Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Fajny wątek więc się przyłączę. Ładne zestawy niektórzy tu mają. Mój skromny poniżej:

Sprzęt: Magnat MR780 + Magnat MCD750 + Klipsch RP600m.

Muzyka: szeroki zakres z przewaga rocka (Jarocin, Woodstock, Polandrock) + pop + elektro itp.

Miejsce odsłuchu: pokój do pracy.

20191114_120834.jpg

Edytowano przez MaGav
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są nawet specjalne audiofilskie płyty dociskowe do odtwarzaczy CD. Generalnie takie dociążenie lepiej stabilizuje całą obudowę odtwarzacza , przez wprowadzenie naprężeń. Mniej wtedy rezonuje, co daje lepsze warunki do pracy lasera. Trzeba pamiętać ze odległości pomiędzy ścieżkami to tysięczne części milimetra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odtwarzacz cd i wzmacniacz stoja na osobnych polkach o podstawach o grubosci 4cm. Rezonanse i wibracje nigdy mnie spotkaly mimo malego pokoju.

Z wentylacja tez nie mam problemu poniewaz przy projektowaniu tego elemetu mebla postanowilem, ze bedzie niezabudowany z tylu i widac tam po prostu gola sciane. Zrobilem tak pomimo to ze glebokosc tego mebla wynosi az 50cm.

-wzmacniacz ma nad soba 15cm i po bokach po 12cm,

-odtwarzacz cd nad soba 11cm i po bokach po 12cm.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie mam niestety tak zacnego sprzętu jak koledzy pokazujący wcześniej, ale mimo wszystko, w szczególności ponieważ takie zacne zestawy nieco mnie zainspirowały do poszukiwania dalej, to postanowiłem pokazać co u mnie gra :)

 

Mamy tu:

- Marantz PM6006

- MiBox 4k jako streamer/transport

- Gramofon Universum F2095 z epoki :)

- wintydżowe JVC SP-X220

- Tannoy F4 w nieco nietypowym, prawie diagonalnym ustawieniu które robię na czas odsłuchów, bo niestety jeśli kolumny stoją po bokach telewizora to mam spore podbicie basu, dudnienie i ogólnie jest słabo. Tak jak widać na zdjęciach jest za to zaskakująco dużo lepiej :)

Szału nie ma, ale już kombinuję co by tu zmienić :)

 

 

20191224_150214.jpg

20191224_150351.jpg

20191224_150407.jpg

15772200834192421917574438388945.jpg

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 22.01.2020 o 12:33, sthEn napisał:

Nic audiofilskiego, raczej skromnie i schludnie. Żona ogranicza :)

Yamaha A-S701
System Audio Saxo 50
Yamaha NP-S303
Raspberry Pi 4 + Digi+ Pro
+ Od wczoraj testowany DAC SMSL M300
85c2ea945633d7a4a601f2974fdf3a2f.jpg

Sugestia. 

Powieś TV na ścianie, najlepiej ponad linią kolumn. Wzmacniacz na półkę, gdzie aktualnie jest telewizor. Będzie lepsza wentylacja. Odtwarzacz obok lub zostaw na dolnej półce. Połóż dywan przed kolumnami. Kolumny dobrze odizolować od podłoża, o ile podłoga to panele.

Przy panelach dobrze jest zastosować granitowe podstawy pod kolumny. Dźwięk się trochę utwardzi, bas będzie krótszy, bardziej sprężysty, ale lepiej kontrolowany. Niskie tony będą lepiej wybrzmiewać. Przesunie się lekko balans tonalny w górę. Poprawi się czytelność źródeł pozornych i separacja instrumentów. Dźwięk nie będzie zlepiony, a dolne pasmo przestanie przesłaniać inne pasma. U mnie przestało dudnić. Zmiany może nie będą spektakularne, ale warto rozważyć taką opcję. 

Podstawy zamawiałem tutaj. Świetny kontakt, bardzo dobre ceny, możliwość zamówienia dowolnych rozmiarów. Wysyłka w cenie. 

Za kolumnami jakieś gustowne ustroje akustyczne, by pasowały do wnętrza. Trzeba by zapytać @Bartek z Mega-Acoustic .

Pozdrawiam 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...