Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

19 godzin temu, JohnDoe napisał:

Tutaj przeważnie tak jest, że ludzie widzą to co nie trzeba i nie jest tematem 😂

JohnDoe , a czego się spodziewałeś ! Sprzętu to my mamy dosyć na co dzień ! :) A'propos , gdzie kupiłeś dywanik ? :) 

No , dobra , John , jesteś koronnym przykładem , że można zbudować oryginalny system , taki tylko Twój. B&W prezentują się świetnie , jest nietuzinkowy design , stary żółte przetworniki / kurde zawsze wolałem ten przygaszony żółty keflaru w starych konstrukcjach Bawersów , niż ten obecny jaskrawy/, drewno , konstrukcja zamknięta , po prostu coś innego niż wszechobecna sieczka. Accuphase dodaje elegancji , i świetnie się komponuje z B&W . Bardzo , bardzo fajny system , gratuluję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, seba3002 napisał:

Piękne 🙂. Widzę, że jest tu spore grono miłośników vintage 🙂

Czy ja wiem czy vintage? 😊

Kolumny Regi może i tak, kolumny Roro to początek lat 2000 - co najważniejsze - i tak nie są moje..... a moje graty to już lata współczesne ponieważ właśnie z vintage się wyleczyłem rok temu.

Może niefart, może zwykły pech - zwał jak zwał ale straty, a raczej wkład po zakupie sprzętu vintage "puścił mnie z torbami" bo nawet monosy Sphinx z okolic 1999r oddałem za 1/2 ceny z powodu braku możliwości naprawy (niedostępne tranzystory). Naprawa szpulowca Teac A 3340 S + naprawa Telefunkena TRX 2000 + przegląd Sansui AU 777 (ten akurat był OK) i wspomniana sprzedaż za pół ceny monobloków.... jakieś 6 tys zł w plecy więc ja za vintage już podziękuje. 

Aby się nie rozpisywać mocno uogólnię

Nie ma opcji, aby sprzęt 40-50 letni był w pełni sprawny, bez wyschnietych elektrolitów , bez nie równo grających kanałów itd itd itd...... Może trafimy sprzęt "sprawny" ale jak na tamte czasy z wyższej półki tzn Sansui, Accu...... 

z nastawieniem na "może".

Nawet sprzęty sprzedawane " full serwis" to jedna wielka rzeźba, czyli mnóstwo elementów z innej parafii + puszka kontaktu w sprayu na 1cm2 😂

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dyskusja po zamknięciu podobnego tematu przeniosła się tutaj, to wrzucam ponownie swoje zabawki. 

Trochę poprzednie wpisy nadały tu klimatu vintage, a u mnie chociaż gramofon nieco się w ten właśnie klimat wpisuje :)

Pewnie zagadek wielkich tu nie ma, ale dla porządku:

- Marantz PM6006 (lada chwila do wymiany na coś wyższej klasy, ale jeszcze bez decyzji - chętnie posłucham rad co tu można wpasować ;) )

- Triangle Comete EZ Piano Black

- gramofon Universum F2095 + AT95e

- MiBox 4k jako Chromecast audio + DAC Audiotrak Prodigy Cube z opampem Burson V5i (chyba następny w kolejce do wymiany :) )

 

IMG_20201009_160832.jpg

IMG_20201009_161657.jpg

IMG_20201009_162131.jpg

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba3002 - tak, były już ze 2 tematy dość niedawno o polecenie do tych kolumn, więc już nie będę dostawiał kolejnego :)

Kilka propozycji tam było, no ale dość standardowych.

Postaram się jeszcze tamtych propozycji posłuchać, no ale pytam tu przy okazji - może ktoś miał i podrzuci jakiś nieoczywisty wybór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, był tu kiedyś temat, w którym kolega chciał zastosować wzmacniacz lampowy jako, między innymi końcówkę mocy, w kinie domowym. I też zostało mu to odradzane ze względu na żywotność lampy. Ja sam kiedyś byłem zainteresowany wzmacniaczem lampowym fezz luna. Może zadzwoń do nich i zapytaj czy takie urządzenie sprawdzi się też przy oglądaniu Tv. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie słucha się dialogów na lampie ,ale nie jest to opłacalne + lampy mocno dogrzewają w lecie (bez klimy jest kiepsko) - ew. warto pomyśleć o hybrydowym wzmacniaczu , wtedy są lampy sterujące + końcówki tranzystorowe. Te lampy żyją średnio 5-10x dłużej niż lampy mocy , mniej grzeją , nadal ich wymianą można zmieniać brzmienie i jest ogólnie przyjemniej.

Sinusaudio ma nową hybrydę w okolicach 5000-6000zł jeśli dobrze pamiętam , miałem testować , chociaż wolę nie sprawdzać bo jak mi się brzmienie spodoba to wpadnę w pułapkę "a co by było gdyby"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kubakk napisał:

lampy mocno dogrzewają w lecie (bez klimy jest kiepsko)

Serio aż tak?

Czytałem oczywiście, że lampy nieco grzeją, ale byłem przekonany, że tak raczej tylko trochę a nie aż tak, że mocno dogrzewają pomieszczenie  - w sumie w zimie to nawet spoko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Piotrek Pszczoła napisał:

Czytałem oczywiście, że lampy nieco grzeją, ale byłem przekonany, że tak raczej tylko trochę a nie aż tak, że mocno dogrzewają pomieszczenie  - w sumie w zimie to nawet spoko :)

W lecie spokojnie w pokoju ~18m^2 podbijają 26 na 27 st C i wyżej w ~2h, ogólnie to już sauna ;) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk - nie strasz potencjalego nabywcy!.😊.

U mnie w  pomieszczeniu 17,5 m, temperatura latem nie przekracza 21-22 stopni po kilku godzinach grania. Bez klimy. Poza tym napisałeś, że podnosi temperaturę z 26 na 27. To tylko 1 stopień. Tyle to i tranzystor Ci podniesie , a nawet wiecej. Nawiasem mówiąc, w 26-27 stopniach nie słuchałbym muzyki - nie lubię się gotować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...