Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

To Zensorki 7, zostały po porzedniczkach - A-S701 i wcześniejszej R-N602. Ta nowa Yamaszka to A-S1200.  Może z czasem coś z kolumnami pomieszam. Ale póki co gram takim zestawem i jest naprawdę fajnie :) .

Nie, sprzęciory na dole (WXC-50 i vectra )nie kurzą się zbytnio. Co kilka dni profilaktycznie przecieram ściereczką, ale za dużo kurzu to tam nie ma.  Nie chciałem tych sprzęcików ustawiać na górze, schować za szafkę też nie mogłem (nie mógłbym operować pilotem), więc pod szafką znalazłem dla nich miejsce. Siedząc na sofie ich nie widzę - stolik zasłania :) , więc są ale jakby ich nie było.... :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, terracan1929 napisał:

Nie chciałem tych sprzęcików ustawiać na górze, schować za szafkę też nie mogłem (nie mógłbym operować pilotem), więc pod szafką znalazłem dla nich miejsce. Siedząc na sofie ich nie widzę - stolik zasłania :) , więc są ale jakby ich nie było.... :) 

Heh w pierwszej chwili wogóle ich nie zauważyłem... Yamaha przyciaga wzrok jak magnesss 👍👍👍 - spoko sprzecik

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się udało wykończyć pokój do audio i picia piwa :) Yamaha rn 803d i triangle br 08. Z różnych względów nie doszło przed zakupem odsłuchu. Bazowałem na testach, recenzjach,  youtubie i nielicznych relacjach userów tych kolumn.  Czyli zakup mocno w ciemno. Co do amplitunera to jestem pozytywnie zaskoczony możliwościami tego kombajna, Świetny sprzęt. Na razie pracuje tylko w trybie air play. Kolumny sprawują się fajnie. Żadnych dudnień w pokoju. Zestaw gra w sposób bardzo wyważony przy fajnej jakości dźwięku jako takiego. Wszystko co o nich czytałem potwierdziło się w stu procentach.  Doszła do tego lekka adaptacja akustyczna. Jeżeli komuś nie zależy na wiejskim dudnieniu które jest słyszalne w pomieszczeniach sąsiadujących to taki zestaw jest godny polecenia.

Nie potwierdziło się tez to co niektórzy koledzy twierdzili. Że do pokoju 14m tylko monitory bo bas mnie zabije. Nic bardziej mylnego. Jest sprężysty, punktowy

4F98A424-F3E4-4457-B57D-AA73CBC9D52A.jpeg

627D0583-0690-4E05-842D-C40A2BB19D40.jpeg

91D78A2F-B0B6-4E90-8EE4-5F33CD226548.jpeg

Edytowano przez Visitor1230
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Visitor1230 napisał:

W końcu się udało wykończyć pokój do audio i picia piwa

Skromnie zazdroszczę takiego ceglanego  pomieszczenia 😉

Zakup w ciemno to duże ryzyko, skoro wszystko jest OK pozostaje pogratulować intuicji przy doborze zestawu!

Życzę ciekawych odsłuchów przy ulubionej muzyce 😉

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zazdrościć Panowie. Zdzieranie raufasera z płyt rg to masakra. Potem przyklejenie 980 płytek gipsowych imitujących stara cegłę. Na koniec zwykła zaprawa murarska polsucha aplikowana tzw. patyczkiem centymetr po centymetrze. Ok 500 metro bieżących. Sam się nabieram ze to sztuczna a nie prawdziwa cegła. 
 

A ze sprzęt kupiony w ciemno... ponad pół roku orientowania się na rynku co jest, co można mieć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Visitor1230 napisał:

Nie ma co zazdrościć Panowie. Zdzieranie raufasera z płyt rg to masakra. Potem przyklejenie 980 płytek gipsowych imitujących stara cegłę. Na koniec zwykła zaprawa murarska polsucha aplikowana tzw. patyczkiem centymetr po centymetrze. Ok 500 metro bieżących. Sam się nabieram ze to sztuczna a nie prawdziwa cegła. 
 

A ze sprzęt kupiony w ciemno... ponad pół roku orientowania się na rynku co jest, co można mieć. 

Efekt końcowy super👍opłacało się 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie masz, chętnie bym posłuchał. Nie wiem jak miałeś przed tą przebudową? Też gram u siebie na filtrze NOS, tylko inny DAC.     

Nie myślałeś o jakimś mini komputerku dedykowanym wyłącznie pod audio?  Myślisz, że ograniczenie procesów w tle mogłoby mieć pozytywny wpływ na dźwięk? Słyszałem takie opinie.    Ja właśnie uwolniłem swój zestaw od laptopa - który jest teraz tylko "pilotem".  

Są chyba różne rozwiązania, niekoniecznie z Roon - jak ja wybrałem.  Uważam, że taki mini komputerek dedykowany po audio to fajna i wygodna rzecz.

Czy mi to poprawiło dźwięk? Czasem tak jest, że jak mam nową zabawkę to mój mózg wariuje i szuka frajdy 😉 

Nie wiem jeszcze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem odtwarzacz pioneer n70, przesłuchałem kilka innych. Myślę nad jakimś audiofilskim plikograjem typu aurendrer lub lumin. Ale narazie nie jestem przekonany. Powodem jest funkcjonalność i łatwość w nawigacji. Może kiedyś zmienię zdanie.

Jak widzisz staram się usunąć wszystkie zakłócenia pochodzące z kompa. Sam komp i instalacja win odbyła się z przeznaczeniem tylko i wyłącznie pod audio. W jaki sposób, nie pytaj, bo kolega mi to wszystko robił.

