrany i głośnik wtedy może być większy niż ten z kolumn w którym podano średnice zewnętrzną głośnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kefy to muzykalność. Bardzo przyjemnie się na nich słucha muzyki. U mnie nie stoją w systemie głównym, grają do kotleta gdyz w salonie mam fatalna akustykę i juz przestałem się tu bawić w audiofilię. Ale tak sobie sluchając zapomina się, ze muzyka leci z elektronicznego użądzenia.

A tak pytam o yamahę bo jeszcze nie mialem okazji uslyszec ładnego džwięku z yamahy. Ale wszystkiego przeciez w zyciu nie slyszałem.

A swoją drogą fajna dyskusja się rozwineła. Już dawno nie wyskakiwano z taką iloscia spezętu w tym watku ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, audiowit napisał:

A tak pytam o yamahę bo jeszcze nie mialem okazji uslyszec ładnego džwięku z yamahy.

Wiesz , że ładny ,dla każdego znaczy co innego :). Niedawno słuchałem systemu opartego o Zeta Zero / kolumny + końcówki / i Accuphase ,coś jakieś 350k. i po prostu się nie dało , po piętnastu minutach się czułem jak bym trzy wagony węgla sam rozładował i czekałem z utęsknieniem na koniec każdego utworu :) . Natomiast właściciel był zachwycony , miał prawo to jego sprzęt i jego dźwięk :) Najważniejsze to trafić ze sprzętem w swój gust , innym nie musi się podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

A cóż to ? , podziel się z kolegami :) 

badaj , polecam w domu puścić , dużo smaczków które ledwo słychać na moim nagraniu z yt ,ale w rzeczywistości robią ciary :D

Początkowo myślałem ,że to jakieś "przestery" a to te bajery w kawałku

Fajnie słychać "powietrze" saksofonisty

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kubakk napisał:

Początkowo myślałem ,że to jakieś "przestery" a to te bajery w kawałku

Właśnie wrzuciłem przez Malinkę , fajny utwór , na początku ten szum w tle to rozumiem jest w oryginale. Saksofon super, szczególnie końcówka utworu.

21 godzin temu, Rega napisał:

A jak jeszcze podłacze Regę Planar 3 to żyć,nie umierać.

A zauważyłem , że przedłużacz zacny , podziwiam kolegę za odwagę, wg. niektórych ten gramofon ani żaden, na tym przedłużaczu nie miałby prawa grać :)

A gra i jak piszesz całkiem nieźle , normalnie cud :)  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tomek4446 napisał:

A zauważyłem , że przedłużacz zacny , podziwiam kolegę za odwagę, wg. niektórych ten gramofon ani żaden, na tym przedłużaczu nie miałby prawa grać?

To jest listwa firmy IA Corp.  „Inconspicuous-Audiophile” jest zdecydowanie najdroższa na rynku - niewybaczalny błąd że nie zauważyłeś logo!?

Slucham sobie teraz Pani Anette Askvik i tam jest sporo więcej fajnych kawałków ! Dziekuje za podpowiedź?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten przedłużacz to faktycznie ...:D. Choć z zewnątrz nie wygląda najlepiej to wewnątrz jest zbudowany nie z przewodów, a dwumilimetrowej grubości blachy miedzianej. Uawżam, że nie ważna otoczka z np egzotycznego drewna. Liczy się wnętrze. A poza tym nie jest na pokaz tylko ma działać. No i stał się cud bo jednak działa nienajgorzej. A jeśli dobrze się przypatrzeć zdjeciom na forum to na co drugim jest podobna listwa:D. U mnie, na razie okablowanie zasilające to w sferze marzeń. Nie wszystko na raz. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tomek4446 napisał:

Właśnie wrzuciłem przez Malinkę , fajny utwór , na początku ten szum w tle to rozumiem jest w oryginale. Saksofon super, szczególnie końcówka utworu.

A zauważyłem , że przedłużacz zacny , podziwiam kolegę za odwagę, wg. niektórych ten gramofon ani żaden, na tym przedłużaczu nie miałby prawa grać :)

A gra i jak piszesz całkiem nieźle , normalnie cud :)  

 

Nom ten szum to tło , też się zdziwiłem ;) 

a teraz podpiąłem subwoofer pod lampę , 10-15% volume na nim i trzęsie pokojem , przy 25-30% widać już jak membrana "tańczy".

