Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Założenie miało być takie, że musi być dobra wentylacja i izolacja od podłoża.

Zwrócę uwagę na połączenie kolców ze stelażem. Kolce nie są skręcone w stelaż i nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu. Oddziela je warstwa 2 materiałów różnej gęstości czyli korka i sklejki w dwóch miejscach. Między podłogą i stealarzem i stealażem, a płyta granitową. Dodatkowo jest to tak przeliczone, ze granitowa podstawa jest nieco cięższa od monosów. Odpowiednio 31 i 28kg.

Zapewniam Cię Nowy, ze 60kilkukilogramowy stand trudno przewrócić...

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Romku. Przy stolikach na 3 nogach regulacją nie jest potrzebna. Nigdy się nie chybocze :)

stolik bez zmian. Wygląda podobnie jak te dorabianie. Jest tylko mniej pożądany i gorzej wykonany. Może to też wymienię. Jego głównym atutem jest to, ze jest zewsząd wentylowany i jest łatwy dostęp z kabelkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, audiowit napisał:

Ten sam rzemieślnik zrobił mi jeszcze taki stolik na piloty, bo w pokoju odsluchowym stał tylko fotel i nawet kawy nie miałem gdzie postawić.

20201108_083203.jpg

Teraz jest kryzys i staram się dać zarobić tym co mają mniej pracy. Małym firmom. Jeśli pieniądza nie będzie w obiegu, to one padną.

żywica jest pośrodku ? Gładko przechodzi w drewno (tak by wynikało ze zdjecia) czy pokrywa cienką warstwą także drewno ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie sugeruję, ale jeśli ktoś ma warunki w domu to nic trudnego. Materiał łatwo dostepny. Potrzeba trochę inwencji. Już próbowałem. Bardzo łatwe. Tylko ja np do żywicy dodałbym trochę barwnika aby otrzymać lekkie zabarwienie na jakiś kolor. Poza tym w żywicy można ,,zatopić,, różne rzeczy. Im bardziej postrzepione krawedzie użytego drewna tym ciekawszy efekt. No, ale to sprawa gustu. Właśnie mam zamówienie od koleżanki na okrągły stolik kawowy. Ogólnie koszt zamyka się sumą kilkuset zł, a fachowcy żadaja do kilku tysiecy w zależności od rozmiarów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Fafniak napisał:

"lampki" z elementów starych pomp rur itp

Masz na myśli tzw. Steampunk?   Niektóre rzeczy i mi się podobają. Widziałem różności porobione, nawet wzmacniacze lampowe steampunk. Oczywiście tylko na zdjęciach 😉

http://www.diyaudioblog.com/2011/07/steampunk-art-design.html

Copper_Steampunk_K-12GTube_Amplifier_Kit.thumb.jpg.c79cefbdbfdb1f593d574d2234dd26b4.jpg

1390241560_SteampunkFrankCooterHPAmp.thumb.jpeg.28be4f8beab9d748363ac2e57cf65aa9.jpeg

596f24889c85d86b371d3dc7537f3c82.jpg.af649746a71da2a02aa69839725c3881.jpg

 

No i te blaty różne z żywicy, piękne rzeczy ludzie robią. Sporo filmów na YT widziałem jak to się robi ale nie wiem czy bym się odważył. Natomiast kupić coś fajnego z żywicy, to ceny są bardzo różne, że tak powiem (zobacz na ebay - epoxy reisin table)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc z tą żywicą jest tak, że odrzuciłem niektóre z blatów. Właśnie niby tych ciekawych, bo czym bardziej skomplikowana powierzchnia, tym wiecej pęcherzyków.

Nie muszę chyba też mówić o odpowiednim sezonowaniu drewna. No i dobrze mieć też wybór i jakieś pojęcie o wyglądzie gatunkow drewna po obróbce.

Nie chciałem zadnych kolorów i zatapiania. Oczywiście wiem, ze są takie możliwości. Nie chciałem też nic z olxow, bo na zdjęciach zawsze dobrze to wyglada ale juz na zywo jak juz dotkniesz, to widzisz z jaką dokladnoscią jest to zrobione. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość pecherzyków zależy od prędkości i dokładności mieszania z utwardzaczem oraz wylewania żywicy. Im więcej zamówień ma fachowiec tym więcej pęcherzyków. No, ale nie będe tu zastepował fachowców w tłumaczeniu. Ilość pęcherzyków świadczy o fachowości fachowca. Poza tym dobrze że jest możliwość wyboru. W każdym razie nie jest to trudne do zrobienia we własnym zakresie. Duże znaczenie ma końcowe polerowanie całości. No, ale jeśli ktoś sam sobie polerował zmatowiałe reflektory samochodowe to i tu sobie poradzi. Dodam tylko, że lekkie zabarwienie żywicy ożywia całość i sama żywica nie wyglada już tak ,,plastikowo,,.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rega napisał:

Ilość pecherzyków zależy od prędkości i dokładności mieszania z utwardzaczem oraz wylewania żywicy. Im więcej zamówień ma fachowiec tym więcej pęcherzyków

Pęcherzyki po nalaniu żywicy należy potraktować opalarką lub palnikiem kierujac na powierzchnie.

Pozatym jesli miesza sie zywice to nie lejemy z pojemnika w miejsce docelowe jak z garnka tylko tworzymy w pojemniku otwor spustowy ktory swoim dzialaniem wytraca pechezyki...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaźna kolekcja, gratuluję.  Z czarnymi klockami to tak jest, że ich nie widać, praktycznie czarne bryły tylko. Już nie mówiąc o fotografowaniu czarnych.  Dlatego ja kiedyś lubiłem czarne ale teraz wolę metaliczne obudowy, alunimium itp...               

Co kto lubi oczywiście 🙂

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, seba3002 napisał:

@Zenobi, być może już o to pytałem: co napędzają te Marantze 🙂

Na razie prawie nic, bo system w rozbudowie - jedna para Klipsch RP-8000F. Najpierw poskładałem wszystkie potrzebne klocki i w stereo każdy zagra. 😄

Bi-amping ustawiony. Jedna końcówka MM8077 napędza tylko soprany L+R, druga MM8003 napędza tylko basy L+R. Dwie potężne końcówki po 880W każda napędzają parę kolumn. Kopnięcie jest. :) Oczywiście jedna spokojnie mogłaby napędzać 4 kanały w bi-ampingu, ale musiałbym co jakiś czas przepinać żeby nie zgnuśniały. Tak miałem z poprzednimi końcówkami. Co miesiąc przepinałem kanały lub końcówki (MM7025, MM7055, MM8077). Docelowo ma być 15.2. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...