Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Nie Fafniaku. Chodzi o to, ze nie sprawdzałaś iluś konwerterow i nie wyrobileś sobie sam zdania, tylko przeczytałeś jakiś wątek na audiostereo. Może poszłaś krok dalej i doszedłem do wniosku, ze nie bedziesz frajerem wierzącym w jakiś jitter. Choć tego już nie jestem pewien, że wykonałeś ten drugi krok.

Zanim napiszesz kolejny nic nie wznoszący post, to pokaż konwertery spdif ktore sprawdzałaś.

Bo ja mogę powiedzieć z czystym sumieniem m2tech evo2rewelacja w systemach nawet do 40-50kzł z drobnymi niedociagnieciami funkcjonalnymi.Matrix spdif2 z innymi Matrixami super, gustard...u mnie się nie sprawdził. Singstera 01 nie sluchalem w swoim więc bez komentarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RLC napisał:

Odważny jesteś zakup w ciemno, ale skoro jesteś zadowolony to gratuluję zestawu 😉

Pierwszy powód to że miałem określony budżet na zakup. Sprzedawca zapewniał mnie że "nic lepszego w tym przedziale cenowym nie kupię". Zakup podczas wiosennej pandemii - brak możliwości odsłuchu w salonach. Kolejny powód to że bardzo cenię obie marki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Kubakk napisał:

Nie wiem po co te zegary , ale w ustawieniach pod dac z pc , mam bufor gdzie zmienia się  opóźnienie we/wy po ilości próbek - czuć lekką zmianę brzmienia - o tym mowa ? :D

No wlasnie jak to jest? Kto zarządza wysylaniem próbek i ktory zegar jest za to odpowiedzialny?

Wydaje mi sie ze to zegar z dac-a jest odpowiedzialny za dzwiek i "przejmuje" role pc. Ale nie jestem pewny...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Wydaje mi sie ze to zegar z dac-a jest odpowiedzialny za dzwiek i "przejmuje" role pc. Ale nie jestem pewny...

No widzisz, nie wiesz ale pierdoły od Pacuły który też nic nie wie -  to potrafisz wklejać 😆

Sam też nie wiem i myli mi się gdzie jaki zegar ogarnia. Master- slave    - to znam, ale dodatkowy zewnętrzny zegar to już nie wiem jak to leci.

Miro, załóż temat o tym i tam będziemy się bić do krwi. Bo tutaj Panowie chcą pooglądać czyjeś klocki a nie o zegarkach gadać 😉

 

Ps, chodź się szybko po cichu nauczymy w specjalnym wątku i pozamiatamy audiowita wiedzą  😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, JohnDoe napisał:

No widzisz, nie wiesz ale pierdoły od Pacuły który też nic nie wie -  to potrafisz wklejać 😆

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 ps: tam akurat to ciekawa dyskusja sie wywiązała a ja...

Nie jestem pewien bo juz zgłupiałem :/ po prostu szukam potwierdzenia 

czy na sali jest jakiś fachowiec???

9 minut temu, seba3002 napisał:

Chyba po powstał ten wątek 🙂

No to trzeba link wrzucić i juz....

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MobyDick napisał:

Nawet taki FiiO D03k Taishan ( produkowanej już od dawna na układach Cirrus Logic ) posiada interfejs wejściowy adaptatywnie dostosowujący się do taktowania źródła. Ten układ jest zresztą znacznie większy gabarytowo od mikroskopijnego DAC-a który w nim użyto ( również tego samego producenta).