@Regatrzeba będzie kiedyś przetestować kable ze srebrem com Ci wrzucał , cenowo fajnie wychodzą , ciekawe czy marka znana

https://www.poweraudio.pl/micro-precision-agcu-przewod-glosnikowy-srebro-miedz-2-x-3-00-metra-p-4154.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja razem z Node 2i na imienino-gwiazdkę dostałem takie

26C12601-6712-4C3C-90DD-B0451F4EF1AB.jpeg

Jest dobrze czy średnio?

Nawet maja strzaleczki kierunku podłączenia

36 minut temu, Kubakk napisał:

Regatrzeba będzie kiedyś przetestować kable ze srebrem com Ci wrzucał , cenowo fajnie wychodzą , ciekawe czy marka znana

Bardzo fajnie wyglądają te przewody i całkiem ciekawa konstrukcja, mówicie że warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Inferno napisał:

Jest dobrze czy średnio?

Mam tego Audioquesta tylko 0,6 m , jest fajny ,bo nic nie zmienia , dobrze wykonany i jest cienki :) 

Zrób eksperyment , podłącz zgodnie ze strzałeczkami / od źródła do odbiornika/ i odwrotnie , ciekawe czy usłyszysz różnice :) 

3 godziny temu, Rega napisał:

Na razie używam cynowanej Supry.

Supra jest jednym z najlepiej wykonanych / ekranowanych/ przewodów na rynku , nie ma audiofilskiej nazwy / reference , sygnature itp./ i rozbudowanego marketingu za który płacimy zresztą jako klienci , więc cena jest przyzwoita.

4 godziny temu, Rega napisał:

Liczy się wnętrze.

I tego się trzymaj.

4 godziny temu, Kubakk napisał:

cenowo fajnie wychodzą

Nie namawiam , ale wg. mnie każdy powinien kupić sobie tak dla punktu odniesienia taki kabelek :

https://www.napad.pl/produkty-621-480-przewd-ytdy-8x05-mm-2224.htm

można kupić na metry , wychodzi 1,24 zł /m , dzielimy po 4 żyły na kanał.

Naprawdę polecam , przed zakupem jakichkolwiek drogich kabli, bo może się okazać że przy nim zostaniemy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmieniałem transporty cd. Wykożystywałem UR CDE i zmienilem na transport bez upsamplingu TEAC T1. Słyszę, że chyba go zepsulem po podłączalem kabel cyfrowy na wlaczonym użądzeniu. Zrezygnowany chcialem go rozpiać i eureka cyfrowy jest kierunkowy, zapomniałem. Przepiolem i jak czarodziejską różdżką voodo odjoł. Panowie cuda!

Proponuję przejść na pianocrafty. Po co przeplacać.

Ale Tomku w przypadku kabla z linka, muszę przyznać rację. Mój kolega slucha na takim kablu. Dał tylko do niego oplot, po czym zmienił oplot na inny, bo zmiana poszla nie w tym kierunku co trzeba. I jeszcze coś tam z nim chemicznego robił. Kabel trudny w obsludze, bo twardy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, audiowit napisał:

Dziś zmieniałem transporty cd. Wykożystywałem UR CDE i zmienilem na transport bez upsamplingu TEAC T1. Słyszę, że chyba go zepsulem po podłączalem kabel cyfrowy na wlaczonym użądzeniu. Zrezygnowany chcialem go rozpiać i eureka cyfrowy jest kierunkowy, zapomniałem. Przepiolem i jak czarodziejską różdżką voodo odjoł. Panowie cuda!

Proponuję przejść na pianocrafty. Po co przeplacać.

Ale Tomku w przypadku kabla z linka, muszę przyznać rację. Mój kolega slucha na takim kablu. Dał tylko do niego oplot, po czym zmienił oplot na inny, bo zmiana poszla nie w tym kierunku co trzeba. I jeszcze coś tam z nim chemicznego robił. Kabel trudny w obsludze, bo twardy.

Widzisz miałeś "ślepy test" :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...