Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

pirs
Waldek


Gratuluję fajnego sprzętu. Ale.........! No właśnie. Czy aby nie macie problemów ze stereofonią i przestrzennością przy takich ustawieniach kolumn. Chodzi mi, że są dokładnie na baczność na wprost a nie skierowane lekko pod kątem do miejsca odsłuchu? I czy baza stereo nie jest za wąska? Może jednak to przekłamanie zdjęć albo ja jestem jakimś zapyziałym tradycjonalistą icon_sad.gif

PS. Może wkrótce ja strzelę jakąś fotę swojego High Enda to wam rury pomiękną icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie akurat na pewno przekłamanie. kolumny są pod kątem, ba udało mi się zachować idealnie równą odległości między obiema kolumnami a kanapą, przez co ten fragment mieszkania nazywany jest przez żoną "ołtarzem". Jedyny feler to ciut mniejsza przestrzeń za jedną z kolumn, co w sumie aż tak mocno nie wadzi. na pewno będę się chwalił całościom jak tylko tya "całość" nabierze formy jaką sobie zaplanowałem ( fajny mebel na sprzęt, gramofon).



ps.1 czekamy na fotki tego zmiękczającego rury sprzętu icon_razz.gif


ps. 2 ten temat zaczął się prężnie rozwijać niczym przeniesiona jakiś czas temu sławna Jolida ( ta od " co z Jolidą 102 b ")
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście się wszyscy rozpędzili z waszymi systemami. Poza tym to witam zaginionego w akcji kolegę hybyrd83. A ja już Mosad i Opus Dei w kupę wzięte wynajmowałem aby tak porządnego człeka poszukiwał icon_smile.gif

pirs - rzekłeś to i wierzę. I zazdroszczę. To też zdrowe uczucie w naszej branży.

PlasticElvis - bądź cierpliwy i wytrwały a dojdziesz do wszystkiego icon_biggrin.gif Fotki będą jak gdzieś w tym domu aparata jakiegoś znajdę bo mam pewne podejrzenia, że jeden jest z zoną w słonecznej Italii, drugi z synalkiem na Majorce a komórkę z trzecią cyfrówką dałem do Anglii córce. A sam sobie pstryknąć co najwyżej palcami mogę. Ogołocili tatusia łobuzeria jedna. Ale coś wymóżdżę po to aby was prześladowały totalne koszmary zazdrości icon_twisted.gif icon_mrgreen.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Fajny to on jest średnio, tyle ile kosztował, ale gra nieźle i obraz jest przyzwoity. Powiem tak;najlepszy z najtańszych! Ale do rzeczy. Z ustawieniem kolumn to u mnie bywa różnie, takie moje wariactwo.Zdjęcie jest trochę starawe, teraz są lekko skierowane do środka i tak na razie zostanie. W poprzedniej wersji scena była większa (na szerokości), skupienie było prawidłowe, Diana Krall zawsze siedziała na miejscu telewizora ( baba zwariowała, za każdym razem ściągać 60 kg telewizora, tylko dla niej!). Teraz Krall-owa w końcu śpiewa na stojąco i mam spokój. Poprawie uległ też bas.Quantumy dmuchają niestety lub stety do tyłu i był z tym mały problem, ale już po sprawie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 11 months later...
  • 4 weeks later...
Idąc za ciosem tematu o szafkach pod sprzęt kontynuuję i noże wznawiam temat systemów.

Gdzie gra - "salon" 5mx5m ale za to na 3m wysoki

Czego słucham - w zasadzie to wszystkiego co mi się podoba :rock, ambient, industrial, dark gothic, elektroniczna ale w starym dobrym wykonaniu, klasyczna czyli podstawa edukacji muzycznej, plus inne których nazwy są różne i dziwne a można ich wiele wymieniać.

Na czym gram:
Amplituner - Yamaha RX-V1800
DVD - Yamaha DVD-S1800
CD - Denon CDC-725
Deck - Technics RS-BX 606
Gramofon - Pro Ject Debut III

I oglądam:
Tuner HDTV - Samsung HSB-H370G
TV - Panasonic PDP TH-50PY70P

Kable głośnikowe:
front Bi-amp - Audoiquest Rocket 33 + Van Den Hull Clearwater ;
centralny- Audoiquest Rocket 33
tył - Real Cable CAT 250 015 ;

Kable IC:
Audio - Audioquest Alpha-Snake 6x (SACD) ; Thomson High End Cable(deck) ; Real Cable(SUB)
Digital - Audioquest VDM-1(DVD);Alphard Da Vinci HF8DR(CD)
Digital Optocal - Real Cable OTT 60
HDMI - Audioquest HDMI-A 2x

Głośniki:
Front B&W 683
Cenralny B&W HTM 61
Subwoofer B&W ASW 610
Tył B&W 685


A oto zdjęcie mojego ołtarzyka lub jaki mawiają inni panorama Tatr:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło ,że nowe zdjęcie cieszy ale czy oprócz suchego stwierdzenia, że to nie ma prawa poprawnie grać masz jakieś konkretne uwagi i propozycje czy to tylko taka luźna uwaga? Bo jestem otwarty na uwagi osób z większym doświadczeniem i osłuchaniem muzycznym natomiast nie przepadam za niczym nie popartą krytyką icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooledit

Z checia podpowiem co zrobic by gralo lepiej, ale nie w tym watku. Nie bedziemy robic OT.
Podepnij sie np. pod ktorys z ponizyszych watkow:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=4902&hl=
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...+ods%B3uchowych

to wyzej o akustyce, ale mozesz zalozyc tez wlasny watek "o ustawieniu kolumn pod kino domowe".
Radze sie przygotowac icon_wink.gif, przydalby sie rys pokoju z wymiarami, oraz naniesione na nim
sprzety domowe (TV, szafki, kanapy etc).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare poczciwe stereo w dużym pokoju:
odtwarzacz CD: harman kardon hd 720
wzmacniacz: Denon PMA-320A
kolumny: jamo s506 (nie dawno wymieniłem, do tych które miałem wcześniej wstyd się chyba przyznać)
Nowe stereo w malutkim pokoiku:
Nabyty w tym miesiącu zestaw denon DM-37 + kable Bandridge Profigold PGC 7254
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam

U mnie nastąpiła mała zmiana w sprzęcie.
1.Zmiana telewizora-ale to mniej wazne

2.Podstawowa zmiana to doszedł wzmak Yamaha A 1020 podpięty pod ampli.
Poprawila się rozdzielczość a przede wszystkim więcej jest średnich tonów.
Wzmak jest od szanownego kolegi Kaczora -zadbany i w dobrej kondycji.

3.Żeby to połaczyć doszedł IC-QED-qunex 3
Ten cieńki kabelek co widać nie ma nic wspólnego z głosnikami

Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...