Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Supra jest jednym z najlepiej wykonanych / ekranowanych/ przewodów na rynku , nie ma audiofilskiej nazwy / reference , sygnature itp./ i rozbudowanego marketingu za który płacimy zresztą jako klienci , więc cena jest przyzwoita.

Nie obraź się Tomek ale dla mnie Supra jest kabelkiem na który szkoda wydawać kasę.

Zaczynałem od niej, bo przeczytałem gdzieś, że produkują okablowanie dla medycyny.

Wykonałem zasilający na Lorad i nie było żadnej poprawy w stosunku do czarnego, komputerowego.

Próbowałem też głośnikowych z metra 2,5mm2 i zamulały wszystko co próbowałem przez nie przepuścić. Używałem wtyków oryginalnych WBT 0144 (nie tych co "wiszą" na Alle... za 77zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem skrętkę komputerową AWG 24 jako glośnikowy. Było źle. Nie polecam. Obcięcia na wszystkich pasmach. 

Marek Jankowski - ja używam Supry 2.0 PLY, ale czuje się, że czegoś jej brakuje. Zewnętrzna warstwa cynowania bardzo szybko ulega utlenieniu i robi się czarna. Pomaga trochę oczyszczenie. Prawdopodobnie to ocynowanie zasosowano w celu przeciwdziałania efektowi naskórkowości. Moim zdaniem lepiej sprawdza się stary, polski, miedziany kabel głośnikowy. Miedź 99,99%. Czarno- czerwony. Mam tego też trochę. Kiedyś kupilem pół szpuli za 50 zł. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audiowit napisał:

Ktory masz model proac? Wszystkie jakie slyszałem nie liczac studio 100, są mało przejzyste.

Nie mam pojęcia co to znaczy przejrzyste dla Ciebie ? :) 

Mam ProAc Response One S w 13m2 , charakteryzują się przede wszystkim niesamowitą "średnicą" / wiem "niesamowita , też dla każdego znaczy co innego, ale podpieram się swoją opinią i jakiś 20 osób które je słuchały, tak u mnie jak i w swoich domach/. Tak jak wszystkie małe monitory nadają się raczej do małych pomieszczeń , przestawione do 25m2 niestety tracą na basie / sprawdzałem/. W 13m2 mamy wszystko , punktowy bas , który potrafi zejść nisko, poprawne wysokie i właśnie przejrzyste średnie tony , wokale brzmią pięknie. Mogę w domu porównać z Usher S520 II czy B&W 685 S2 , zdecydowanie się wyróżniają na plus , choć tamte kolumny też lubię , szczególnie Ushery. :) 

IMG_2297.JPG

IMG_2081.JPG

10 godzin temu, Marek Jankowski napisał:

Nie obraź się Tomek ale dla mnie Supra jest kabelkiem na który szkoda wydawać kasę.

Nie obrażam się , każdy ma inne doświadczenia i po to jest forum by się nimi dzielić :) Ja dzisiaj będę robił trzeci intekonekt z Supry EFF-I , bo z kolei tylko ten kabel sprawia , że nie mam przydźwięku w Switchu RCA / ekranowanie/

W końcu i tak każdy musi się sam przekonać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, audiowit napisał:

Nic dziwnego z tą srednica d2010 i polipropylen na srednioniskim. Nawet garazowe nagrania ladnie na nich brzmią...

Śliczne te Tablette 50 , a co do nagrań to fakt ,nawet zwykłe radio brzmi przepięknie. :) 

2 godziny temu, Inferno napisał:

A swoją drogą do sypialni chciałem je kupić, tylko nawet na rynku wtórnym drogie są.

Nie chcę Cię martwić, ale z tego co obserwuję, to z racji latek cena powinna spadać, a jest wprost przeciwnie. Ja je kupiłem kilka lat temu za 2,5 k. a obecnie cena poszła mocno do góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sypialni jak znalazł ;).

Inferno, zalezy do czego są Ci potrzebne. Sygnaturki są drogie ale tylko ze wzgledu na podpis Taylora, no i są jeszcze ladne. 

No ladnie wygladają na zjeciach. Zapomnialbym o ladnym fornirze. Cos pominołem? Moze to, że ich najwiekszym atutem jest to, ze są fotogeniczne i robia wrazenie na znajomych. Wygladem.

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2018 o 11:31, audiowit napisał:

Nic dziwnego z tą srednica d2010 i polipropylen na srednioniskim. Nawet garazowe nagrania ladnie na nich brzmią...

Chodzi mi po głowie zrobienie w miarę wiernych kopii 1S (prawie klonów ;)). Jest szansa, że będzie to grało z Audiolabem 6000A, w ok. 15m2 ? Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Odsluchiwaleś te proac? Napewno Ci się podobają?. Noe przeszkadza Ci to, ze kazda plyta brzmi tak samo?

