Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Kolumny to B&W DM16. Nie napiszę zbyt wiele (bo dziś je dostałem dopiero), poza tym, że są bardzo zadbane i w świetnym stanie.  

Spodziewałem się, że niskich będzie mało bo według specyfikacji mają 65Hz - 20kHz. Ale o dziwo jest OK i niczego nie brak! 

Słucham dopiero parę godzin. Wodotrysków i efektów specjalnych to nie ma ale za to jest bardzo miły, taki "gładki" dźwięk. Piękne wokale, średnica i wysokie. 

To tak na pierwsze wrażenie. Muszę posłuchać z tydzień różnych gatunków muzyki żeby coś więcej powiedzieć. Wtedy dopiero wyjdą wady bo teraz jeszcze cieszę się czymś nowym dla mnie.

Ubzdurał mi się taki zestaw "old school" i jestem mega zadowolony 😉

A w ogóle to sam chciałem poczytać coś więcej o DM16 ale prawie nic nie ma w internetach. 

Mam tylko to: https://www.bowerswilkins.com/sites/default/files/2019-04/ENG_FT00066_DM16_manual.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JohnDoe - piękny zestaw

takich bołersów nie widziałem ale szalenie mi się podobają. Myślę ze to diametralnie inny sposób prezentacji dźwięku niż wypusty ostatnich 10 lat :)( których nie trawię)

 

51 minut temu, JohnDoe napisał:

Nic szczególnego

A właśnie że szczególnego, dzięki takim jak ty pasjonatom takie paczki mają nie drugie ale i pewnie czwarte albo piąte "życię "

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To OLED a nie plazma ale o telewizorach tutaj nie gadamy.  Lepiej byś zapytał co to za "karta - moduł" leży koło TV.  A to jest DAC-10, opcja do Accu. Było w komplecie przy zakupie ale jeszcze nie zainstalowałem bo nie było kiedy. Technicznie to raczej DAC-10 nie jest lepszy od mojego RME ale któregoś dnia sprawdzę jak brzmi bo jestem ciekawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno Nie ma BR w ogóle, to konstrukcja zamknięta, bez żadnego otworu. Zobacz w linku wyżej zabytkowa instrukcja ze zdjęciami montażu 😉

@RLC  Tak, to SMSL DA-8s.  Kupiłem go z ciekawości i trochę pod TV pracował (przez DAC). Miałem go podłączonego do starych KEF Calinda i powiem, że ma moc to pudełeczko. Niestety,  wysokie były dla mnie zbyt natarczywe. Ale to mogła też być wina starych przetworników  w Calinda.

Do DM16 jeszcze nie podłączałem SMSL ale pewnie kiedyś się pokuszę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Technicznie to raczej DAC-10 nie jest lepszy od mojego RME ale któregoś dnia sprawdzę jak brzmi bo jestem ciekawy.

Nie oczekuj cudów - karta jest w wieku Twojego wzmacniacza. Obsłuży nie więcej niż 96kHz/24bit, a możliwe że tylko połowę (nie pamiętam).
Poza tym - jakbyś miał ochotę na lepszą (nowszą), to nie kupuj. Bo E-212 współpracuje tylko z tym modelem (dopiero do E-213 i późniejszych można włożyć nowsze DAC'e).

Ale plusem jest to, że jest w komplecie - i możesz obsłużyć pilotem Accuphase zmianę źródła na cyfrowe. No i warto włożyć od razu - niech się nie kurzy na zewnątrz 🙂

W fajnym stanie wzmacniacz - gratuluję zakupu ! Jeszcze trafić do tego tuner za dobre pieniądze i gra muzyka...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @RoRo .    Bardzo fajne jest to, w jaki sposób ludzie (pasjonaci) dbają o sprzęt, wzmacniacze, kolumny i że wciąż można znaleźć, nabyć coś w pięknym stanie sprzed xxx lat. Niekoniecznie z najwyższej półki bo E-212 jest przecież podstawową integrą.

Piękne stare rzeczy w "kolekcjonerskim" stanie cieszą tak, że kurde słowa brak... 😉

@MobyDick  podłączę któregoś dnia SMSL i porównam. Najpierw chcę jednak posłuchać obecnej konfiguracji aby ją poznać, nauczyć się i zapamiętać. Najszybciej za tydzień. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pochwale się swoim zestawem po przeprowadzce :)

Ustawienie chyba jeszcze do końca jest idealne aczkolwiek po podłączeniu w nowym miejscu - brzmienie jakby był to zupełnie inny zestaw (poprzednio głośniki ustawione ze wzgledu na brak miejsca mało poprawnie).
 

Także dopiero teraz doświadczyłem co znaczy odpowiednie pomieszczenie :)

Może bardziej doświadczeni podpowiedzą co mógłbym zmienić aby wycisnąć jeszcze więcej z zestawu? Podłoga drewniana, meble w pokoju z drewna litego, tv niestety nie rusze w żadna strone :)

PS. Yamaha A-S701 + Indiana Line Tesi 561 + Malina z HiFiBerry DAC+ Pro

 

 

80DC6B2E-3107-429B-9C7F-4F8BEE5245C8.jpeg

Edytowano przez kuba8911
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kuba8911 napisał:

 

Także dopiero teraz doświadczyłem co znaczy odpowiednie pomieszczenie :)

Może bardziej doświadczeni podpowiedzą co mógłbym zmienić aby wycisnąć jeszcze więcej z zestawu?

80DC6B2E-3107-429B-9C7F-4F8BEE5245C8.jpeg

 

Akustyka pomieszczenia jest kluczowa.

Rozłóż sobie gruby dywan miedzy kolumnami, a kanapą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 mogę jedynie wrzucić foto, które mam na telefonie, ponieważ do poniedziałku lub wtorku nie ma mnie w domu. 

Na foto brak gramofonu, który serwisuje się u naszego forumowego kolegi Grzegorza z Audio Autonomy, natomiast widoczne kolumny są własnością Roro (Thiel) oraz Regi (JBL). 

 

IMG_20201016_123816.jpg

IMG_20201012_185200.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...