Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

No u mnie w lecie tez potrafi to być 26 stopni czasem (wielkie okno od południowego zachodu i ostatnie piętro), a w lecie też bym chciał czegoś jednak posłuchać bez podbijania tego jeszcze wyżej

No cóż - w kręgu moich zainteresowań jest też np Sugden A21a, (nie)stety w klasie A, więc podobno radiatory też potrafią osiągnąć nawet ponad 50 stopni 😱

Jakby mi mało było różnych aspektów do rozważenia, to jeszcze własnie daliście mi kolejny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kubakk napisał:

lampy mocno dogrzewają w lecie (bez klimy jest kiepsko)

proponuję nie fantazjować, zostawmy to na wątki kabelkowe

Kiepsko to moze być jak dane pomieszczenie jest słonecznym pomieszczeniem i w upalnym lecie

Ale stosowanie lampy do kinowego/tv użytku - no to jest dla mnie przesada

Szkoda kasy, tym bardziej ze w najbliższych latach władze(te lokalne także) sięgna nam baaardzo głęboko do kieszeni

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stał, taki smutny, bo nikt nie wiedział co to jest to go wziołem. Kefy zdobyły dzięki niemu serce.

Te plamy to mój aparat. Jest w stanie super :)

20201023_133808.jpg

20201023_133952.jpg

20201023_133837.jpg

Potworek ma 225W przy 8ohm i 370 przy 4. Gdyby były byly 2 to tez kefy by się nie obraził.

To najbardziej rozbudowana wersja. Z laser biasem i jest to wersja zbalansowane.

Producent przewidział dedykowany filtr przeciwzakłuceniowy zamontowany już w samej końcówce. Stosowanie kondycjonerow, filtrów itd może wprowadzać różne niechciane artefakty.

Trafo 1.25kva. Z tego co się dowiedziałem jest na mosfetach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit mam nadzieję że się nie obrazisz trochę informacji o tym Marker Audio G9 😉

Maker Audio G 9.

Maker Audio to stosunkowo nowa nazwa na scenie audiofilskiej, jednak jego dyrektor, Tom Maker, nie jest nikim nowym dla świata high-endu. Od ponad 20 lat projektuje i wprowadza na rynek cenione i zapierające dech w piersiach wzmacniacze pod nazwą Edge. Kiedy firma, której sprzedał swoją pierwszą markę Edge, ogłosiła upadłość w 2011 r., Tom przejął wszystkie swoje projekty wzmacniaczy. Zaktualizował starsze projekty i wykorzystuje nowe technologie, nad którymi ostatnio pracował. Niektóre z nich obejmują bardziej wydajne transformatory - 5% lepszą wydajność transformatora i 20% lepsze ekranowanie transformatora. Projektuje również nowy zasilacz filtrujący oparty na oryginalnych kondycjonerach EDGE ACF. Jest wbudowany we wzmacniaczu i usuwa wszelkie szumy i niepożądane komponenty DC z linii AC, eliminując potrzebę stosowania zewnętrznych filtrów liniowych lub klimatyzatorów AC. Nowa linia osiąga również 20% większą moc wyjściową niż poprzednia linia. Nowością w projektach jest także podwozie ze stali nierdzewnej. Podwozie jest wycinane laserowo, aby zapewnić wysoką precyzję i spójne dopasowanie oraz wykończenie i oczywiście wyglądają niesamowicie. Na przednim panelu znajduje się tylko jedna niebieska dioda LED zasilania. Tylny panel jest równieżs partański, ze zbalansowanymi i niesymetrycznymi wejściami, dwiema parami wytrzymałych 5-kierunkowych zacisków. Każde wyjście głośnikowe jest chronione wyłącznikiem BA. Radiatory są wewnętrzne i wentylowane przez osiem rzędów wyciętych laserowo otworów wentylacyjnych. Transformator o mocy 1250VA pozwala na dostarczenie potężnej mocy 225 watów na kanał przy 8 Ohm, przy 0,01% THO w paśmie od 20 HZ do 20 kHz, zwiększając do 378 watów na kanał przy 4 Ohm. Wszystkie produkty Maker Audio produkowane są w USA. W dniu premiery ta wersja, najwyższa kosztowała 5500 dolarów. Wzmacniacz Maker Audio G9 konkuruje z modelem EDGE G6 / G8 i ma następujące specyfikacje: • Chassis 1 Transformer 1 • Liczba kanałów 2 • Transformer rating 1 X 1250 VA • Całkowita pojemność 68, 000 uF • Moc znamionowa do 8 omów 225 watów na kanał • Impedancja wyjściowa 0,06 Ω • Stały prąd 14,3 A • Typ wejścia RCA i XLR • Waga 34 kg • Wymiary 40 x 37,5 x 11 cm •