Nie słuchałem więc jeszcze nie wiem czy mi się spodobają. To, że płyty brzmią tak samo to cenne spostrzeżenie. Próbuję poznać opinie innych zanim do nich dotrę :) 

Edytowano przez MariuszZ
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Poniżej opis mojego "systemu" a bardziej "mini domowego studia":

1. Pianino Kurzweil jako master keybord

2. Komputer stacjonarny + Korg dac 100m na usb + interconect Roland black series +wzmacniacz Sanyo ja 220 + monitory półkowe Kef chorale 3

3. Oprogramowanie z którego korzystam to: ASIO Korga, Audio Gate 4 z konwersją plików na DSD, DAW Reaper, syntezatory vst, Equalizer APO, Tidal  

4. Słuchawki Yamaha HPH MT 5

 

WP_20190227_11_24_29_Pro.thumb.jpg.5bdc66a73d9644dea08351f59a4436f9.jpg

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Najbardziej zazdroszczę Ci pianina a raczej tego , że potrafisz na nim grać. :) 

Dla chcącego nic trudnego.  Jestem samoukiem zaczynałem od prostszych klawiatur keybordów a później przeszedłem na klawiaturę pianina. Możliwość grania melodii na wielu brzmienieniach syntezatorów mnie zafascynowało i bardzo wciągnęło w to hobby.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tomek4446 napisał:

Łatwo mówić. Ja ponoć byłbym w tym nie zły tylko jak powiedziała Pani w szkole brakuje mi jedynie słuchu muzycznego :) 

Same chęci niestety nie wystarczyły.

 niektórych nauczycieli szkół podstawowych powinni zamykać w więzieniach....jej brakowało na pewno przygotowania pedagogicznego  

 a propo systemu to mój jest bardzo tani ale dobrze brzmiący.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Fortepiano napisał:

systemu to mój jest bardzo tani ale dobrze brzmiący

I w ten sposób powinno się dokonywać oceny , to co sprawia nam przyjemność musi dobrze brzmieć , bo o tym co nam pasuje decydujemy sami. A czy drogi czy tani to sprawa drugorzędna. Jutro udaje się na odsłuch kolejnych wiekowych klocków i jak tak słucham to nie mogę uwierzyć nieraz , że taką jakość dźwięku można osiągnąć wydając 1-1.5k. za wzmacniacz i kolumny :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

I w ten sposób powinno się dokonywać oceny , to co sprawia nam przyjemność musi dobrze brzmieć , bo o tym co nam pasuje decydujemy sami. A czy drogi czy tani to sprawa drugorzędna. Jutro udaje się na odsłuch kolejnych wiekowych klocków i jak tak słucham to nie mogę uwierzyć nieraz , że taką jakość dźwięku można osiągnąć wydając 1-1.5k. za wzmacniacz i kolumny :) 

odkąd usłyszałem vintage wiedziałem, że nie muszę już wydawać dużych pieniędzy aby być zadowolonym z brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W końcu udało się skompletować oddzielny system stereo. 

Do tej pory słuchałem wszystkiego z KD i było ok(brak odsłuchania😁). Po dokupieniu wzmaka i słuchaniu z BR kopara opadła, usłyszałem w końcu jaka jest różnica w dźwięku pomiędzy ampli a wzmakiem. Teraz dokupilem oddzielny odtwarzacz CD z serii i ponowny opad szczęki. Po pierwszych utworach które niby znam i słuchałem myślałem że dostałem omamow sluchowych😁

Tym samym dołączam do grona osób które twierdzą że jedyną opcją na połączenie kina domowego i stereo są dwa oddzielne zestawy😁

IMG_20190327_122747.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

@DEMOLKA tak samo jest po zastosowaniu zewn. DAC-a , jeśli chodzi o różnicę w brzmieniu ;)

Do tej pory o różnicach w dźwięku tylko czytałem, teraz już i uslyszalem. Jestem już w stanie potwierdzić że kable grają chodź długo się przed tym bronilem. Wszystko przez brak doświadczenia w odsłuchać i przesłuchaniu więcej niż jednego zestawu. Jeszcze lata świetlne przede mną porównując Wasze doswiadczenia😀

Kupując A30 i Pd30 mam zawsze furtkę w postaci Main in oraz cyfrowe out do np zewnętrznego daca😁

Mimo że sprzęt budżetowy i pewnie wielu na niego by nawet nie spojrzało mi przynosi wielka radoche ze słuchania plyt a kolekcja systematycznie się powiększa. Kusi mnie jeszcze dokupić jakiś sieciowiec do kompletu ale to za jakiś czas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...