Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

2 godziny temu, RLC napisał:

Dawaj co masz 😉

Niestety, ale się nie pochwalę, bo nie jestem w Polsce, a tam mam sprzęt. Monitor Audio Gold, przedostatnia wersja. Gold 300, 50, GX-FX, i amplituner Denon AVR-X4400H.

Kupowałem z myślą o kinie domowym, ale musiałem się wstrzymać, bo budowa domu mi się zamarzyła, i kolumny kurzą się w pokoju, w Polsce. Jak już będę miał je gdzie wstawić, to mam w planach dokupienie, pewnie będą tylko używane, jeszcze jednej pary Goldów 50, i reszty systemu, czyli głośniki sufitowe, pewnie sześć sztuk, i subwoofer, ewentualnie dwa, do tego oczywiście jakieś ampli, albo procesor plus końcówki mocy, porządny odtwarzacz video, być może CD nie będzie przez to potrzebny, i na pewno jeszcze trochę innych gratów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RLC napisał:

Skończysz domek to się pochwalisz zestawem 👍 Powodzenia

Pewnie, dzięki. Jeśli chodzi o mój zestaw, to powiem szczerze, że kupowałem go w ciemno. Nie jest to najmądrzejsze, ale tak wyszło. Ciężko mi nawet powiedzieć, jak gra mój set, bo używany był bardzo sporadycznie. Mam jednak nadzieję, że w dobrze przygotowanym salonie, ze zrobioną akustyką, z wszystkimi możliwymi kalibracjami dobrze to zagra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Widzę, że został tu wywołany do tablicy wzmacniacz SMSL Q5 Pro. Obecnie mój system jest na nim oparty i zastąpił Technicsa SU-V45A, którego pokonał bez wysiłku. Co prawda nie wygląda na takiego, he he he!

Ale technologia chyba robi swoje. To taki maluszek pracujący w domenie cyfrowej z zewnętrznym zasilaczem. Do niego mam podpięte dość spore podłogówki Canton Karat M80DC przewodami Chord Clearway, źródła to Tidal HiFi z Chromecast Audio po optyku i CD Yamaha Pianocraft też cyfrowo koaksjalem. 

No i jest całkiem nieźle, detalicznie, szybko, lokalizacja bardzo dobra, scena szeroka, bas potrafi uderzyć gdzie trzeba. Ja takie brzmienie lubię. Nie przepadam za zbytnim ocieplaniem. Z moimi kolumnami radzi sobie nadspodziewanie dobrze.

Jak za te pieniądze i wielkość, to chyba trudno znaleźć coś podobnego i tak przyzwoicie grającego. Już kilka osób wprawiłem nim w konsternację 😉

Pomieszczenie to ogólny salon bez jakiejś konkretnej  adaptacji akustycznej, muzyka w zasadzie prawie wszystko oprócz jazzu, dużo elektroniki i gitar. 

20200826_153422.jpg

20200826_153442.jpg

Edytowano przez D-Art
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mkk napisał:

No za dużo tam nie ma do składania. 

O!!! To coś dla mnie !!!

A jest instrukcja dla debili ?

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Audio GD. Szukając DAC-a zastanawiałem się nad tym sprzętem.

Zanim kupisz obejrzyj stronę producenta i sposób (BURDEL)w jaki traktuje swoje wyroby w kwestii aktualizacji frimware. Już samym problemem jest domyślenie się czasem jaką wersję urządzenia masz :(

Nie polecam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio GD: po pierwsze fajnie wykonany , brak audiofilskiego powietrza :) Pilotem można mury burzyć ( full alu). To mój pierwszy DAC , więc za dużo porównania z innymi nie mam. Do tej pory zawsze po analogu się łączyłem. Jak gra ...wydaje mi się że raczej muzykalnie , z odpowiednią dynamiką i barwą ( ale to też kolumny ... ) . Teraz z Thielami większa przestrzeń, scena . @audiowit słyszał, może coś napisze :) A wybrałem go bo potrzebowałem coś z pilotem , w niskim budżecie, z regulacją głośności i 5v na wyjściu ( to ostatnie bardzo częste w AG ) 

No i ja wiem jaką wersję mam :) , taką : https://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-10-32_4218.html 

@Fafniak , instrukcja jest , mówią na nią datasheet :D Kabelki z Ghent audio , obudowa i gniazda z Modushop. Potem godzinka z lutownicą i temat załatwiony. Nie potrzebuje żadnego buforu czy tam zasilacza  jak w Ncore , podajesz tylko 220V i wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest gotowa płytka końcówki mocy z zasilaczem, którą wystarczy podłączyć do kolumn i źródła dźwięku oraz zasilania. Można ją umieścić w niemal dowolnej obudowie w której się zmieści, a niema tego dużo do zmieszczenia :) . W tej obudowie to hula wiatr :)  ( co z reszta jest bardzo wskazane ).

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...