Moby, bo do końca nie zrozumialem. Czyli to osobne urządzenie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Panowie , widzę , że Towarzystwo już się ponabijało, to mogę coś napisać. Miało być w wątku o streamerach, ale skoro wywołałem już taką wesołość to będzie tutaj. Od paru tygodni jestem posiadaczem Pioneera N-70A. Ciężka, solidna maszyna , zbudowana tak jak za dawnych czasów konstruowano ,czyli z zaznaczonym podziałem sekcji , podwójną obudową. Sam stream odbywa się bez problemu , idealnie " chodzi " Spotify , radio internetowe / mam podpięty kabel ethernetowy/. Tak samo bez problemu odtwarza z podpiętego dysku 2T , CD , maliny z volumio - nakładka Allo Digi One. Tutaj jednak muszę wspomnieć o różnicy w dźwięku, w zależności od źródeł i czy urządzenie pracuje jako streamer ,czy DAC / 2 x ES9016S/. W przypadku radia zupełnie inaczej ustawiam zegar / jest dziesięć trybów/, niż gdy słucham z CD jako transportu. Po prostu radio , /mp3/ muszę dać na najbardziej tolerancyjne ustawienie , ponieważ inaczej dźwięk się rwie. Spotify to już inne taktowanie, a jeszcze inaczej jest z dysku / Flack /, i jeszcze inne ustawienie CD. W przypadku tego ostatniego zegar na " najwyższym " ustawieniu i nic nie rwie. Robię to na wyczucie , zmieniam od trybu w którym występują przerwy w dźwięku do momentu gdy jest płynny. Po za rwaniem dźwięku występują naprawdę słyszalne różnice w jakości. Można przyporządkować ustawienia do każdego źródła oddzielnie. To tyle o zegarach :) . W trybie radia , Spotify , plików ,  upsampling robi dobrą robotę , dźwięk jest żywszy , lepsza dynamika otwartość. Z CD wolę tryb Direct. jest wystarczająco dobrze. Mam też do dyspozycji filtry osobno do PCM i do DSD, ale tego jeszcze nie porównywałem ,więc się nie wypowiadam. Pioneer jako streamer gra świetnie , ale jako DAC jak dla mnie fantastycznie. Różnica jest kolosalna . Nawet Malina po USB / Spotify/ brzmi lepiej niż Spotify z Pioneera. Nie jestem specem od DAC-ów, ale pobił wszystko co mam w chałupie tj. DAC-a DDRC 24 , nakładkę Allo Boss , DAC-a CDX-1060 , Marantza 1500 II . Wiem , że to słabe porównanie, ale innego nie mam. Tak naprawdę dopiero teraz odkryłem dlaczego ludziska tak się zachwycali dźwiękiem z plików. Pilot jest solidny, ale napisy pod funkcjami mało czytelne. Na szczęście jest dobrze działająca aplikacja . Posiadaczy Androida muszę zmartwić , bo działa obecnie tylko na Iphonie / chyba , że coś źle robiłem, bo na żony Samsungu nie zadziałała/. Na szczęście miałem starego Iphona i robi teraz za pilota. Wyświetlacz jest fajny , wyświetla wszystkie informacje , szkoda tylko , że z trzech metrów nic nie widzę :) Ale przy moim wzroku , abym widział musiałby mieć ok. 50 cali. To na razie tyle w temacie. 

Pioneer to ten na górze :) 

 

 

IMG_1834.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maszyna. To takie cóś, że jak kupisz, to widzisz na co wydaleś pieniądze.

Nie wspomniałeś o funkcjonalności. Komplet wejść i wyjść łącznie z xlr. Można skonfigurować go na różne sposoby.

Filtry od pcm są łatwe do opanowania. Ale nie będę sugerował który bo lepiej dopasować do własnych preferencji. 

Xlr, redukcja jithera, filtry i trochę lepsza elektronika odróżnia 70 od dwukrotnie tańszej 50ki.

Jedno sprostowanie jest 7 trybów pracy zegara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Tutaj jednak muszę wspomnieć o różnicy w dźwięku, w zależności od źródeł i czy urządzenie pracuje jako streamer ,czy DAC / 2 x ES9016S/. W przypadku radia zupełnie inaczej ustawiam zegar / jest dziesięć trybów/, niż gdy słucham z CD jako transportu. Po prostu radio , /mp3/ muszę dać na najbardziej tolerancyjne ustawienie , ponieważ inaczej dźwięk się rwie. Spotify to już inne taktowanie, a jeszcze inaczej jest z dysku / Flack /, i jeszcze inne ustawienie CD. W przypadku tego ostatniego zegar na " najwyższym " ustawieniu i nic nie rwie. Robię to na wyczucie , zmieniam od trybu w którym występują przerwy w dźwięku do momentu gdy jest płynny.

Tomek, gdzie ogarniasz te zegary?  To wszystko jest w tym N-70A?  

Ciągle nie wiem co Ty tam robisz i czym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Po prostu radio , /mp3/ muszę dać na najbardziej tolerancyjne ustawienie , ponieważ inaczej dźwięk się rwie

rozumiem ze chodzi o radio internetowe?

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Można przyporządkować ustawienia do każdego źródła oddzielnie.

i to jest chyba najfajniejsza  opcja w tego typu maszynkach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...