Wcześniej było kilka ewolucji z użyciem Matrix x-sabre, który uważam za arcydzieło daców do 1000$. 

 

Mariusz, na czas odsłuchow lapek jest wyłączony z sieci. Poza tym w 2 punktach jest " filtr". Elitebook jest wykonany na wysokiej jakosci komponentami.

John jeszcze jedno sprostowanie. U mnie nie ma filtrów. Gram w nos i dodatkowo uzywam właśnie i2s. Wąskim gardłem narazie jest zbyt długi przewód hdmi. W najbliższym czasie to zmienię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, audiowit napisał:

uzywam właśnie i2s

Dopiero przeczytałem co to jest i2s. Puszczasz to po HDMI > konwerter > USB > DAC?   Trochę za bardzo skomplikowany tor jak dla mnie. Ale może faktycznie robi jakąś robotę. 

 

37 minut temu, audiowit napisał:

U mnie nie ma filtrów. Gram w nos

Ja zawsze myślałem, że filtr jest w każdym DAC, może być kilka do wyboru ale jakiś musi być. NOS to jeden z filtrów u mnie. Nie rozumiem więc Twojej odpowiedzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem i nie chcę żeby zaraz ktoś zaczoł mnie łapać za słówka więc posłużę się madrzejszymi od siebie.

https://www.kitsunehifi.com/nosvsos/

Przystępnie wytłumaczone i w miarę żetelnie.

Rozumiem, że wchodzisz do dac kablem usb. Masz na pokładzie Rme Amanero?

Ewentualnie 

http://sw1xad.co.uk/technology_post/delta-sigma-vs-non-oversampling-r2r-dac-designs/

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Cię nie będzie łapał 😉     widocznie nie znam tych rzeczy i chcę się dowiedzieć co to jest. 

Tak, NUC do DAC mam kablem USB. Nie wiem czy na pokładzie jest Amanero. - Co to w ogóle robi, jakiś konwerter kolejny? 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:). John zapewniam Cię że zaraz pojawiliby się tu teoretycy. 

Budowa pc audio to to trudna sztuka, chyba nawet trudniejsza od gramofonu. Jej zaletą to powtarzalność, której w gramofonach nie ma. Tam liczy się precyzja.

Nie jestem w stanie wytłumaczyć Ci wszystkich tych zawiłości. Sam radzę się najlepszych i próbuję we własnym systemie. Musisz trochę poczytać. Jeśli nie wiesz co to i2s, nos, femtozegary, Amanero itd to przed Tobą kilka lat doświadczeń. 

Czy jest zbyt skomplikowany ten system? Nie jest, każdy z tych elementów jest potrzebny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to jest NOS. Nie wiedziałem tylko, że masz na myśli DACki R2R bo pisane było, że grasz w jakimś "trybie" - więc wziąłem to za filtr.

Nie miałem nigdy R2R i nie za bardzo się tym interesowałem bo pamiętam kiedyś czytałem sprzeczne opinie.

Femtozegary - wiem co to jest i jakie ich zalety.

Nie wiem tylko co to jest i2s i Amanero.      

Poczytam gdzieś mistrzu i obiecuję, że nie zajmie mi to kilku lat 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tor też jest deczko dłuższy, niestety jeszcze z laptopa leci (z czasem zmieni) leci po USB do Matrixa spdif, potem HDMI do Dac X-sabre pro Matrixa i dopiero do wzmacniacza. Ta mała skrzyneczka czyli konwerter spdif robi bardzo dużo. Kolega któremu pożyczyłem sprzęt bardzo był zdziwiony jakie różnice wprowadza. 

Co do programu na Jriver siedzę miałem chyba wszystkie i jakoś najbardziej mi apadoal funkcjonalnie. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, JohnDoe napisał:

 

Poczytam gdzieś mistrzu i obiecuję, że nie zajmie mi to kilku lat 😉

 

No i wypróbuj. Nie wtykniesz już usb do dac. Chyba, ze z premedytacją, a nie z niewiedzy ;).

Najlepsze dac na świecie to r2r. Niestety technologia jest droga ... i stara. Mój cd oczywiscie też jest r2r na pcm 1704.

Co do wyższości r2r nad delta-sigma, to jeszcze tak do końca nie mam wyrobionej opinii.

 

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz mi od razu napisać co jest złego w połączeniu NUC>USB>DAC?  Co mam dokupić żeby sprawdzić czy można lepiej?

DACka póki co nie zmienię. 

Tylko nie pisz proszę, że to kolejna tajemnica. Lubię z Tobą rozmawiać ale te Twoje tajemnice czasem mnie wqrwiają 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubisz, ale szpilę wbić też lubisz, choć i tak wiesz, ze nie masz racji ;). I przed kolegami popisać też lubisz. Jeszcze jakbyś miał przed kim ;)

Nie wiem co Ci doradzić. Nie znam dobrze Twojego dac i nie wiem jak są zrealizowane wejścia, jakie masz zegary.

Chyba radziłbym zacząć od konwertera. Za grosze kupisz singstera su1. Ewentualnie trochę drożej m2tech evo2. Masz od razu do zestawu masterclock. Polecam, używałem ze 2 lata. Komp nie będzie Ci tak siał śmieciami po dac.

M2tech evo2 jest przebojem. Wygląda jak gowno, a z dźwiękiem robi cuda. W przypadku technicznego rme myślę, ze dobrze by Ci się sprawdził. Gdybyś mieszkał w pl to bym Ci pożyczył. Jest wolny i chyba go sprzedam.  

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...