Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

  • 2 months later...

Chciałbym odświeżyć ten temat przeprowadzeniem pewnego rodzaju ankiety.

Przez ten okres wakacyjny niezbyt wiele dzieje się na forum więc taki luźny temat.....

Pytanie brzmi:

Czy gdybyś mógł cofnąć czas i odzyskać każdą jedną złotówkę włożoną w sprzęt audio (dosłownie licząc każdą podkładkę antywibracyjną, kable, stolik audio - dosłownie WSZYSTKO czym dysponujesz na dziś dzień - nie liczymy sprzętu już sprzedanego) to......Chciałbyś odzyskać te pieniądze i zmienić istniejący tor czy zostać przy obecnym ? ( bierzemy pod uwagę, że odzyskanych pieniędzy nie możemy zainwestować w nic innego jak znów w audio- wakacje dookoła świata odpadają 😁).

Jeżeli ktoś z was już nie używa lub jest niezadowolony ze swoich źródeł dźwięku (cd, winyl), bo np ma 1500 cd, a od 3 lat używa Tidala może również ,,wirtualnie" sprzedać płyty i dodać kwotę do $$ ze sprzętu.

 

Odpowiem pierwszy:

Ja bym zmienił......

Z mojego jakże krótkiego bo tylko 6 miesięcznego doświadczenia wynika, że (licząc z winylami oczywiście wszystko po cenie zakupu) za kwotę z TRÓJKĄ z przodu nie grał bym na Haiku, Sansui i monitorach KEF.

To nie znaczy że jestem niezadowolony ze swojego zestawu, ale zdaję sobie sprawę że przy tej odrobinie doświadczenia + odzyskaniu pieniędzy na raz (nie tak że mam np 3000zł w styczniu, 2000zł w maju itd) grał bym na monitorach firmy która jest bardziej manufakturą niż "sieciówką" a wzmacniaczem byłby np. przedstawiciel Accu, Leben lub choćby ,,słynna" Lorka Witolda.

Ciekawy jestem Waszych odpowiedzi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie oszczędzał na kolumnach na początku tylko kupiłbym coś dużego od samego początku. Te MA Bronze6 + mój 80 m salon to nie mogło się udać 😏 pomimo że odsłuchiwałem je w domu.... skok z moich poprzednich był tak duży że i tak mi się podobało ale kolumny nie są na taką powierzchnie. Reszta już była jakoś tak fajnie przemyślana. Strzał w dziesiątkę to zestaw w sypialni, kolumny i wzmacniacz. Tam nad źródłem/przetwornikiem musze popracować.

Fajny temat swoją drogą 😁👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kamill00 napisał:

Odpowiem pierwszy:

Ja bym zmienił......

W głównym systemie nic bym nie zmieniał. Ewentualnie tuner radiowy na ciut wyższy model tej samej firmy (tzn. najwyższy, bo innego nie ma) i w innym kolorze.
W drugim systemie - też raczej nic.

Dopiero może w trzecim systemie bym trochę bardziej zaszalał  go dofinansował - a jednocześnie pozbył się staroci (tzn. poprzednich komponentów) przechowywanych w szafie (spokojnie by wystarczyło).

Nie napisałem jeszcze o pieniądzach (i nie zamierzam wchodzić w szczegóły), ale mogę określić jak bym wydał np. 30 tysięcy na zestaw:
a) wersja pierwsza bez gramofonu: 25 by poszło na wzmacniacz Accu seri 4x0 i kolumny, po 2 na DAC i CD, pół tysiąca na tuner i trzygłowicowy deck, a niestety reszta by wystarczyła jedynie na podstawowe (tzn. solidne i niekoniecznie wszystkim znane) kable. Nie da się ukryć że stopniowo bym pewnie trochę zainwestował w okablowanie (zakładam, że jakieś prezenty by się pojawiły)

b) wersja z gramofonem: 20 tys na wzmacniacz SANSUI (wbudowane pre gramofonowe wysokiej klasy) oraz kolumny, 4 tys - gramofon, po 2 na CD i DAC, pół tysiąca na tuner i trzygłowicowy deck, półtora tysiąca na listwę zasilającą i okablowanie

Pewnie jeszcze w tych 30 by się znalazło coś do odtwarzania po sieci 🙂

Natomiast warto zauważyć, że zakupy sprzętu miałem rozciągnięte na wiele lat i powoli, stopniowo wchodziłem w coraz lepszy sprzęt - a jakby człek miał od razu sporo pieniędzy do wydania (i obecne doświadczenie) to by było łatwiej.

Pozdrawiam
PS. Kamill00 - fajny pomysł by ruszyć taki temat!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kamill00 napisał:

Czy gdybyś mógł cofnąć czas i odzyskać każdą jedną złotówkę włożoną w sprzęt audio (dosłownie licząc każdą podkładkę antywibracyjną, kable, stolik audio - dosłownie WSZYSTKO czym dysponujesz na dziś dzień - nie liczymy sprzętu już sprzedanego) to......Chciałbyś odzyskać te pieniądze i zmienić istniejący tor czy zostać przy obecnym ? ( bierzemy pod uwagę, że odzyskanych pieniędzy nie możemy zainwestować w nic innego jak znów w audio- wakacje dookoła świata odpadają 😁).

