Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

27 minut temu, Sanwing napisał:

oj nie jeden chciał by mieć swoją piwnice na audio ;). W salonach są dość spore ograniczenia niestety ;). 

Dokładnie. W takim pokoju mozna zastosować najbardziej odjechane układy akustyczne w tym podwójne sciany jako absorbery i regulowane aktywne basstrapy.

Ps: najbardziej odjechana tuba w podłodze:

https://www.infoaudio.pl/artykul/174,najwieksza-tuba-basowa-na-swiecie

To co ten Pan z linku ma w podłodze mysle ze mozna zastosować w suficie jesli ktoś ma np. Nieużywane poddasze nad pokojem odsluchowym... :D kiedyś zastanawiałem sie nad takim rozwiazaniem i było by to wykonalne i to nawet bardziej niz z podłogą...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej piwnicy są podwójne sufit i ściany z wygłuszaniem wewnątrz , ale nigdy nie pomyślałem o nich jako odjechanych układach akustycznych😊 Absorbery, dyfuzory i hybrydy wiszą sobie na ścianch i suficie jak Bóg przykazał, jedynie po pobieżnych pomiarach i telefonicznej konsultacji z Bartkiem. W niewiele ponad 17m2 dźwiek mam zaledwie trochę lepszy niż w 30m2 salonu.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman piękny masz widok za oknem jak na piwnice ;). Klimacik jest, a sprzętu do słuchania hohoho. 

Ja skromnie słucham tak obecnie. Akustycznie jeszcze wiele do poprawy :(

IMG_20201231_172918.jpg

IMG_20201231_172931.jpg

IMG_20201231_172936.jpg

IMG_20201228_201545.jpg

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na akustykę nie narzekam. Ale ostatnio brak weny i czasu do sluchania. Do powieszenia jeszcze dwa metrowe dyfuzory na tylnej ścianie. Od biedy mógłbym tam mieszkać. Mała lodóweczka ze schłodzonymi napojami też jest😉 

PS Sprzętem na razie nie błysnę bo 2 perełki w serwisie, a reszta bez nich jakaś taka niekompletna, choć słuchać jest na czym, a nawet dałoby się ze trzy systemy sklecić.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rega napisał:

Na akustykę nie narzekam. Ale ostatnio brak weny i czasu do sluchania. Do powieszenia jeszcze dwa metrowe dyfuzory na tylnej ścianie. Od biedy mógłbym tam mieszkać. Mała lodóweczka ze schłodzonymi napojami też jest😉 

PS Sprzętem na razie nie błysnę bo 2 perełki w serwisie, a reszta bez nich jakaś taka niekompletna, choć słuchać jest na czym, a nawet dałoby się ze trzy systemy sklecić.

Roman oby jak najszybciej te perełki wróciły, nie ma nic gorszego jak oczekiwanie na ulubiony sprzęt. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2020 o 14:02, RLC napisał:

Teraz jedynie  @RoRo może zrobić porządek i przeniesie posty do wątku w/w.

Nie ma możliwości przeniesienia do nowego wątku wpisów które powstały wcześniej (np. posty z 29 grudnia w jednym wątku nie mogą być przeniesione do drugiego wątku który powstał dzień później tj. 30 grudnia). System na to nie pozwala, a jakby się udało - to rozwala wszystko i w dodatku może zmienić adres wątku.
W wątkach jest zachowana kolejność chronologiczna - pierwszy wpis który zakłada nowy wątek zawsze jest najstarszy.

Po prostu trzeba się pilnować z tym co się napisało i gdzie.... i dotyczy to nie tylko wpisów w tym wątku.

Pozdrawiam
PS. Fajnie wyglądają zdjęcia Waszych systemów - a właściwie to bardziej Wasze systemy, a nie tylko same zdjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z nowości skończyłem dyfuzor boczny 70 x 70 cm z drewna sosnowego . Brzmienie z nim jest czystsze, wyraźniejsze, lepiej poukładane co szczególnie słychać przy gęstych utworach, przestrzenniejsze oraz bardziej melodyjne. Na półce pianina ułożony dyfuzor poziomy.DSC_1316.thumb.JPG.d9c90f0a3037a040941f37a04df5dcc6.JPG 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek x czasem tak bywa że o wiele tańszy sprzęt zaskakuje Cię brzmieniem, czasem to nostalgia, czasem wpasowanie się pod chwilowy frykas, niestety często jednak te tańsze sprzęty po jakimś czasie pokazują swoje wady i zaczyna brakować w tym fajnym brzmieniu smaczków, detalu, rozdzielczości. Ale to bywa różnie, nieraz tańszy sprzęt na stałe potrafi wyprzeć wydawało by się high end. Piękne masz maszynki nie ma co Sansui super wygląda!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...