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, ze to taki mały potworek. Jednak jego siłą jest muzykalność. Jest niesamowicie rozdzielczy i jednocześnie angazujacy. Niestety bardzo polubił się z Absolutorem, a to niedobrze, bo nie chcę lamp do telewizora... miało nie być nic w klA i bez lamp.

Koncowka jest w pełni zbalansowana i przy okazji wyszło, ze jeden z moich dac nie jest zbalansowany. Trudno, będę grał po rca.

Jeśli chodzi o wygląd, to kwestia gustu. Ale w bezpośrednim kontakcie robi jeszcze lepsze wrażenie.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek - gratulacje!. Kawał ,,maszyny,, . Mam nadzieję , że teraz już Kefy się u Ciebie rozruszają. A mnie ten Densen (wiesz który) wciąż jeszcze ,,chodzi po głowie,,. Dzwoniłem do gościa i niestety nie opuści ani korony a poza tym odbiór jedynie osobisty. Z dojazdem oraz opłatą z most w obie strony to już trochę za drogo. Szkoda, bo tez niezły.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ładny. Pierwszy raz to widzę. Na papierze trochę słabszy ale to papier.

Wiesz, ze zależało mi na mocy. W Polsce za dużego wyboru nie ma same onkyo, denony i co najwyżej krelle. Mam nadzieję, ze horyzonty Polskich audiofili rozszerzą się. Z drugiej strony można tanio kupić świetny sprzęt, bo nikt go nie zna.

Myślałem ewentualnie o jakiejś końcówce sansui ale żadna nie licząc 2302 i 2301 nie pociągnęła by Kefow.

A dac niezbalansowany to ysdz da-03. Świetny dac, który okazał się " lepszy" od kilku bardziej uznanych modeli. Ale to niestety tylko dual mono :). JJeśli ktoś będzie miał kiedyś okazję to kupić to brać. Ma wszystko łącznie z Amanero i pełnym kompletem wejść i wyjść. Jest świetny dźwiekowo ale bardzo podatny na kabel zasilajacy. Warto wziąć to pod uwagę, bo mozna go źle ocenić.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma bardzo rozbudowane menu i mozliwości, no i regulację głosnosci. Ale w tym wypadku zdecydowanie Absolutor wyciagnął więcej z Makera.

Jeszcze jedna poprawka. Moze w dniu premiery Maker kosztował tyle co w materiale reklamowym ale jego cena szybko poszla do gory.

O siebie tylko jeszcze dodam, że w Stanach sprzęt hiend jest zdecydowanie tanszy niz w Eu i Japonii. I nie mówię tu o rynku wtornym. W Stanach wszystko jest tańsze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu dodawałem fotki mojego systemu ale obecnie sporo się zmieniło... cześć klocków ubyło a doszły inne. To zapewne nie ostatnia zmiana. Obecnie; monobloki „MPW” GM70, preamp Kartogen Audio w układzie SRPP 2x ecc82, 2x ecc88, kolumny Kartogen Audio model LaFatail i trochę innych zabawek.

1924C920-8F93-4151-9A4B-07DF9DC4D4CF.jpeg

01D05A81-3510-4C53-B5BD-A1135ADFC17B.jpeg

40483822-A742-4938-9BA7-E89E4B9B7CA8.jpeg

C3BE6F39-C72B-436D-972F-B293C34C1B8D.jpeg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...