Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Dnia 27.03.2019 o 13:24, DEMOLKA napisał:

Tym samym dołączam do grona osób które twierdzą że jedyną opcją na połączenie kina domowego i stereo są dwa oddzielne zestawy😁

 

Jeden zestaw ale ROZSEPAROWANY :) (8 elementów) Marantza: 3 koncówki mocy, procesor, CD, DVD, BR, tuner/strumieniowiec/DAC (tu się już nie dało oddzielić tunera od strumieniowca :) ). 

Włączam to co aktualnie ma grać:
Stereo 2.x: MM7025 + AV7703 + CD6006 lub NA7004
Kino albo utwory wielokanałowe 5.x-7.x : MM7025 + MM7055 + AV7703 + DV4003 lub UD7007
Kino Atmos 7.x.x: MM7025 + MM7055 + MM8077 + AV7703 + UD7007

Więc jak to nazwać? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niecałego miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem pierwszego systemu stereo. Miesiąc poszukiwań, odsłuchów i porad na tym forum zakończyłem zakupem:

ROTEL A12, Dali Oberon 5, SONOS ZP90

Za jakiś czas do zestawu dojdzie gramofon.

W salonie gramy głównie rock i muzykę alternatywną ale odkrywamy i bawimy się muzyką. 

Edytowano przez SE33
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.03.2019 o 07:41, tomek4446 napisał:

Witam , a mógłbyś wstawić fotkę , pokaże żonie, bo twierdzi że moje 11 klocków to przesada, i że na pewno nikt tak nie ma :) 

A proszę bardzo. Mam też Diorę (stare zdjęcie, Diora jest, tylko na razie odłączona) 😃 . Powiedz żonie że jesteś absolutnie, zupełnie normalny, to inni mają gorzej. 😂 Od lewej góry: procesor AV7703, końcówka 5ch MM7055, końcówka 7ch MM8077. Od prawej góry: tuner sieciowy NA7004, CD6006, DVD4003, Blu-Ray UD7007, końcówka stereo MM7025. Szafki od TomBase Audio, na zamówienie: metal + granitowe blaty (galaxy star). 😃 kable In-Akustik z serii Excellence.

20190411_234545.jpg

433_image_2_f.jpg

Edytowano przez Zenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zenobi napisał:

A proszę bardzo. Mam też Diorę (stare zdjęcie, Diora jest, tylko na razie odłączona) 😃 . Powiedz żonie że jesteś absolutnie, zupełnie normalny, to inni mają gorzej. 😂 Od lewej góry: procesor AV7703, końcówka 5ch MM7055, końcówka 7ch MM8077. Od prawej góry: tuner sieciowy NA7004, CD6006, DVD4003, Blu-Ray UD7007, końcówka stereo MM7025. Szafki od TomBase Audio, na zamówienie: metal + granitowe blaty (galaxy star). 😃 kable In-Akustik z serii Excellence.

20190411_234545.jpg

433_image_2_f.jpg

Diora - to mi się podoba :) piękny wygląd lat 80-tych. Aspekty dźwiękowe to raczej klasa średnia ale jak na rodzimy sprzęt to do przyjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

U mnie trochę nietypowo, bo system wyłącznie słuchawkowy.

Odtwarzacz CD - Marantz CD6006

Wzmacniacz słuchawkowy z przetwornikiem C/A - Marantz HD-DAC1

Słuchawki - AKG K702 (delikatnie modyfikowane).

Oprócz tego filtr sieciowy Taga Harmony PF-1000 i kable zasilające Melodika, kabel słuchawkowy z miedzi OCC 7N. Obecnie słucham muzyki wyłącznie przez słuchawki, dlatego zestaw był dobierany pod kątem dobrej przestrzenności dźwięku - i udało się, jestem w pełni zadowolony. Wiadomo że nie jest to samo co odsłuch przez kolumny głośnikowe, ale nie mam wrażenia słyszenia muzyki wewnątrz głowy - scena dźwiękowa jest przede mną, dobrze słychać głębię i zróżnicowanie położenia instrumentów w przestrzeni - wszystko to oczywiście w pomniejszonej skali, ale płyty które pamiętam ze słuchania przez kolumny, pod względem przestrzennym słyszę tak samo, a w niektórych przypadkach nawet lepiej. Przy regularnym odsłuchu słuchawkowym mózg potrafi tak się przystosować że ma się wrażenie naprawdę duużego dźwięku i niczego nie brakuje.

Muzyka jakiej słucham - wszystkiego po trochu, trochę rocka typu Dire Straits, trochę klasyki, muzyka filmowa (zwłaszcza wykonania koncertowe), czasem zachaczę o jazz i blues.

słuchawki.JPG

System audio.jpg

Edytowano przez pieniek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

@pieniek Ten wzmak słuchawkowy był przypadkowo dobierany pod AKG? nigdzie nie słyszałem o takim połączeniu.

Czy w Twoich K702 nie brakuje dociążenia dźwięku? miałem takie i jakoś nie mogłem się do nich przekonać a robiłem też bass moda.

Nie wiem jakiego zestawu stereo z kolumn słuchałeś ale gdy ja miał bym porównać ten z AKG do kolumn w niezłym akustycznie pokoju to słuchawki wysiadają. Zawsze nie podobało mi się to, że słuchawki nie potrafiły zagrać jak kolumny czyli przed słuchaczem a bardzo na boki.

K702 podłączałem pod Aune S16 i nie zachwyciła mnie przestrzenność, było za blisko głowy czyli całkiem inaczej niż odsłuch z kolumn. Za to miałem dźwięk rozsypany na lewa i prawa stronę bez tego ładnego skupienia przed słuchaczem :)

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Pies znudzony. A gdzie sub wylądował?

haha pies mial gdzies walke z kablami i inne takie:)sub wyladowal z tylu stoi przy lampie niestety nie widac go na tej fotce z psem.jest to niestety kompromis miedzy ustawieniem glosnikow a zyciem i normalnym poruszaniem sie po pokoju:)myslalem zeby wstawic go do szafki ale to chyba kiepski pomysl.jest jeszcze opcja postawienia go na szafce ale to dopiero wyprobuje jak wkoncu zmienie telewizor i zawiesze go na scianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Arko55 napisał:

@Up już się bałem... myślałem, że sub chcesz zawiesić na ścianie. To mi pierwsze przyszło do głowy ^^

Z tego co wiem sub powinien stać jak najstabilniej a szafka to nie jest dobre miejsce, napewno za lekkie.

haha nie nie chce zawieszac suba :)choc powiem ze pomysl ciekawy:P pewnie nikt tak nie ma:)na razie bedzie stal tam gdzie stoi jest oki moze kiedys pobiegam z nim po pokoju

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...