Zostawiłbym. Wymyśliłem sobie zestaw jaki chciałem. Przeczytałem o nim po raz pierwszy chyba w 2015 r. w Audio https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/zestawy-kina-domowego/1959-marantz-av7005-mm7055-mm7025 a zacząłem składać dopiero w 2017 r. Każdy element jest taki jaki miał być. Zostanie ze mną aż do końca. :)

20190718_230736.jpg

Edytowano przez Zenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam i chyba z obecnie posiadanych komponentòw to chyba nic bym nie zmieniał. Moze jest tego za duzo o jeden system. Chyba ten w sypialni. Zaznaczam, że kazdy zakup był przemyślany ale nie każdy poprzedzony odsluchem ;).

ALE jest jeszcze tyle do przesluchania wiec napewno w koncu trafię na coś slabego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze krótko  😁

Posłuchałbym osób na forum i dołożył do lepszych kolumn a najbardziej to zainwestowałbym w subwoofer. 5 lat meczylem się w kinie na Taga 606 bez suba i wydawało mi się że jest extra. Teraz mam set Magnata 5.1 i wiem że wtedy to była tylko namiastka kina. Do stereo nie mam odniesienia bo to mój pierwszy oddzielny zestaw ale narazie jest bardzo ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie chcę Cię martwić, ale za pięć lat lat możesz napisać , jak ja mogłem się męczyć z KD teraz mam stereo :) 

Jestem tego świadomy i świadomie nie latam na odsłuchy hehe. Muszę się trochę pocieszyć tym co mam bo kolejny przeskok to już trzeba się za kieszeń łapać 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, DEMOLKA napisał:

Jestem tego świadomy i świadomie nie latam na odsłuchy hehe. Muszę się trochę pocieszyć tym co mam bo kolejny przeskok to już trzeba się za kieszeń łapać 😁

Kurde , że ja na to nie wpadłem ? :) 

Gratuluję postępu , dźwięku i kompletnego kina , najpotężniejsze kolumny nie zastąpią suba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miałem z tym poczekać do końca roku, ale tak naprawdę to w tym miesiącu mija dokładnie rok jak na nieco poważniej zainteresowałem się tematyką audio. Postanowiłem zrobić sobie podsumowanie sprzętu jaki "przerzuciłem" przez ostatnie 12 miesięcy (bez żadnych wypożyczeń z salonów- liczę jedynie tematy kup - zostaw lub sprzedaj)

 

1. Kolumny: 4 pary (3 sprzedane)

2. Wzmacniacze/amplitunery : 5 szt (3 sprzedane)

3. ,,Źródła" : 4 szt (1 sprzedany)

4. Kable głośnikowe: 4 pary

5. Kable zasilające: 3 szt

6. Kable RCA: 5 par (1 sprzedane)

Nie licząc: 2 stolików audio, paneli akustycznych, 2 zasilaczy, 3 wkładek gramofonowych, 4 par lamp do preampu gramofonowego,listwy zasilającej,kolców, wtyków, podstawek antywibracyjnych oraz kilku wizyt u szklarza, kamieniarza i lakiernika...... to CHYBA na tyle.

Jeśli chodzi o nośniki mówimy o 80 płytach winylowych (w 90% to 1 wydania, czesto japońskie) - mam tu na myśli to że trochę czasu poświęciłem na ich znalezienie, licytowanie itd.

 

Każdy tak ma czy TYLKO ja ?? 😂😂

 

Zachęcam do wypisania tych 6 punktów jak było u Was w ciągu (+/-) ostatniego roku (jeśli wypożyczacie z salonów to OK - mozna policzyć).

 

 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kamill00 napisał:

Każdy tak ma czy TYLKO ja ?? 😂😂

Tylko TY :D  

Ja tam przez 2 lata nabyłem ampli kd , kolumny , dac , wzmak lampowy , lampy , nic nie sprzedawałem - także trzeba chyba przystopować chociaż jakieś kable bym sobie zrobił , fajniejszy dac by się przydał , pre do gramofonu , monitory wysokoskuteczne z dużym głośnikiem też ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.09.2019 o 14:10, audiowit napisał:

Ja się nie odzywam :)))

Witek,
Ja też nie powiem 🙂

Napiszę tylko, że przez ostatni rok (a nawet dwa) z lampami przystopowałem i tylko 1 CD na lampach się zmienił.

Pozdrawiam
PS. Ale z uwagi na zdrowie (a może człowiek zmądrzał wreszcie? ... choć trochę w to wątpię...)  jednak trochę przystopowałem i jakoś nudno się zrobiło w szafce, bo od pół roku cały czas tak samo 😞

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...