Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Całkiem przypadkowo przed chwilą podsumowałem swój obecny zestaw audio tzn policzyłem wszystkie klocki wraz z kablami potrzebnymi do ich zasilania/podłączenia oraz stolik, podstawy antywibracyjne itp itd..... 

W sumie na 26 elementów 18 pochodzi z POLSKI, a że dziś 11 Listopada to zrobiło mi się na sercu jeszcze bardziej patriotycznie 😁

 

 

IMG_20201111_012230.jpg

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RLC napisał:

To ja swojego nie wrzucę bo się zacznie jazda 😉

A tam.... przejmujesz sie za bardzo. :) wrzucaj sprzęt... czekamy...

ps: chcialbym dodac ze mój pierwszy sprzet to byla mini-wieża all-in-one onkyo i nie wstydze sie tego... ba! Mam ja do tej pory :D

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że niektórzy są zwolennikami dużej wagi wzmacniacza, nie zmienia faktu, że wzmacniacz ważący 1,1 kg niezbyt nadaję sie do kolumn o tzw słuszej wadze i gotowych na przyjęcie mocy 200-400W, nie wspomnę już o tym, że średnio nadaje sie on równiez do nagłośnienia salonów o trochę większej powierzchni. Tu potrzeba prądu o odpowiedniej mocy, a nie zasilacza jak do laptopa. No, ale wolnoć Tomku w swoim domku. Ja, np chetnie wypróbowałbym u siebie wzmacniacz ważący 1,1 kg pomimo, ze na codzień używam różnych wzmacniaczy od 14 do 26 kilogramów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RLC -źle mnie zrozumiałeś - ja nie nazwałem wzmacniacza zasilaczem tylko określiłem wielkość zasilacza do wzmacniacza. Poza tym miałbym problem żeby znaleźć kolumienki do podłaczenia. Chyba, że Dali Mentor Menuet. To jedyne co mógłbym podłączyc. Nie sądzisz chyba że mógłby zasilić kolumny których używam na codzień czyli KEF 107 ref. Wzmacniacze o mocy poniżej 150W maja z tym poważny problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem racja, ale wysokoskuteczne kolumny pow 98 dB nie należą do tanich, a poza tym to dość rzadkie połączenie. Miałem okazję wypróbować jak brzmią kolumny o normalnej, czyli najczęściej ostatnio spotykanej skuteczności (86-90 dB) podłączone do wzmacniacza lampowego o niedużej mocy. Nie jest to najgorsze, a nawet więcej - brzmi dobrze, ale żeby powiedzieć że bardzo dobrze to już przesada. Jednak i tu, jak wszędzie to co dla jednego będzie bardzo dobrze to dla drugiego zaledwie znośnie. Nie twierdzę (wcześniej już to pisałem) że te wzmacniacze są złe. Do małych pomieszczeń mogą być alternatywą. Jednak są zwyczajnie za słabe do zasilenia kolumn skonstruowanych i gotowych na przyjęcie dużych mocy. One ich zwyczajnie nie wysterują. Nie wyssałem tego z palca. Miałem okazję wypróbować dziesiątki wzmacniaczy i końcówek mocy. A to że komuś dobrze grają w sypialni lub w niewielkim salonie to pozazdrościć. W większości wypadków to jednak zależy od wymagań dotyczących jakości dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Kamill00 napisał:

Całkiem przypadkowo przed chwilą podsumowałem swój obecny zestaw audio tzn policzyłem wszystkie klocki wraz z kablami potrzebnymi do ich zasilania/podłączenia oraz stolik, podstawy antywibracyjne itp itd..... 

W sumie na 26 elementów 18 pochodzi z POLSKI, a że dziś 11 Listopada to zrobiło mi się na sercu jeszcze bardziej patriotycznie 😁

 

@Kamill00
fajny pomysł z Twoim policzeniem "Polskości sprzętu".
U mnie gra (tzn. bywa podłączony) tylko 1 komponent - ale jeszcze z czasów PRLu.

Na szczęście jak się do tego doda kable, listwy i szafki to już zrobi się przyzwoita liczba (ilościowo, bo procentowo to jakby tu powiedzieć... wina z tego nie będzie (o wysokich procentach" jak u Ciebie nie wspominając)

Pozdrawiam
PS. Ale japoński odtwarzacz CD pochodzący z Pewexu - to nie jest polski ???
Na wszelki wypadek dodam, że powyższe pytanie należy skojarzyć ze skeczem Kabaretu Moralnego Niepokoju (rozmowa Roberta Górskiego i Przemysława Borkowskiego gdy przyszli do szkoły po swoich synów).
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Poczekaj 20 lat to będzie "kozak" sprzęt ;)

Wątpię aby technologia użyta w tych klockach (procki, pamięci, wsady, elementy SMD i BGA, lutowanie bezołowiowe, plastik ...) pozwoliła na przetrwanie tego typu sprzętu dłużej niż koleje 10 lat...Bardziej trzeba zacząć zbierać fundusze na nieopłacalne naprawy czy tez na nowe klocki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Stream napisał:

Mógłbyś podać przykład zestawu z duszą?

No pewnie:)

Zestaw z duszą to taki który na swój sposób jest unikatowy i łączy współczesność z technologią z epoki...jak by nie patrzeć przez przeszłości nie ma przyszłości. Brakuje mi w zestawie; gramiaka, szpuli, jakiegoś ciekawego modelu decka (unikacik), nietuzinkowych kolumn, jakieś fajnej lampki. Chyba nikt nie twierdzi że "cyfrowe" źródła mają duszę...streaming, mp3..

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...